gyerektartás - rokontartás


ObudaFan # 2017.01.28. 14:41

Figyelembe veszi azt is, persze, de azért ez nem perdöntő, hiszen lehet különbség a gyerekek szükségletei között is, meg a gondozó szülők jövedelmi viszonyai között is.

boboka56 # 2017.01.28. 14:21

Tisztelt Fórum!

A lányom két gyerekre 20eftot kap ami hat éve volt megállapítva.A volt párja most vállik a feleségétől aki az egy gyermekre 25eft gyerektartást akar kérni.A bíróság figyelembe veszi e,hogy a másik két gyerek mennyit kap?
Ha a bíróság megítéli a 25eftot akkor mi is kérhetjük a gyerekenkénti 25-25eftot?

Köszönöm!

mamamacoka # 2016.07.11. 14:44

Áááá, dehogy! csak "kivéve a Gyevi bírót " - KBS! XD ((Mátyás király után szabadon ))

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.11. 13:55

Mondtam olyat, hogy "kivéve Siegelindét"?

demoni # 2016.07.11. 12:37

Tisztelt szakértők fórumozók
szeretnék tanácsot vagy érdeklődeni egy ügyben,3 éve elváltam,a lányom az anyjával él 17 éves,rendszeresen fizetem a gyerektartást de mivel nincs számlája igy a munkahelyen nem tudta mire átutalni a tartásdíjjat,igy minden hónapba,lejegyzetelve aláirva közös megegyezéssel adom oda a pénzt,nekem is és nekik is van 1 leírt papír az összegről ,eddig a volt feleségem hozzám sem szólt igy a papírra feltűntette van hogy a lányom átveheti a gyerektartást tőlem úgy hogy aláirja mind kettő papírra a nevét hogy átvette,és én aláírom mind 2 papírt hogy átadtam az összeget,ezzel a lejegyzetelt papírral vissza tudnak e élni hogy aláírva van az ő részéről is és az én részemről is,és még szeretnék felvilágosítást kérni hogy mivel a lányom sem nagyon szól hozzám szinte alig,3 év alatt alig találkozom vele pedig egy településen lakunk,mivel ugy érezzük az én családomba hogy az anyja nem nagyon engedi hogy velem legyen,de persze az anya azt mondja hogy nem korlátozza hogy lássam,de szinte 3 év alatt 10 x volt nálam kb,hogy 18 éves kor után a gyerek tartást le lehet e venni rokon tartásra,köszönöm válaszukat

pazs # 2016.07.04. 14:46

Tartásdíjat akkor nem kell fizetned, ha a bíróság úgy dönt. Nem a te jövedelmi-vagyoni viszonyaidat veszi figyelembe elsősorban, hanem a gyereked jogos igényeit, úgyhogy ha ez utóbbi nem változott, nem valószínű, hogy csökkentik a havi 20.000,- forintos tartásdíjat még akkor sem, ha neked egyedül a gyed a jövedelmed.

nickik # 2016.07.04. 10:26

Köszönöm a válaszát! értem! És van esély arra, hogy megváltoztassa ha gyed-re megyek vagy esélytelen?

Illetve ha megváltoztatja akkor csak felfüggeszti vagy végleg megváltiztatja? értem ezt úgy, hogy ha visszamegyek dolgozni behajtható-e a másfél évnyi időre járó tartásdíj?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.04. 09:56

Amíg bíróság meg nem változtatja azt a határozatot, amely tartásdíj fizetésére kötelez, addig az a hatályos. A bíróság pedig nem változtatja meg magától.

nickik # 2016.07.04. 09:41

Üdv,

aziránt érdeklődnék hogy elváltam 1 gyerek nálam 1 az exemnél, plusz nálunk van egy közös baba az jelenlegi feleségemmel. Az exem felé fizetek havi 20 ezer gyt-t. Kérdésem az, hogy ha én megyek el gyed-re a picivel akkor hogy alakul a gyerektartás (anyagi okokból döntünk így, sok a hitelünk, nincs nagyszülő egy szál sem, viszont a feleségemnek jobb a munkaidőbeosztása és a fizuja is). Muszáj akkor is fizetnem vagy a gyed idejére szünetelhet? Ha szünetelhet, halmozódik-e a tartozás? Értem ezt úgy, hogy utólag ki kell-e fizetnem? Nem bunkóskodni akarok a másik gyerekkel, teljesen jó a viszonyunk, csak most nagyon ki vagyok élezve anyagilag és nem mindegy havi 20. Az exem feketén dolgozik, tudom a gyerektől, egész jól keres, de sajnos nem fogom tudni bebizonyitani (ahogy eddig sem sikerült). köszi

ObudaFan # 2016.06.02. 05:43

Neveli

A bíróságnak nem kell eloirnia, hogy hova fizesse a tartasdijat a kötelezett.
Abban a szűk körben, amikor hivatalból is kiegészítheti a birosag az ítéletet, nincs határideje ennek.

mamamacoka # 2016.06.01. 21:54

KBS! köszi! ez a mai nap jól zárul! már megérte benézni ! :XD

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.01. 20:49

Nem vagy te máskor BaTag?

