Engedményezési szerződés


Dr.Attika # 2017.04.10. 18:46

Ez már perbizomány lenne, amit a magyar jog nem ismer.

Gianni.hu # 2017.04.10. 18:00

Ezek szerint jogszerű ha az egyik ap. átruházza a másik alperessel szembeni igényét a felperesre?
Nem kellene ehhez külön pert indítani az igényt átruházónak ?

Dr.Attika # 2017.04.10. 17:36

"Lehet egyszerre felperes és alperes ugyanaz a személy?"

Nyilvánvaló, hogy nem.

lajcsó # 2017.04.10. 17:36

"Lehet egyszerre felperes és alperes ugyanaz a személy?"
Nem, de a jogátruházással a perbeli pozíció nem változik.

Gianni.hu # 2017.04.10. 17:22

Folyamatban van egy kötelesrész kiadása iránti per, ahol az I.r. ap a végrendeleti örökös, a II. r. ap pedig az örökhagyó túlélő házastársa.
A II. r. alperes a hagyatéki eljárásban személyesen nem vett részt, nem terjesztett elő kötelesrész iránti igényt, a ideiglenes hatályú hagyatékátadó végzést nem támadta meg bíróságon.
A kötelesrész iránti per megindítását követően a II. r. alperes azonban jogátruházási szerződéssel a felperesre ruházta át az I.r. alperessel szembeni köteles rész iránti igényét.
Megtehette ezt jogszerűen?
Lehet egyszerre felperes és alperes ugyanaz a személy?

ObudaFan # 2017.01.11. 15:21

A banktól kellene akkor ismét megkérdezni, hogy mit szeretne, mert ez nem túl konkrét.

Vadsuhanc # 2017.01.11. 14:54

Ingatlan végrehajtásban ( árverés ) a végrehajtót kikerülni nem szerencsés dolog. Valamit félreértettél.

DMachine # 2017.01.11. 14:46

Kedves Tagok/Szakértők!
Szeretném a segítségüket kérni az engedményezés fogalmának megértéséhez.
Ingatlan végrehajtási szakaszban van az ügyem, a harmadik kikiáltott árverés sem sikeres. Megkerestem a bankot, hogy tudnának-e valamilyen megoldást, ők az engedményezési szerződést javasolták. Az kérdezték, tudok-e olyan személyt, aki 4-5 millió ft-ért megvásárolná az ingatlant.
Mit jelent ez? Ki az engedményező (a bank?)és ki az engedményezett? Mi történik, ha kötünk egy ilyen szerződést? Próbáltam utána nézni, de sajnos egyre nagyobb a káosz a fejemben... :(
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdvözlettel,
DMachine

download # 2014.06.04. 16:13

Egyrészt ha tudnám, és értenék hozzá, nem itt kérdezősködnék.
Másrészt ezzel meg is lett válaszolva minden kérdésem.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.04. 10:21

Miért a végrehajtónak kellene fizetned? És milyen ingatlan? Hogy kerül az a képbe? Hogyan szerezhetnél engedményezéssel ingatlant?

Biztos, hogy tudod, mi az az engedményezés?

download # 2014.06.04. 06:02

Kedves Fórumozók!

Engedményezési szerződéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Egy ingatlanról van szó, az engedményező szerint a végrehajtónak kellene befizetnem 500.000 forintot, illetve neki ezen kívül az ingatlan felbecsült értékéig fennmaradó összeget. Ha én leszek az engedményes, nekem milyen kötelezettségeim merülhetnek fel a jövőben? Ha a kötelezett egyszercsak úgy dönt, hogy pereskedni akar valami miatt, akkor azt velem fogja tenni? Illetve ilyenkor az ingatlan tulajdonosa én leszek? Kicsit zavaros nekem ez az ügylet, és nem tudom, mennyire éri meg belemenni.
Köszönöm!