szerződéskötés érvényes személyi nélkül?


szakvizsga2015 # 2019.05.31. 09:11

Jól értelmezem, hogy a JÜB lekérés az ügyvédek számára ingyenes?

szakvizsga2015 # 2019.05.19. 10:59

Tisztelt Hozzáértők!

Ügyvédeknek a JÜB lekérés ingyenes?

SolnesM # 2014.09.20. 07:40

mentaldr.

Más igazolvány ?
pl. jogosítvány ? útlevél ?
erről jut eszembe . hoztak egy olyan jogszabályt, törvényt rendelete (valamelyik ) aminek a lényege, hogy bizonyos gyógyszereket - jobbára drogszerűeket -pl. rivotil csak személyazonosság igazolása mellett lehet /szabad kiadni. ezeket a jogszabályokat nyilván a pult mögött álló gyógyszerész kisasszonyok /nagyasszonyok nem tanulmányozzák. nekik jön az ukáz, akarom mondani a leírat a főnökségtől, a teendőkről. És ezek szegények szószerint értelmezik, azaz személyi igazolvány felmutatásával szabad kiadni.
nekem sajnos 12 éve nincs személyi igazolványom. van viszont útlevelem és jogosítványom.
Eddig 3 -4 helyen akadtam fenn a hülyeség hálóján. nagyjából mindenütt sikerült megértetnem velük, hogy a rendeletet nem szó szerint hanem tartalmilag kell értelmezni. Van egy hely ahol annyira buták, hogy mind a mai napig nem látták be a hülyeségüket, Na majd a jövőhéten újra tesztelem őket !!

lajcsó # 2014.09.18. 19:47

"JÜBölni" a cégeknél kötelező, ingatlanoknál fakultatív.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.18. 18:30

Ingatlanra vonatkozó szerződéseknél meg még JÜBölni is kell...

lajcsó # 2014.09.18. 18:15

Az ügyvédekről szóló törvény 27/D. § (1)bekezdés b) pontja alapján: "Az ügyvéd köteles a közreműködést megtagadni, ha a fél nem tud bemutatni érvényes igazolványt"

mosómedve84 # 2014.09.18. 16:41

Szerintem is az adott ügyvédet kéne megkérdezni. De nem gondolnám, hogy emiatt el kellene halasztani...

Dr.Attika # 2014.09.18. 14:37

Vannak háziasszonyok, akik kitakarítanak mielőtt a takarítónő megérkezik, mert szégyenlik, hogy piszkos a lakás.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.18. 14:28

Elvileg nem ellenjegyezheti ügyvéd a szerződést, ha a félnek nincs érvényes személyi azonosító okmánya. De ezt miért nem a megbízott ügyvédtől kérdezed?

mentaldr. # 2014.09.18. 13:33

Jövő hétre van időpontunk ajándékozási szerződés kötésére,ahol a gyermekem az ajándékozott, az ingatlant tőlem, szülőtől fogadná el. Lejárt a személyije, ideiglenest nem adtak. Módosítanunk kell az időpontot, mire elkészül a személyi, vagy van erre megoldás?
köszönöm a választ