Becsületsértés...


drbjozsef # 2018.09.10. 07:00

Reni86,

De akkor hogyan ismerték meg magukat?

Egyébként meg ne izgulj. Ha nem felismerhetőek (se névre, se arcra ,se semmire), akkor személyesen nem rágalmazhattad őket. Majd eljárást indít ellened a rendőrségi testület. Az már nehezebb ügy lesz, ha az felismerhető, hogy rendőrökről van szó...

drbjozsef # 2018.09.10. 06:57

lilith_

Fordulj az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz.

alfateam # 2018.09.10. 05:46

.„ Én két arc nélküli embert fikáztam.
Igen de ez a két ember rendőr!
Közfeladatot ellátó hatósági személy...

Szomorú örökös # 2018.09.09. 19:24

lilith_

Miért nem keresed meg az összes topikot ebben a témában? Kihagytál szerintem sokat, így ott azokban nem lehet ezt a kérdést olvasni (szerencsére) :-)

lilith_ # 2018.09.09. 19:08

Sziasztok.
Pár éve felvettek egyetemre, ahol az egyik tanáromnak megtetszettem. Amikor találkozni hívott, nemet mondtam, emiatt nem enged tanulni. Nem enged vizsgázni és a többi oktatót is rábeszélte, hogy tiltsanak le. Az érdeklődését elfogadtam úgy, hogy megírtam neki levélben, amiről azt hazudja, hogy szexuálisan zaklatom és bizonyítékként használja ellenem, pedig csak az érdeklődésére válaszoltam. Nekem nagyon fontos a tanulás, mert kizárólag ebben a szakmában szeretnék dolgozni. Ez az egyetlen egyetem. Mit tehetek?

Reni86 # 2018.09.09. 18:52

Ennyi erővel én is feljelenthetek bárkit, aki felrak egy elhomályosított képet facebookra. És majd jól megmondom, hogy márpedig akkor is én vagyok azon a képen. Én két arc nélküli embert fikáztam.

alfateam # 2018.09.09. 17:53

Nem valószínű, hogy ezt Te végiggondoltad.
A bíróságon mit fogsz mondani, hogy nem ezek a rendőrök voltak és nem ez az autó volt?

Reni86 # 2018.09.09. 17:28

De felismerhetetlenek voltak. Ők is és az autó rendszáma is.

drbjozsef # 2018.09.09. 16:57

Ezek szerint nem voltak felismerhetetlenek a képen?

Reni86 # 2018.09.09. 16:54

Akkor is ha a két rendőr magánindítványára indult az egész eljárás?

drbjozsef # 2018.09.06. 19:12

Jogos.

alfateam # 2018.09.06. 18:56

a testület...

drbjozsef # 2018.09.06. 18:51

Ha nem felismerhetőek, akkor ki a sértett?

Reni86 # 2018.09.06. 13:06

Ha Facebookra feltettem egy fotót az engem igazoltató, majd megbüntető rendőrökről, alatta becsmérlő szöveggel, de úgy, hogy a rendőrök és a szolgálati járművük is felismerhetetlenné van homályosítva, akkor az lehet becsületsértés és nagy nyilvánosság előtt?

ObudaFan # 2017.09.19. 20:39

acsiga! Mert a neten azt olvastam, hogy a normál alakzata csak a munkámmal összefüggésben merülhet fel, azt meg nem kezdte ki....

Vagy nagy nyilvánosság előtt.

Rorandrea # 2017.09.18. 04:08

Köszönöm a válaszokat!

Vadsuhanc, úgy értettem, hogy én nem vagyok peres fél, a férjem az, de az ellenfele mással sincs elfoglalva, mint hogy többoldalas (és nem viccelek, 8-10 oldalas) beadványaiban engem illetve a kapcsolatunkat szapulja. Szóban szintén ezt műveli a bíróság előtt, olyan szinten, hogy most már 20 ezer pénzbírsággal sújtotta a bíró, mert már annyiszor figyelmeztette, hogy csak az üggyel összefüggésben tegyen nyilatkozatokat. Egy másik bíróságon az ő férje exével pereskedik és ott ugyanezt műveli ellenem (mert abban a tévhitben él, hogy én "pénzelem" az ellenfele ügyvédjét) és megmondom őszintén nagyon bántó az a sok hazugság! Most már egy éve tűröm, de most, hogy a gyerekeimet is kikezdte nagyon elegem lett és le szeretném állítani, akármilyen módon!

