uj lako a kozos hazban


Zoltanuss # 2014.07.25. 09:13

Hoppá miket tudok meg :

de azert kihivtuk a rendorseget, a rendorok tajekoztattak arrol, hogy a ferjemnek alapesetben joga van ott tartani barkit, meg eletvitelszeruen is,

ezek szerint hozhatom a barátnőmet !!

stellar124 # 2014.07.25. 08:52

Tisztelt szakerto Holgyek/Urak!
Tanacsot szeretnek kerni egy eleg zavaros ingatlan vitaban.

A ferjemmel van egy kozos haz osztatlan 50-50%. Nem jottunk ki jol egymassal finoman szolva, kezdtek eldurvulni a vitak, ezert ideiglenesen elkoltoztem a ket kozos gyermekunkkel egy rokon hazaba, aki bizonytalan ideig rendelkezesunkre tudta bocsatani, hogy csillapodjanak a kedelyek. Ekozben valasi procedurat is elkezdtuk, tovabba meghirdettuk a kozos hazat eladasra. Es tortent meg egy fontos dolog, ket tanu elott irasban megallapodtunk, hogy amig tavol vagyunk, nem koltoztethet oda senkit, mivel ideiglenes elhelyezesunk volt csak, barmikor rakenyszerulhettunk arra, hogy visszakoltozzunk.

Ez meg is tortent, es nem kis meglepeteste mire hazaertunk uj baratno, annak a gyermeke es kutyaja fogadott minket. Az uj no es a ferjem kulon szobaban volt/van, mindenkinek van kulon szobaja, viszont furdo/konyha az kozos. A ferjem ugy gondolta, hogy majd jol kijovunk mindenkivel es elunk mint hal a vizben. En hivatkoztam a megallapodasra, erre kirohogott.

A ket kozos gyermekunk, es persze en is nagyon nehezen viseljuk ezeket a korulmenyeket, , hisz nem azert dolgoztam ezert a hazert, hogy idegeneket kerulgessek benne, kozoskodjunk konyhan/furdon. Eddig elertuk, hogy a no lanya elmenjen, de az uj "anyuka" maradt, es nagyon nem megy a bekes egyutteles, mindennaposak a parazs vitak, amik alapvetoen arrol szolnak, hogy semmi keresnivaloja itt a nonek. Legutoljara dulakodas tort ki a lanyom es az uj no kozott, amibe a ferjem es en is beszalltam vedelmezni a sajat szerettunket, szerencsere nem lett komoly baj, de azert kihivtuk a rendorseget, a rendorok tajekoztattak arrol, hogy a ferjemnek alapesetben joga van ott tartani barkit, meg eletvitelszeruen is, a szerzodesunket meg polgari peres uton ervenyesitsuk.

Termeszetesen ez meg is fog tortenni, vaddig is az lenne a kerdesem, hogy mire szamithatok ezugyben, illetve a jogeros iteletig mit tudok tenni az erdekembe, erdekunkben?

Koszonom megtisztelo valaszukat!