gyerektartás - rokontartás


drbjozsef # 2021.04.03. 18:15

akomadi,

"Ajánlott".

Ez a szó azt jelenti, hogy eljárhatsz anélkül is, de ha a másik félnek lesz az ügyhöz és a perrendtartáshoz értő képviselője, akkor sokáig fog tartani, és feltehetőleg sokkal rosszabbul fogsz járni.

De hát te tudod. Bár én számolnék, mert lehet, megéri hosszabb távon...

akomadi # 2021.04.03. 17:19

Köszönöm, de akinek nincs pénze jogi képviselőre? Akkor megúszta a sumákoló apa? Vagy fizetnie kell a perköltséget?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.01. 12:57

Keresetlevél, bíróság. Ezzel a tájékozottsággal nem ajánlatos jogi képviselő nélkül.

gerbera317 # 2021.04.01. 09:40

Nem lehet az apával megegyezni.
Az más. Akkor perelni kell az apát. De az nem tartásdíj iránti kérelem.

akomadi # 2021.04.01. 08:31

Nem lehet az apával megegyezni. Hat éve ugyanannyit fizet, nem hajlandó emelni a tartásdíjon. Azt írja vissza, hogy azóta nem emeltek a fizetésén, ami nyilvánvalóan hazugság. Közben pedig diplomás, vezető beosztásban dolgozik egy nagy állami cégnél. Két hónapig fizetett többet, de miután emelték nekem a GYOD-ot visszavitte a régi összegre. Felnőtt korú ápolásra szoruló gyerekről van szó egyébként. Sajnos nem is segít semmiben.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.31. 09:48

???
Tessék?! Az megvan, hogy a tartásdíjat nem hatóságtól kell kérni, hanem a kötelezetttől?

gerbera317 # 2021.03.31. 09:47

Tartás iránti igényt közvetlenül annál kell bejelenteni, akitől annak teljesítését elvárnád. Ezt közölheted vele szóban (személyesen vagy telefon útján, vagy valamilyen kommunikációs alkalmazáson (pl. Messengeren) keresztül, vagy írásban (sms, e-mail, Messenger, Skype, e-mail, postai levél, távirat stb.). Vagy megüzenheted neki valakivel, akár ügyvéden keresztül is.
Mit szeretnél igazából megtudni?

akomadi # 2021.03.31. 09:29

Üdvözlet!

Nem tudja valaki, hogy kell ügyfélkapun keresztül gyerektartás vagy rokontartás iránti kérelmet beadni? Telefonon azt mondták lehet, de olyat nem tudnak kapcsolni, aki megmondaná, hogyan kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.09. 07:25

Nem tudjátok megbeszélni?

pifi13 # 2019.03.08. 20:48

Üdv

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan kell a gyermektartási díjat átváltoztatni rokontartásra. 20 éves egyetemista fiamról van szó, aki több mint 200km-re lakik anyukától albérletben és inkább neki szeretnék fizetni mint az exemnek. Előre is köszönöm.

Burn Out # 2018.05.20. 16:20

Kell az állam általi megelőlegezéshez a végrehajtónak a nyilatkozata, hogy az adós elleni a végrehajtás nem vezetett eredményre.

ObudaFan # 2018.05.20. 16:04

A NAV-nak nem gyermektartást fizetsz, hanem a megelőlegezett gyermektartás visszatérítését, ami teljesen más. Az anyának kellene fizetned gyermektartást folyamatosan, máskülönben egy csomó plusz költséged lesz.
Ha postai úton nem veszi át, helyezd bírói letétbe és ha így is végrehajtást kér, akkor a végrehajtás megszüntetése iránt indíts pert.

mancsali # 2018.05.19. 11:35

Köszönöm a tájékoztatást

Fizet az apuka végrehajtónak, aki jelen esetben a NAV (adók formájában történő behajtás) már 2017 novembere óta. Amiről a gyámhatóság is tud, mivel a NAV őket is tájékoztatta még januárban.

Azért kérdeztem, hogy lehet igényelni, mert a végzésében nem az apuka neve szerepel (amikre hivatkoznak ügyszámok azok stimmelnek, az apukára vonatkoznak), és az indoklásban pedig egy másik ügy indoklása van. Konkrétan egy gyermek örökbe fogadása (kk gyermek személyes adataival), melyben sem az anyuka, sem az apuka nem érdekelt.
Tulajdonképpen nem is az apuka kapta a levelet, hanem szomszéd -az ő neve szerepel, mint apa-, aki az anyukát ismerte és ezért hozta át.

De természetesen jövő héten bemegy az apuka a gyámhivatalba, ismét.

Azt lehet esetleg kérni, hogy másik gyámhatóság foglalkozzon az üggyel? Másik ügyintézőt, sőt vezetőt már kért az apuka, de ott sem jutott előrébb az ügy.
A mi személyes véleményünk, hogy anyukának szorosabb ismeretsége (baráti viszony) van a gyámhatóság dolgozójával. Hosszú lenne leírni miért gondoljuk így.

Burn Out # 2018.05.19. 09:52

Kétszer és formanyomtatványon kell igényelni a szükséges mellékletekkel.

Az biztos, hogy az anya indított végrehajtást és több, mint valószínű, hogy az elmaradt és folyamatos tartásdíjra, szóval vedd fel a kapcsolatot a végrehajtóval. Ha oda fizeted a folyamatos tartásdíjat, akkor ezt igazolva jelentsd be a gyámhatóságnak és megszüntetik a megelőlegezést.

mancsali # 2018.05.19. 09:40

Kedves Fórumozók

Az állam által megelőlegezett gyerektartast hány alkalommal lehet megkapni?
Továbbá, hogy ennek igénylése személyesen, írásban, vagy telefonon lehetséges-e?
És amennyiben egyszer már megkapta, lehet e hosszabbítani a megelőlegezett időtartamot?

