a cigány képet csinált


wers # 2015.07.28. 16:58

Lehet, csak oknyomozó riporter volt, aki a szavakkal nehezen leírható kórházi állapotokat akarta megörökíteni, és belekerült a nővérke is.

pohicop # 2015.07.28. 14:20

2 haloperidol + 2 seduxen beinjekciózva és már alszik is a delikvens jó pár órát. Ilyen agresszív fényképezőkkel ezt kell csinálni XD Aztán amíg alszik lehet törölni a képet a telefonjáról. Utána meg mikor felkelt és azt se tudja hol van, lehet azt mondani, hogy ő maga törölte XD

Persze csak vicc..... :)

Ennyi1323 # 2015.07.28. 13:31

Sherlock, ez most feldobta a napom! :-) Köszi!

"be tudnak szaladni a kihallgatóba telefonkönyvért vagy zsákos narancsért."

Egyébként, ha internet-hozzáféréssel rendelkező okostelefonról van szó, akkor haza sem kell mennie lementeni a gépre, mert a megfelelő beállításokkal rögtön tölti a felhőbe a képeket.

Mellesleg, "szegény" ember, ha tudná, hogy "adatkezelő" lett, talán törölné magától is...

Dr.Attika # 2015.07.23. 19:42

Nem tettem feljelentést. Nem hívtam a biztonságiakat, mert akkor még nem voltak a kórházakban. Kártérítési pert sem indítottam.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.23. 19:20

Dr. Attika: legalább tettél feljelentést? hívtad a biztonságiakat? semmi kártérítési per? :D

Dr.Attika # 2015.07.23. 18:40

Nem szép dolog cigány honfitársaink kórházi szokásain élcelődni. 15 éve kórházba kerültem egy hétre. A feleségem egy aranyszínű festékkel lefújt műanyag fésűt tett be. Kiraktam a kórterem mosdójában a polcra. Egyik reggel megyek mosakodni és nem találom a fésűt. Lenézek a kukába és ott a fésű ketté törve. Nem tudom milyen megfontolásból, de a kórterembe fekvő cigány embert kérdeztem meg, hogy ő törte-e össze. Azt válaszolta, hogy igen. Megkérdeztem, hogy miért. Azt mondta, hogy meg kellett győződnie arról, hogy aranyból van-e. Én azt kérdeztem, hogy ha aranyból van, akkor ellopja-e. Azt válaszolta, hogy abban az esetben ellopta volna. Tanulság, hogy nem szabad kórházba arany színű festékkel bevont műanyag fésűt vinni, mert ezzel bizonyos honfitársainkban hamis reményt kelthetünk gyors haszonszerzési törekvéseik kapcsán. A neten is láthattuk, hogy egy cigány fiatal a miskolci kórházban ellop egy laptopot egy gyermek-kórteremből. A kommentelők felháborodtak, hogy micsoda ember az ilyen, aki beteg gyermektől lop. Arra nem gondolt senki, hogy a tolvaj esetleg szintén beteg gyermekének vitte el a laptopot. Arra sem gondol senki, hogy a laptop fogalmat "ellehetlopni" fogalomként értelmezni.

ObudaFan # 2015.07.23. 17:31

Joga barkinek van rendort hivni, csak a rendornek nincs hataskore ebben az ugyben intezkedni.

Immaculata # 2015.07.23. 11:59

Ius

Elég lenne egy kis hashajtó is. :)

Immaculata # 2015.07.23. 11:58

Egyjogász tényleg jó volt. :)

Bea1 # 2015.07.23. 11:58

ha olyan a kép, elküldi egy e-mail címre, és kitörli előttetek... ez már kampó...

PraetorLXXVI # 2015.07.23. 11:57

Vót egyjogász, aszhitte ász. De gyütt egy nyumozó szerette a ser-t mög a loki-t. Oszt ketten mögmonták a nűvírnek a tuttit......

Egyjogász # 2015.07.23. 11:41

Ja, most látom, hogy "a kórteremben a telefonjával képet készít a dolgozó tudta nélkül,", azaz ez nem is a dolgozó, hanem a cigány problémája?

Akkor így tudom elképzelni a TEK értesítését:

Cigány: Hálló! TEK? A Gazsi vagyok a 4-es belről.
Csináltam egy fotót a telómmal a Marika nővér kufferéről, mer nagyon bejöm nekem a Marika nővér, szeretem az ilyen szép nővérkéket.

Na mostan itten fekszik mellettem egy jogi doktor személy úr, aki unalmában bolhát csinál az elefántból, és aztatat monnya, hogy én valami jogosulatlan kádat kezelő vagy adatkezelő vagy mi a tököm vagyok, mert szeretem nézetgetni a Marika nővér kufferét.

