KISKORU BANKSZÁMLÁJÁNAK ZÁROLÁSA!


adrian2007 # 2015.04.17. 07:22

TISZTELT ÜGYVÉD ÚR!

A tanácsát szeretném kérni egy bonyolult banki ügyben.
A kisfiam nevére nyitottunk pár éve a cib banknál Szia Szimba gyerekszámlát. Mivel az anyukám fizetése is a számlára érkezett, meg más összegek is,nyilatkoznom kellett hogy ki a számla tényleges tulajdonosa, ki használja, és milyen összegek érkeznek rá. Megírtam a nyilatkozatot. 1 hét múlva hívott a bank hogy feloldják a zárolást, és kivehessük a számlán lévő 65000 ft-ot,de ezentul csak a szülök helyezhetnek el a számlán 1-2 ezer forintot.Mondtam hogy akkor megszüntessük, és felmondjuk a szerződést.Visszaadtam a bankkártyát,és az internetbankhoz szükséges tokent a bankban. Amikor a hölgy megakarta szüntetni a kisfiam számláját, akkor vette észre hogy az én nevemen is van egy CIBES bankszámla, amit 2 éve nyitottam, és mivel nem ment rá semmi, mivel nem használtuk azt a számlát, 45000 ft tartozás van rajta. Állitólag ők kűldtek erről levelem, amit mi nem kaptunk meg, mert a régi lakcimre ment. Én abban a hiszemben voltam , mivel egyáltalán nem lett használva az a számla, hogy automatikussan megszünt. Én a kisfiam számláján törvényes képviselő vagyok, mivel ő kiskorú. Ő a tényleges tulajdonos a Szia Szimba számla felett. Akkor aztmondták a bankba hogy mégsem tudják feloldani a zárolást a kisfiam számláján, mert nekem tartozásom van az én nevemen lévő másik számlán. . Azt mondták elöbb rendezzem az én tartozásomat, utána oldják csak fel a zárolást a gyerek számláján. Én mondtam hogy ezt nem tehetik meg, mivel ezen ő a tulajdonos,ő kiskorú, én csak törvényes képviselő vagyok, és az én tartozásommal nem terhelhetik meg a kiskorú számláját,mivel én azon nem vagyok tulajdonos.Már több mint egy hónapja vizsgálja a cib bank az ügyet a jogi osztályon. A kisfiam számlája több mint egy hónapja zárolva van. Mivel megszegtem a szabályzatot azt megtehetik hogy felmondják a szerződést, és megszüntetik a kisfiam számláját, de szerintem ahhoz nincs joguk hogy az én tartozásom miatt a kiskoru gyerekem számláját zárolják. Ebben szeretném kikérni a tanácsukat, hogy ebben a helyzetben mit tehetek,és hogy önök szerint jogossan zárolták-e a kiskoru bankszámláját! Várom tisztelettel válaszukat! Köszönöm szépen: Andrea.