Nemfizető partner


ObudaFan # 2014.09.29. 16:26

HA tudod a személyes adatait, a KEKKH megadja a lakcímét.

wanger # 2014.09.29. 10:46

Mivel címet nem tudok, így sem jelenthetem fel?

Nem én vettem át csak megbízottam, később derült ki, hogy hibás a csereterméke. Ill. pár tartozékot nem adott át, erre is ígéretett tett, persze ezt sem kaptam meg. Telefonon és írásban is ígérte, hogy fizet.

luck-666 # 2014.09.25. 06:51

Hogyan bonyolítottátok le a cserét?
Gondolom találkoztál valakivel és még adatokat sem kértél a részletfizetéshez. Te is elég felelőtlen voltál!

Dr.Attika # 2014.09.24. 17:24

Ha még a címét sem tudja, akkor sehogy nem tudja perelni. A nem peres, peres eljárások minimális feltétele, hogy a felperes az alperes idézhető címét megadja.

A posta sem tudja kézbesíteni azt a levelet, amely borítékján ez áll:

Nagyapámnak
Falura

wanger # 2014.09.24. 16:10

Hogyan tudom felszólítani? Címet nem tudok. Ügyvéd? Ennek költségét ráháríthatom utána?

capisca # 2014.09.24. 06:21

Kedves wanger!

Úgy gondolom, hogy ez csalás, mert nem akarja kifizetni, amivel tartozik

Ennyi erővel az összes nemfizető devizaadóst is fel lehetne jelenteni.

Ha beperelem, akkor a költségeket rá háríthatom, nem?

Igen, ahogy Kbs mondta felszólítás, fmh és per (ha az előző kettőre nem fizet)

wanger # 2014.09.24. 06:14

Úgy gondolom, hogy ez csalás, mert nem akarja kifizetni, amivel tartozik. Ha beperelem, akkor a költségeket rá háríthatom, nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.24. 06:06

Nem büntetőügy ez, miért tennél feljelentést? Felszólítás, fizetési meghagyás, per. Szubszidiáriusan. De attól tartok aránytalanul nagyok lesznek a költségek a követeléshez képest.

wanger # 2014.09.24. 04:43

Elcseréltem egy terméket másra, melynek értéke jóval alatta volt az én általam adottnak. A cserepartnerrel megbeszéltük, hogy ráfizet. Adtam időt neki, 3 havi részletre, melyet 2 hete kellett volna megkezdenie. "Csak" e-mailem és hangfelvételem van a telefonos beszélgetésről. Azóta a számán egy ismerősével beszéltem, aki azt mondta, hogy most kórházban van a cserepartnerem. Nem jelentkezett azóta. Mit tudok tenni? Ügyvédhez forduljak vagy előbb feljelentést kell tenni?
Köszönöm.