Nefeli # 2016.06.01. 19:30

Tisztelt Hozzáértők!

Segítséget kérnék, hogy a gyerektartás megfizetésével kapcsolatban, miként kell értelmezni ítélet kiegészítésénél, a Pp. 225§ (6) bekezdését.
A bírónak jogszabályi kötelezettsége előírni az ítéletben, hogy a gyerektartást hova kell megfizetni? (cím, számlaszám, kp) Van erre valami Pk, BH, vagy BDT vagy esetleg az ellenkezőjére?

Amúgy az ítélet közlését követően, több mint 400 nappal lehetősége van kiegészítési kérelmet elbírálni a bíróságnak? A "hivatalból pótolni" mennyi ideig életszerű?

Kiskorú számlaszámára szabályos a gyerektartás fizetése, ha az őt gondozónak van bankszámlaszáma?

Köszönöm a segítséget.

Tiara

ObudaFan # 2016.04.09. 10:26

A kapcsolattartás esetleges bővítése aligha változtatja meg a tartásdíj-fizetési kötelezettség mértékét.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.08. 07:21

Tessék?! "Töblet láthatás"?

Egyébként ha csak a kapcsolattartás szabályozásának a megváltoztatását kéred, akkor a bíróság nem foglalkozhat a tartásdíjjal.

Vyktor # 2016.04.08. 07:13

Láthatás megváltoztatása iránt ha indítok pert, akkor a bíróság nem csak a többlet láthatás miatt, hanem a jövedelmem csökkenése miatt is csökkentheti a tartásdíjat?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.04. 19:17

Bocs, rosszul olvastam a tényállását.

ObudaFan # 2016.04.04. 17:41

goombooc

A bíróságon lehet keresetet benyújtani.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.04. 16:20

És mit akartál bármelyiktől is? (Obudafan egyébként nem biztatott, hogy bármelyikhez fordulj. Sőt...)

goombooc # 2016.04.04. 14:12

T ObudaFan!- mert Tőled kaptam lentebb választ, gondoltam megosztom......
Felkerestem a bíróságon a jogi tanácsadót. Furcsálltam, de elküldött a Gyámhivatalba. Meglátogattam őket is a mai nap. Nagy kerek szemek meredtek rám, hogy ugyan miért küldhettek oda-ők csak az állami megelőlegezéssel foglalkoznak....
Tehát akkor sehova tovább?

capisca # 2016.04.01. 08:10

Akkor még minimálbérre sincs bejelentve ezek szerint?

Valószínűleg részmunkaidőre van bejelentve, mert ha teljesre akkor a minimálbért meg kellene kapnia.

őrnagyi # 2016.04.01. 06:16

Akkor még minimálbérre sincs bejelentve ezek szerint?
Gondoltam, ha egy behajtó cég a nyakára jár, hátha a pénzemhez jutok. De ezek szerint le kell nyelnem, hogy bár a hivatalos utat évek alatt végig jártam, nem jutok semmire?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.01. 05:31

A minimálbéres fizetésből se 27K a levonás, hanem 35K körül.
A kérdésre: nem. Szerinted mit tehetnének meg ő, amit a végrehajtó nem

őrnagyi # 2016.03.31. 21:48

Tisztelt Tanácsadók!
8 éve váltam el a férjemtől, 3 kiskorú gyermeket nevelek. Gyermektartást érvényes bírósági végzés és végrehajtó okirat ellenére hol kapok, hol nem, ha kapok is, a töredékét a bíróság által megítéltnek. A végrehajtó legfrissebb letiltási visszajelentése szerint több, mint 5 millió FT elmaradt gyermektartásra van érvényes végrehajtás, amit- tapasztalatom szerint- pár hónapig sikerül vonni ( az előírt 16600Ft/ gyermek/ hó helyett kb. összesen 27ezer Ft- ot ), aztán "apuka" munkahelyet vált és az addigi minimálbéres fizetése is hónapokra megszűnik. A nevén sem ingatlan, sem végrehajtásra fogható érték nincsen, mindig minimálbérre van bejelentve és zsebbe kapja a fizetését. A végrehajtóval hónapokig levelezek, majd kb. félévenként születik egy újabb papír, ahol a tartozás csak nő, a gyermektartást közben nem fizeti és a körnek sosincs vége. Úgy érzem, szélmalomharcot vívok. Tényleg nincs más lehetőség? Érdemes e behajtáskövetelő céghez fordulnom? Ők be tudnák hajtani ezt a pénzt?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.31. 16:25

Az elvi lehetősége megvan.