Facsiga! Mert a neten azt olvastam, hogy a normál alakzata csak a munkámmal összefüggésben merülhet fel, azt meg nem kezdte ki....

Obudafan! Köszönöm neked is a választ!

facsiga77 # 2017.09.17. 19:38

Miért szabálysértési alakzat?

Ott van a más előtt: bíró, másik fél, jogi képviselők, stb.

ObudaFan # 2017.09.17. 19:26

Rorandrea

Kivételes esetben követhető el, ha indokolatlanul és egyértelműen a becsületedet csorbító kifejezéseket használt.

Vadsuhanc # 2017.09.17. 18:41

Kérdésed értelmezhetetlen....

Mi közöd a perhez..??

...ha valaki rágalmaz olyan perben aminek nem is vagyok szereplője és hosszú oldalakon keresztül több bíróság előtt pocskondiáz..

Több bíróság előtt egy perben ? Ez hogyan történt. Hány bíróság előtt és milyen perben?

Hogyan tudtad ezt meg, hogy pocskondiáztak? Kitől értesültél erről, hogy pocskondiáztak?

Milyen ítéletben szerepel ez írásban?

stb.stb.atb.atb.

Egyébként índítsd meg a bíróságon az eljárást és majd kiderül valóban megsértetté-e a becsületeted... DE ezt neked kell bizonyítanod....

Rorandrea # 2017.09.17. 12:47

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, mert bár kutakodtam a neten de nem találtam rá választ, hogy a becsületsértés szabálysértési alakzata bíróság előtt is elkövethető? Értem úgy hogy ha valaki rágalmaz olyan perben aminek nem is vagyok szereplője és hosszú oldalakon keresztül több bíróság előtt pocskondiáz akkor az megalapozhatja vagy sem? Köszönöm!

Nikoletta396 # 2014.06.06. 19:22

Bizonyítékként van kb 4 fényképem azzal h rólam a saját oldalán rakott ki,saját nevével írkált rólam befeketítő dolgokat és mellé az írásában fel is vállalja hogy ő volt. Azóta megint folyamatosan csinálja,többszörös figyelmeztetés ellenére sem hagyja abba. Élőben szerintem messzebbre is elmenne,sőt ugyanugy kiabálná ezeket. De ha ezeket tudom bizonyítani, arra lennék kíváncsi mit érhetek el vele?? Pénzbüntetést kaphat??

Véleményem # 2014.06.01. 21:07

Talán becsületsértés... bár pontosabban kellene tudni mit lehet bizonyítani.
Feljelentést kell tenni, de ajánlott ügyvéd ha végig akarja vinni az ügyet az sokat segíthet. Fórumról ezt az ügyet támogatni végig vinni kizárt. Személyes konzultáció egy ügyvéddel, és képviseli majd az.

Nikoletta396 # 2014.06.01. 18:43

Először is üdvözlök mindenkit! Segítséget szeretnék kérni egy ügyben,hogy mit tehetnék,jogi térre szeretném vinni az ügyet és hogy lenne-e esélyem. Arról lenne szó,hogy egy ismerősömmel nagyon megromlott a viszonyunk.Én hagytam az egészet miután összvesztünk nem foglalkoztam vele. De egy idő után csak tőle hallottam hogy engem különböző szavakkal sérteget,fenyeget,hogy mit fog tenni ha találkozunk. Aztán a neten is felrakott (közösségi oldalon) először a nevem megjelölésével különböző sértegetésekkel,lejáratásokkal mindenki előtt..Ezt még eltűrtem mert említés hatására letöröltem. A folyamatos trágár beszéd ellenem mások előtt hogy lejárasson azóta sem tűnt el. A legujabb amit tett,hogy letöltötte a képemet, és a közösségi oldalra feltöltötte bemocskosítva lejáratva mindennek elmondva. Erről bizonyítékom is van. Úgy gondolom nálam itt már betelt a pohár mert többszöri figyelmeztetés hatására sem hagyja abba ezt az egészet,és ezt már nem kívánom tovább tűrni.Ebben az ügyben szeretnék segítséget kérni,hogy becsületsértés,rágalmazás, esetleg zaklatás ügyben tehetnék-e feljelentést az ügyészségen,és hogy mire vezetne az ügy.Segítségüket nagyon köszönöm!