gyerektartás - rokontartás


szasza80 # 2014.02.19. 04:28

Köszönöm!Zizz

Zizzz # 2014.02.18. 13:31

Szasza, az exnek fognak hinni, párommal is eljátszotta ezt a volt feleség. Tedd azt, hogy el kezded bizonyíthatóan fizetni a tartásdíjat, postán küldöd, utalod, vagy aláíratod vele az átvételt, legalább fél évig, és utána indítasz pert ellene. (Fő szabályként fél évre visszamenőleg követelhető a tartásdíj.)

szasza80 # 2014.02.18. 11:05

Köszönöm a választ,de semmilyen dokumentum nincs a kezemben amivel bizonyítani tudnám,hogy fizettem a gyerektartást!Max tanúm lenne rá az édesapám akivel egy háztartásban élek!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.18. 09:49

A perújítás eleve tévedés lenne, remélhetőleg új pert indítottál.

Mit tehetsz? Bizonyíthatod, hogy fizettél. Ha nem sikerül, szorulni fogsz.

szasza80 # 2014.02.18. 09:38

Tisztelt Ügyvédúr!

Olyan kérdéssel fordulok önhöz,hogy perújrafelvételt kértem gyerekláthatás és gyerektartás módosítási ügyben!Amikor közöltem ezt a gyermekem édesannyával azt mondta,hogy ha bíróságra kell mennie ott azt fogja mondani,hogy én nm fizetek gyerektartást,ami persze nem igaz.Viszont bízonyítani sajnos nem tudom,mert mindig a kezében adtam a bíróság által megítélt összeget.Mit tudnék ilyenkor tenni mert a pertől nem akarok elállni!

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel:Szasza80

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.12. 07:46

Mint ahogy az is, hogy ez már nem gyerektartás.

ObudaFan # 2014.02.12. 07:25

ez már közvetlenül a gyereket illeti, úgyhogy megegyezhetsz vele is.

Ez tévedés.

_line_ # 2014.02.11. 14:38

Gyerektartás van a gyerek 18. élet évének betöltéséig (gyakorlatban inkább az érettségiig), aztán ha továbbtanul, rokontartás jár, ez már közvetlenül a gyereket illeti, úgyhogy megegyezhetsz vele is.

Ezénvagyok # 2014.02.11. 07:57

Az nem megy. Az anya csak tulajdonnak nézi a gyereket, aki azért kell, hogy általa pénzhez jusson, amiből fizetni tudja az értelmetlen hiteleit és fedezni a saját luxusát, miközben a gyerekre alig költ. A gyereket pedig teljes befolyása alatt tartja, az nem mer (még) csinálni semmit. Mindemellett minden apróságért beperel, és ott tesz keresztbe ahol csak tud.
Szóval a megegyezés esélytelen.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.11. 07:50

Megegyeztek.

Ezénvagyok # 2014.02.11. 07:20

Köszönöm.
(Elég elszomorító és véleményem szerint nem is igazságos ez a fajta törvényi hozzáállás.)

És mit tudok tenni, hogy a gyereknek utalhassam és ne az anyjának?

ObudaFan # 2014.02.03. 09:56

Ha én júniustól nem fizetek az anyának gyerektartást, de hajlandó vagyok a gyerekkel megállapodni rokontartás fizetéséről, (a gyerekkel meg tudnék állapodni, de az anyjával kizárt emberi hangon kommunikálni), akkor követelheti az anyja és beperelhet ezért?

Követelheti. Nem kell pert indítania, hiszen az már megvolt, elegendő végrehajtást indítania.

Mit tehet, ha az érettségi után nem fizetek tovább, és a gyerek továbbtanul? Kérheti-e a nyári hónapokra, ha a gyerek fele időben nálam lesz?

Végrehajtást indíthat. Kérheti.

Ezénvagyok # 2014.02.02. 18:07

Bocs. Lemaradt a 8-as. 18 múlt el.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.02. 16:46

Nem kéne...

Ezénvagyok # 2014.02.02. 15:26

A fiam elmúlt 1 éves, és az idén leérettségizik. A bírósági végzésben annak idején megállapították a gyerektartást, de nem a rokontartást. (A törvényben úgy van, hogy "megilleti", de ez nekem nem egyértelmű.)
Ha én júniustól nem fizetek az anyának gyerektartást, de hajlandó vagyok a gyerekkel megállapodni rokontartás fizetéséről, (a gyerekkel meg tudnék állapodni, de az anyjával kizárt emberi hangon kommunikálni), akkor követelheti az anyja és beperelhet ezért?
Mit tehet, ha az érettségi után nem fizetek tovább, és a gyerek továbbtanul? Kérheti-e a nyári hónapokra, ha a gyerek fele időben nálam lesz?
De ami a legfontosabb: ki perelhet egyáltalán (az anya, vagy a gyerek)?