Tulajdoni lapra felkerülés.


ObudaFan # 2015.04.13. 17:35

Vajon tudnék egyezkedni egy kedvezőbb,egyösszegű törlesztésben?.

Szintén: ezt az OTP Faktoringtól kell megkérdezni.

ObudaFan # 2015.04.13. 17:34

Az adóssal gond nélkül meg tudok egyezni,a kérdés az ,hogy a faktoringal meg tudok e egyezni,egy egyösszegű kb.a fennáló tartozás felében?

Ezt tőlük kell megkérdezni.

durmanto # 2015.04.12. 16:44

Köszönöm a választ!

Az adóssal gond nélkül meg tudok egyezni,a kérdés az ,hogy a faktoringal meg tudok e egyezni,egy egyösszegű kb.a fennáló tartozás felében?
Válaszát előre is köszönöm.

CS.A.K. # 2015.04.12. 16:41

Köszönöm a választ.

Az a baj ha az árverésen vásárolnék,akkor az nekem egyenlő a hitelem felmondásával.
Az adóssal gond nélkül megegyezek szerintem,itt már csak az a kérdés hogy az otp. faktoringal lehet e egyezkedni?
Vajon tudnék egyezkedni egy kedvezőbb,egyösszegű törlesztésben?.
A választ előre is köszönöm.

ObudaFan # 2015.04.12. 15:03

A Kérdés az ha én meg tudok egyezni az OTP. -vel ,és én kifizetem a fennálló követelést ,akkor én megszerzem mind a két ingatlanon anyósom tulajdon részét?

Ez nem ennyire egyszeű. Vagy végrehajtási árverésen kell ehhez vásárolnod, vagy megegyezni az adóssal és a végrehajtást kérővel egyaránt.

durmanto # 2015.04.10. 09:53

Bocsánat!
Végrehajtási jogot!

durmanto # 2015.04.10. 09:52

Üdvözlet.
A probléma nem hogy megoldódott,még nagyobb lett!
Történt ugyan is hogy,végrehajtási jog került az ingatlanra az én ill. feleségem tudta nélkül.
Anyósom tudniillik nem fizetett egy autóhitelt,és az OTP faktoring lépett.
Nem csak a mi ingatlanunkra tettek jelzálogot ,hanem egy másik anyósom nevén lévő telekre is.
Beszéltem a bankommal ahol a hitelem van,azt mondták amíg nincs árverésre bocsájtva az ügy,addig ők nem mondják fel a szerződést.(hozzá teszem soha nem volt elmaradásunk).
A Kérdés az ha én meg tudok egyezni az OTP. -vel ,és én kifizetem a fennálló követelést ,akkor én megszerzem mind a két ingatlanon anyósom tulajdon részét?
Mert hasonlóra próbáltak rávezetni a végrehajtó irodától,akik teljesen korrektek voltak.
Gondolom ők sem a pénzük ellenségei.
Milyen formai dologra kell odafigyelnem ,ha már ilyen pancser voltam az évek alatt.
Nem szeretném más sara miatt elveszíteni a házunkat.
Valamint ha kifizetem helyette a tartozását ,nehogy csak úgy ingyen tegyem,valami hasznom is legyen a dologból,ha már ránk hozta a bajt.
Válaszokat előre köszönöm!
Szép napot!

ObudaFan # 2014.10.25. 08:16

Akkor lehet a földhivatalban ezzel a szerződéssel eljárni, ha nem csak hogy rendezi a tulajdoni hányadokat, de olyan konkrét nyilatkozatot is tartalmaz a ("telek")tulajdonos részéről, hogy kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy ilyen arányban a tulajdonjogodat a földhivatal bejegyezze és ennek megfelelően módosítsa az ő tulajdoni hányadát. Ha ez nincs benne (vagy esetleg van ilyen írásos nyilatkozatod, de azon mondjuk nem szerepel ügyvédi ellenjegyzés), akkor vagy ügyvéd előtt erről nyilatkozhat anyósod és feleséged, mint a két bejegyzett tulajdonos. Ha ez nem megy, akkor csak perben bíróság rendelheti el a tulajdonjogod bejegyzését.

durmanto # 2014.10.24. 15:03

Köszönöm.
Amikor intéztük a bankot akkor,nem volt ròla szò,amit a bank adott papírok, azt bevittük a földhivatalba,de valòban az én felelőtlenségem.
Ahogy tehetem megyek is a földhivatalba.
Remélem nem késő.
Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.24. 14:49

Azt mondtam, ha jó az a ráépítési szerződés. Ha ügyvéd csinálta, akkor több rá az esély. De kicsit aggasztó, hogy 8 év alatt valamiért nem jegyeztettétek be azt a tulajdonjogodat - pedig volt hozzá szerződésed.
Ennél többet a konkrét szerződés nélkül nem lehet mondani.

durmanto # 2014.10.24. 13:32

Köszönöm a válaszát.
Még lenne egy kérdésem.
A tulajdoni hányadok rendezése,nem feltétele a tulajdoni lapra kerülésnek?
Amúgy a bank kérése volt a ràépítési szerződés,ami teljesen hivatalosan ügyvéd előtt kötöttünk.
Válaszát előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.24. 11:29

hogy tudnék legegyszerűbben én is teljesen papír szerint is a tulajdoni lapra felkerülni,és legalizálni ezt az egészet.
Ha jó az a ráépítési szerződés, akkor egyszerűen be kell nyújtani a földhivatalnak.

durmanto # 2014.10.24. 10:37

Üdv Mindenkinek!
Adott egy ráépítés még 2006-ból,a telek tulajdon joga anyósom ill. feleségem nevén van,én mint ráépítő szerepelek a szerződésben.
Banki hitelre építkeztünk azóta pontosan fizetve a hitelt,a problémám az, hogy én nem vagyok fent a tulajdoni lapon.
Bármilyen a szerződéssel kapcsolatos tennivalónk van ,lásd árfolyamrögzítés stb... anyósomat mindíg vinni kell, hogy ő is aláírjon ez ügyekben,mivel ő is ott volt a szerződés kötéskor, mint telek tulaj.
A történet úgy kerek, hogy mi az építés évében kifizettük a telek árát,papír nélkül megegyeztünk (tudom pancserság!).
Mára megromlott a viszonyunk anyósommal sajnos ,rajtunk külön álló okok miatt.
Az lenne a kérdésem hogy,hogy tudnék legegyszerűbben én is teljesen papír szerint is a tulajdoni lapra felkerülni,és legalizálni ezt az egészet.
Attól félek, nehogy valami jogi kalamajkába kerüljünk akaratunk ellenére,egy esetleges öröklési vita keretében feleségem testvéreivel.