kerítés építése


groszfater@gmail.com # 2014.06.23. 01:36

Mi lehet ebben az esetben a leggyorsabb megoldás?
Építsd meg a kerítést a telekkönyvi határra !

SolnesM # 2014.06.20. 04:13

A földmérő mér , az aki megrendelte kifizeti, aztán a bíróság dönt.

hexa # 2014.06.17. 15:13

Tisztelt Jogi Fórum!
35 éve élünk családi kertes házban. A melletünk lévő családi ingatlant, 4 éve vásárolta meg új tulajdonosa. A két telek egy telek volt, 1979-ben osztották két egyforma területű telekké hivatalosan. A mostani tulajdonos ez évben szeretné megcsinálni a kerítést a két ingatlan között (az ő kerítési oldala). Egy hete említette hogy lemérte a telkét, miszerint a méretek a következők: utcafronti szélesség: 15,65 m, telek hossz: 52,85 m, hátsó telek szélesség: 15.15 m. Így a valós telekmérete 814 m2 a telekkönyvi 823 m2 helyett. Szerinte
a hátsó telek szélességéhez 35 cm még jár neki, amivel én nem értek egyet, hiszen az előző tulajdonosok és én is, úgy tudtuk hogy a hátsó szomszédunknál lévő közös betonoszlop a telekhatár ( a telekosztásnál használt kitűző karó is sokáig ott volt). 30 éve a szőlőlugast és kerti öntöző csőhálózatot is ennek megfelelőn telepítettük, és a vitatott földsávot 35 éve mi műveljük.
Ha 35 cm-rel közelebb kerülne a kerítés, a szőlőt nem tudnám megfelelően gondozni, a csőhálózatot meghibásodás esetén nem lehetne javítani, a kerítés rongálása nélkül.
Szomszédom földmérőt akar hívatni. Kérdéseim: köteles vagyok elfogadni az új kimérést? Köteles vagyok-e beengedni a földmérőt a telkemre? Ha bírósági ügy lesz mit javasol mit tegyek?