KGFB díjkülönbözet


Dude # 2015.03.03. 09:00

Köszi! A helyzet az, hogy nem akarom annyiban hagyni a dolgot - és bár tudom, mit kellene csinálni ahhoz, hogy "okosan" megoldjam a biztosítást (üzembentartó váltás) - mégis zavar, hogy díjnemfizetés miatti szerződésbontás lesz a biztosítási történetemben, amit a többi biztosító is látni fog.

Tehát a kérdés röviden annyi, hogy amennyiben módosul a biztosítás díjának összege, és emiatt díjkülönbözet keletkezik, azt mikor kell megfizetni:

  1. a kockázatviselés kezdetét követő 60 napon belül (türelmi időn belül)
  2. vagy a következő esedékes díjrészlet, esetemben a következő negyedéves díj esedékességekor.

Az én értelmezésemben a 2)-es pont vonatkozik rám, a biztosító szerint az 1)-es...

pocsimari # 2015.03.02. 20:13

bocs, hogy a díjnemfizetést szét taglaltam !

pocsimari # 2015.03.02. 20:05

Valóban nem lehet más biztosítót választani, mivel díj nem fizetés miatt szűnt meg a biztosítás.Akad olyan biztosító aki a díj nem fizetéssel megszűnt szerződéssel rendelkező ügyfelet bünteti, megteheti.Nincs értelme vitatkozni.Valóban ha forgalomba helyezésre kerül a jármű ahhoz a biztosítóhoz kell visszakötni, amelyiknél megszűnt a szerződés, vagy kivonásra került.Vagy bevállalja a magas díj megfizetését a következő évfordulóig, vagy átadja családtagnak üzembetartásra, de akkor a saját bónusza ugrik.
Váltani biztosítót csak évforduló előtt 30-60 nap között lehet/ akkor tudja felmondani /, forduljon alkuszhoz, aki a felmondást is biztosan elintézi faxon, vagy e-mailben.
Ha viszont átadja a családba egyenes ágon üzembetartásra az 6000.- Ft , ha nem egyenes ág akkor kb 12000.- Ft okmányirodai díjba kerül, és oda köti az új üzembetartó ahova akarja, a meglévő szerződését pedig fel tuja mondani az üzembetartási szerződéssel.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Üdv

Dude # 2015.03.02. 10:26

Üdv mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni a KGFB 21.§ 1a) bekezdésével kapcsolatban:

(1a) Ha a díj a 23. § (2) bekezdésében meghatározott megváltoztatás esetén módosul, vagy a szerződő fél által már megfizetett díjat jogszabályváltozás folytán utóbb más tartozására kell elszámolni, az üzemben tartó a díjkülönbözetet az esedékes következő biztosítási díjrészlettel együtt - a biztosítási időszakra járó díj teljes megfizetése esetén 30 napos határidővel - köteles megfizetni.

Ennek oka pedig a következő:

  1. 2014/11/19-én kötöttem KGFB-t (autóvásárlás) de rosszul adtam meg az autó tömegét (30kg tévetdtem)
  2. 2014/12/1-én a biztosító küldött egy szerződésmódosítási ajánlatot, amiben közölték, hogy 422Ft-tal több lesz a negyedéves KGFB díja.
  3. Ezt az díjkülönbözetet inkasszóval próbálták lehívni, de mivel ekkor még nem engedélyeztem a banknál a lehívást ez nem sikerült.
  4. 2015/01/19-én díjnemfizetés miatt felmondták a biztosítást.
  5. Mivel az szerződéskötéskor befizetett díj 2015/02/10-ig fedezetet nyújtott, így csak 2015/02/12-én értesítettek a szerződés felmondásáról.
  6. A negyedév utolsó napján 2015/02/18-án átutaltam a biztosítónak a 422Ft díjkülönbözetet és másnap ideiglenesen kivontam az autót a forgalomból, erről még aznap értesítettem a biztosítót.
  7. A biztosító a jogszabályra hivatkozva kötelez arra, hogy nála kössem újra a KGFB-t, erre tett is ajánlatot, az éves 20eFt-os díj helyett 98eFt (a díjnemfizetés miatt)

A biztosító ügyintézője szerint a fenti jogszabály nem alkalmazható az én esetemre (azt nem indokolta meg, hogy miért).

Előre is köszönöm a segítő, érdemi hozzászólásokat!