Örökség


Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.23. 13:10

Megnézed a lajstromirodán. De ha ennyire nem bízol az ügyvédedben, akkor kérdéses, hogy érdemes-e fenntartani a képviseletet.

Tantika # 2014.09.23. 11:32

Tisztelt Fórumtagok,
Hogyan tudhatom meg, ha az ügyvédem a keresetlevelet már beadta a bíroságon? Sajnos nagyon hallgat, és én időközben meg szerettem volna arról győződni, hogy a keresetlevelet a hagyatéki per indításához már beadta-e vagy sem.
Mennyi idő, amíg a bíróságtól megérkezik az idézés?
Köszönöm válaszukat,


Tantika

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.09. 12:22

Jó. Mi a jogi kérdésed?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.09. 12:22

Jó. Mi a jogi kérdésed?

Zoltanuss # 2014.09.09. 03:58

KBS !

A kincset elvitték, az értéktelen lim - lom itt maradt !!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.06. 13:58

Nem ezt kérdeztem. Amikor rád bízta az ingókat, akkor mi volt a szándéka? Ajándékozott vagy csak megbízott az őrzéssel?

Zoltanuss # 2014.09.05. 09:39

Még nem tudja. Javasoltam neki , hogy csináljunk három kupacot :
az első a tiéd,
a második az enyém,
a harmadik a lomtalanítóé.

Nem tudott dönteni.
Más . évekkel ezelőtt egy nagynéni csinált egy hagyatéki rendeletet. A magyar végrendeletnek nevezi.
Ilyen tételek voltak benne :
japán fényképező gép, orsós magnetofon, 46 db férfi nyakkendő. Stb.

Az enyém lett volna a sok sok nyakkendő.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 09:20

Állítod, hogy a meghatalmazott neked ajándékozta ezeket a dolgokat? Ő mint mond?

Zoltanuss # 2014.09.05. 09:07

Talán ide tartozik, de lehet nem.

A tényállás : egy haláleset, majd rá háromnegyed évre a hagyaték felszámolása.
Az örökös megbízott egy ismerőst a lakás kiürítésével. csupa lom, ill vegyesen. bútor, ruhanemű könyv, háztartási lim -lom. Stb stb....
A megbízott javarészt jóténykodó szervezetteknek adta, de egy része nálam is deponálásre került, azzal a megjegyzéssel, hogy átválogatandó és a felesleg megy a tűzre a lomtalanítóba.
És csodák csodája kincset találtam. No nem nagyot de úgy 2 havi jövedelem. Nos kié ez ??
Persze kéne tudni az eredeti megbízást. Hogy eltakarításra irányult vagy tételes feltárásra.

vélemények ??

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.28. 21:05

Nem lesz egyszerű...

pazs # 2014.08.28. 12:37

Persze, adhatsz meghatalmazást, ügyeljetek a formaságokra.

Musu22 # 2014.08.28. 11:06

Üdvözlök mindenkit! Információra lenne szükségem!

Édesanyám a következő hetekben valószínűleg eltudja adni a szülői házat,ami az apai örökség,a gondom viszont az,hogy én külföldön,Angliában élek és nem áll módomban hazamenni,viszont valószínűleg szükség lesz az aláírásomra bizonyos papíroknál,mint az eladásnál,mint az örökösödési eljárásnál,a kérdésem az lenne,tudok-e intézkedni itteni ügyvéd jelenlétében történő aláírással,vagy felhatalmazhatok-e valakit,mint ügyintéző azzal az indokkal,hogy a közeljövőben nem tudok hazautazni.

A válaszokat előre is köszönöm!