Na szóval a jogi személy úr mondta, hogy jelencsem fel magam a TEK-nél, mert ez az évszázad bűnügye, és ha feljelentem magam az enyhítő körülmény.

Erre emlékszem, mert amikor mentünk tyúkot lopni a Rómeóval és elkaptak akkor is eztet mondta az ügyvéd úr, aki védeni szokott, amikor ártatlan vagyok tisztelt bíróság!

Na szóval jöjjenek, oszt nézzék meg maguk is micsoda jó kuffere van a Marika nővérnek!

ius latratus # 2015.07.23. 11:36

Egészségügyi dolgozó?
Akkor mit vacakolna a biztonsági szolgálattal, meg a rendőrséggel?
Nincs ott kéznél valamilyen vakcina, amelytől hétrét görnyedne a felvétel készítője?
Puff!, - belenyomni a szurit, oszt' kész!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.23. 11:30

Rendőrség helyett a TEK-et kell hívni.

PraetorLXXVI # 2015.07.23. 11:15

:-) "golyót mindegyikbe, az Úr majd kiválogatja..."

lewho # 2015.07.23. 11:05

Oké, konkrétabb leszek: van-e joga az érintettnek, hogy:

1, kérje a jogosulatlan adatkezelőt, hogy törölje a képet azonnal,
2, rendőrt vagy biztonsági szolgálatot hívjon és velük felszólíttassa a törlésre.

  1. Van.
  2. Erre is van.
Sherlock # 2015.07.23. 10:59

Hát, ha rendőrt hív, akkor mindenféleképpen az őrsöt hívja közvetlenül, mert akkor még indulás előtt be tudnak szaladni a kihallgatóba telefonkönyvért vagy zsákos narancsért.

PraetorLXXVI # 2015.07.23. 10:55

Oké, konkrétabb leszek: van-e joga az érintettnek, hogy:

  • kérje a jogosulatlan adatkezelőt, hogy törölje a képet azonnal,
  • rendőrt vagy biztonsági szolgálatot hívjon és velük felszólíttassa a törlésre.

A további jogi lehetőség az időmúlás/körülmények stb. miatt ilyen esetben nem megnyugtató orvoslás. Talán még sérelem díjat sem ítélnének...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.23. 10:32

:D

Sherlock # 2015.07.23. 10:23

Köszönöm, de nem ilyen válaszra számítottam. Nem bántom a jogászokat, de tényleg csak ennyi telik?

Verd szét a fejét egy cipőtalppal, aztán hívd oda a biztonsági őrt, az ő gumibotjával is sózz oda néhányszor, végül dobd bele a wc-re a mobilját, nyomd utána az ember fejét és húzd le a wc-t. Ez volt a jogászi válasz.

PraetorLXXVI # 2015.07.23. 10:22

Nem feltételezésről van szó Kelvin! Konkrét eset. Lefényképezte magának mert "csak úgy jó lesz valamire" - tehát tökéletlen adatkezelési célból...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.23. 10:05

A biztonsági szolgálattal felszólítanád, hogy kapásból törölje a képet... és mi van akkor, ha pont a fényképpel egy bántalmazást vagy egy erőszakos fellépést stb. örökített meg, ami egy esetleges hivatalos eljárásban fontos lehet?

PraetorLXXVI # 2015.07.23. 09:51

Köszönöm, de nem ilyen válaszra számítottam. Nem bántom a jogászokat, de tényleg csak ennyi telik? Gyorsított eljárás? Megcsinálta a felvételt, majd amikor hazamegy lementi a gépére stb. Fújhatja az érintett a jogvédelmet, tényeken nem változtat: a kép elkészült és a készítője birtokában van a másolat. Arra gondoltam, hogy hatásosabb módszer ha az érintett az észlelést követően azonnal hívja a biztonsági szolgálatot, akik felszólítják a beteget, hogy törölje a szemük láttára az érintettről készül valamennyi képet.
A beteg cigány származású, magát cigánynak valló személy. A cigányzene sem sértő. Lassan a menekült szót sem lehet majd használni...

Egyjogász # 2015.07.23. 09:19

Basszus már ezek a bulvárosított topic-címek, ez már a második ma...:)

Azt hittem ez valami jó kis szaloncigányozós topic, erre a hozzászólásban nincs egy darab cigány sem...:) (ha meg a beteg a cigány, akkor a kérdéshez mi köze, hogy cigány-e vagy eszkimó?)

Sherlock # 2015.07.23. 09:16

Ki lehetett volna hagyni a cigányt és a kórházi dolgozót is. Fel kell szólítani, hogy törölje, ha nem teszi, akkor egyszerűsített eljárásban lehet töröltetni.

http://ptk2013.hu/…ott-per/5116