Az eset a következő:
Anya 2012-ben megigenyelte, de apuka fellebbezett és elutasították.
Majd 2015-ben ismét megigenyelte és akkor megkapta 3 évre.
2018-ban ismét megkapta további 2 évre. Május 15-én lejárt az előző és 16-tól már kapja is a következőt. Apuka ellen most nem érkezett feljelentés, a korábbi megelőlegezett gyerektartas miatt végrehajtás van apuka lakásán.
2018 május 16-tól járó (2 évre) megelőlegezett gyerektartásról csak egy “Végzés” érkezett, melyben külön kiemelték hogy “fellebezésnek helye nincs”!!! Az érkezett levél egy összeollózott valami. Szerepel benne az anyuka neve, hogy 2 évre megelőlegezi az állam neki, de azt, hogy milyen összeget, mely gyermek után, arról egy szó sincs.

Illetve ez már nem egészen ide tartozik, de hogy tudja apuka eljuttatni a gyerektartást az anyukához (hogy legyen nyoma). A bankszámlát nem adja meg, személyesen nem írja alá a papírt, postai úton nem veszi át, gyamhatosagon keresztül is próbálta de ők közölték, hogy nem postások (ami igaz). Hogy miért csinálja ezt az anyuka? Bosszú. Mert nem kapta meg a házat.

Köszönöm a segítő válaszokat és elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett.

nonolet # 2018.04.26. 07:34

demoni

Itt a tudás.

http://gordius.blog.hu/…gyermek_utan

Ha nem tart kapcsolatot veled, akkor érdemtelen.
Lépj fel ellene jogilag...

drbjozsef # 2018.04.26. 05:44

demoni,

van egy ítélet/végzés, aszerint kell fizetned. Ha ezen bármilyen okból változtatni szeretnél, akkor neked kell ezt a bíróságon kezdeményezned. Akár, mert szerinted tartásra érdemtelen, akár, mert szerinted már nem is kellene fizetned. Ha tényleg nem kellene a szabályok szerint, azt elméletileg kötelessége lenne bejelentenie a másik szülőnek. Ha nem teszi, kénytelen leszel Te.

demoni # 2018.04.25. 13:40

A tardásíjat fizetem is rendszeresen számlára utalva 5 éve elmaradás nélkül,viszont olyan nincs ellenem hogy nem tudhatok semmit arról hogy a lányom hogy smint hová megy tanulni,és távoltartási sincs ellenem,egyszerűen elidegenítették,elvileg tájékoztatási kötelezettség a lányomnak még kapcsolattartási kötelezettsége is volna, az exemnek is tájékoztatási lenne felém,h,de ha nem tudom hogy hová megy és hogy megy e akkor mire fizetek? És az a másik kérdés?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.25. 13:07

Az egy másik kérdés. Ugye, érzed, hogy nem te döntöd el, hogy méltatlanná vált-e a gyerek a tartásra vagy nem? Veled szemben viszont van egy végrehajtható bírósági döntés.

demoni # 2018.04.25. 12:47

Értem,csak akkor olyan hogy nagykorú rokontartás nem is létezik? csak gyerektartás? ezt az imént böngészés olvasás közben találtam itt,"Hatályos polgári törvénykönyvünk azt vélelmezi, hogy egy kiskorú gyermek 0-18 éves korig tartásra szorul. Ez a vélelem a gyermek 20 éves koráig fennáll, ha a gyermek még középiskolai tanulmányokat folytat." 20 éves kor után? Mikor nem vagyunk kötelesek továbbtanuló gyermeket eltartani?
● a gyermek a tartásra érdemtelen (ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot)"
A lányommal kapcsolatot nem tudok már tartani mert már a telefonszámot is lecserélte hogy ne tudjam elérni ,látni szintén nem akar,nem is láttam fél éve,tájékoztatva szintén nem vagyok hogy hová megy tovább tanulni,így azt sem tudom hogy mire is fizetek majd tartás díjat,így is fizetnem kell 20 éves kor után is?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.24. 21:00

A gyerektartás akár 25 éves korig is járhat. Az ítéletet (vagy egyezséget jóváhagyó végzést) egészen addig végrehajtják, amíg nincs ellenkező döntés.

demoni # 2018.04.24. 19:29

Akkor most mi az igazság? mert hallottam sokat már de mindenki mást mond.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.24. 18:22

A portással beszéltél vagy a takarítónővel?

demoni # 2018.04.24. 18:06

Tisztelt szakértők!
Olyan kérdésem volna,a lányom 19 éves lesz 2 hónap múlva most fog éretségizni 1 hónap múlva,a gyerektartást meddig kell fizetnem? Voltam a gyámhatóságon ,ahol azt mondták hogy 20 éves kor után már nem kell vagy is addig jár csak,20 éves kor után a lány kérelmezheti de csak nagykorú tartást,viszont nem kapcsolattartás esetén ,ha nem tartja a kapcsolatot nem vagyok köteles fizetni.Mert hallottam olyat hogy 25 éves korig jár a gyerektartás,de ezt a gyámon megcáfolták hogy ez nem igaz,csak 20 éves korig.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.18. 09:11

Nem "is".