gyermektartás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.29. 14:55

Kérd, hogy folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást. (De már most szólok, az nem elég, ha megfizeted a végrehajtást kérőnek a tőkét, hiszen tartozol kamattal, eljárási költséggel is. Sőt, az sem elég, ha a teljes tartozást megfizeted, mert akkor még mindig hibádzik a végrehajtó 10%-os jutaléka.)

Lesliee # 2015.05.29. 14:41

Tisztelt Cím!

Elnézést ha nem elég világosan fogalmaztam.

Nem kifogásolni szeretném, hanem ha lehetséges leállítani az ellenem indult végrehajtást, mivel a tartozás, már a végrehajtást kérőnél ki lett egyenlítve, átutalással, és nem szeretném ha erről a végrehejtó, esetleg még sem szerezne tudomást, ilyenkor mi a teendő?

Köszönöm válaszát !

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.28. 06:15

A végrehajtó milyen jogszabálysértését szeretnéd megkifogásolni?

Lesliee # 2015.05.28. 04:54

Tisztelt Cím !

Végrehajtással kapcsolatban érdeklődnék, vérehajtási kifogást szeretnék beterjeszteni, amire 15 nap, és 15000ft-os illeték van a felhivásban, lehet -e kérni a kérelemhez csatolva a költségmentességet, mivel nem tudom befizetni a 15000Ft-ot, és az alapjául szolgáló tőke, már kifizetésre került, mire én kézhezkaptam a felszólítást ?

köszönöm válaszukat !

ObudaFan # 2015.05.24. 20:53

Fzetni azt kell, csak nincs végrehajtható határozat róla. Ez azért két különböző dolog.

Moniq75 # 2015.05.21. 18:28

Tisztelt ObudaFan!

Köszönöm a válaszát!
Tehát amíg anyuka nem megy a bíróságra és nincs újabb bírósági határozat addig az apának nem kell fizetni május 31. után?
Mert anyuka úgy gondolja, elég, hogy ő saját maga felszólította apukát.

ObudaFan # 2015.05.19. 21:07

Ha valóban z van a határozatban, akkor egyelőre nem végrehajtható május 31 után a tartásdíj (mindenesetre ha ez van a határozatban, az elég meglepő szerintem). Viszont anyuka nagy valószínűséggel pert nyer a május 31. utáni időtartamra is. Szeptemberig további feltétel nélkül, szeptembertől pedig azal a feltétellel, hogy a gyerek továbbtanul.

Moniq75 # 2015.05.19. 17:23

Szeretnék érdeklődni, hogy az alábbi esetben mi a teendő?

Az apának van egy bírósági határozata miszerint 2015.május 31.-ig köteles fizetni határozott összegű tartásdíjat a 18 éves gyermeknek aki megszerezte májusban a szakmáját. Viszont az anya küldött egy levelet (amit saját maga írt) az apának a mai napon, amiben felszólítja az apát, hogy ezentúl is fizesse a tartásdíjat mert a gyermek továbbtanul egyetemen, de még nem tudni felveszik -e, ez majd csak augusztusban derül ki, tehát még az sem biztos, hogy felveszik. A levélben fenyegetőzik az anya, hogy a tartásdíj márpedig jár neki továbbra is.
Ilyenkor mi a teendő? Ha a bírósági határozat alapján csak május 31.-ig fizet az apa aztán nem, az anya később ráverheti -e az apára?

Köszönöm a választ előre is!

ObudaFan # 2015.05.19. 14:36

A nagykorú gyermek vonatkozásában a bíróságtól keresetben kérheted érdemtelenségre hivatkozva a tartásdíj megszüntetését és a kereset jogerős elbírálásáig a végrehajtás felfüggesztését.

SzLH # 2015.05.19. 09:14

Tavaly decemberben egyéves különélés után elváltam. Számomra előnytelen szerződést fogadtam el a gyermekek érdekeit szem előtt tartva. (http://www.jogiforum.hu/…35/16469.1.0) A válás óta nem hajlandóak velem találkozni, nagy bizonyossággal a nagyobbik gyermek(19) helyett az anyjuk válaszol. Emellett az egyik közösségi portálról is törölt. A kisebbik(16) is egyértelműen megírta, nincs rám szüksége.
Mivel a nagykorú gyermekre a rokontartás szabályai vonatkoznak, melyik lenne a jobb megoldás:

  • nem fizetek tartási díjat; majd a bíróságon ellenkeresetet nyújtok be,
  • vagy kérvényezem a tartási díj eltörlését.

(A nagykorú gyermek felsőfokú tanulmányt folytat.)

A válaszokat előre is köszönöm!

pohicop # 2015.05.14. 12:58

Leginkább semmit nem köteles fizetni.... XD

kroko # 2015.05.14. 12:37

Tisztelt Cím!

Szeretnék érdeklődni, hogy az alábbi esetben mennyi gyermektartásdíj fizetésére köteles az édesapa?

A felek szétválása után a közös gyermekeket édesapa és édesanya közösen nevelik, mivel mindkettőjüknek olyan a munkahelye. Közel azonos időt töltenek mindkét szülővel a gyermekek. A gyerekek lakcímileg édesapához vannak bejelentve, így a családi pótlékot (26.600 Ft) és a családi adókedvezményt (20.000 Ft) is édesapa veszi igénybe. Édesapa havi keresete 240.000 Ft (a 20.000 Ft családi kedvezménnyel együtt). Az iskolai költségeket édesanya viseli, egyéb gyermekekre vonatkozó kiadások közösek.Jelenleg édesapa minden hónapban 70.000 Ft-ot ad édesanyának megegyezés alapján. Bírósági végzésük nincs a gyermektartásról és a láthatásról.

Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm