Több végrehajtási ügy - felosztási terv


barrerra # 2015.07.06. 06:59

Még annyit elfelejtettem hozzátenni, h az egyik végrehajtójelölt azt mondta, hogy nem kell a másik ügyemben is kérni, mivel szerinte az árverésből befoly összegből a másik követelésemet is kiegyenlítenék, tekintettel arra, hogy egyesítésre került a két ügy. Igaz, azt is említette, hogy valószínűleg nem biztos, hogy ingatlan-árverésre lesz szükség, mivel a cég szólt a vh. irodának, hogy hamarosan tesznek pénzt a számlájukra.

barrerra # 2015.07.06. 06:55

@Grave7, KBS: köszönöm szépen a válaszotokat, időközben egyesítették az ügyeimet.

Grave7 # 2015.07.04. 09:14

@barrerra: Ha a befolyt összeg nem fedezi valamennyi követelst (kamatokkal, költségekkel együtt), akkor készül felosztási terv.
Ingatlan vételárának felosztása során azok a követelések nyerhetnek kielégítést (a kielégítési sorrend alapján)), amelyek az árverési hirdetményben feltüntetésre kerültek. (1994. évi LIII. törvény 171. §)

Igen, az ügyeket már iktatásnál kellett volna egyesíteni, írj a végrehajtónak s nyilatkozz, hogy adós teljes vagyonára kéred a végrehajtást.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.03. 12:35

Utólag is nyilatkozhatsz, hogy a teljes vagyonra kéred a végrehajtást. (Amíg nincs meghirdetve az árverés.)

barrerra # 2015.07.03. 10:56

Tudtommal még nem egyesítették, de szerintem már az ügy iktatásánál kellett volna. Akkor kiegyenlítik a másik követelésemet is az árverezésből befolyt összegből?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.03. 09:33

Nem egyesítették a végrehajtási eljárásokat?
(Amúgy meg mit ixelgetsz? A teljes vagyonára oszt jó napot!)

barrerra # 2015.07.03. 08:00

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem: két db vh-t indítottam egy cég ellen, de tudomásom szerint több vh indult ellene.

Az lenne a kérdésem, hogyha csak az egyik vh. lapon x-eltem be, hogy ingatlanra is kérem a vh-t, és elárverezésre kerül a cég ingatlana, akkor az elárverezés során befolyt összegből kiegyenlítik azon követelésemet is, amely esetén a vh. lapon nem x-eltem be az ingatlanra is kiterjedő vh-t? Én úgy gondolom, hogy igen, de nem vagyok benne biztos...