Visszamenőleg ügyvédi költség megfizettetése


Grf. Fuera de Eso # 2015.07.30. 17:45

Akkor ?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.30. 14:22

Nem.

Grf. Fuera de Eso # 2015.07.30. 11:57

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor Úr !

A kérdezőnek ( azaz nekem ) kell bizonyítani a bökkenő.
Hogyan bizonyítsam, ha erről természetesen írásban nem történt megállapodás, feleségemem engem igazol, a szomszéd anyja meg őt.

Az indirekt bizonyítás, miszerint az irat elkészítésekor az ügyvéd számomra semmilyen számlát, stb. nem állított ki nem megfelelő ?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.30. 11:16

De azt, hogy valóban így állapodtak meg, a kérdezőnek kell bizonyítania.

ObudaFan # 2015.07.30. 10:38

Ha abban állapodtatok meg, hogy ő viseli a költségeket, akkor természetesen nem lehet feléd követelése.

Grf. Fuera de Eso # 2015.07.29. 18:32

Tisztelt Fórum !

Az alábbiakban szeretnék jogi segítséget kérni :

szomszédommal osztatlan közön telken lakunk.2011-ben szomszédom kezdeményezte, hogy társasházat alapítsunk, melyben kijelöljük a kizárólagosan használt területrészeket, az ezekhez fűződő jogokat és kötelességeket.Magát a telket megosztani állítólag nem lehet - ikerház.Magára vállalta az ezzel kapcsolatos költségeket - többszöri kérdésem után is. Ezzel kapcsolatban saját nevemre számlát, fizetési felszólítást stb. soha nem kaptam. A minap azzal keresett meg, hogy fizessek neki 80 eFt-ot (szerinte ez az akkori díj fele ) azzal a felkiáltással, hogy szerinte már nekem is érdekem a társasház , ugyanis áruljuk a házrészünket.

Annyit kérdeztem csak : hol van már a tavalyi hó ? (részletesebben: nem kértem a szerződést, nem kaptam anno ezzel kapcsolatban árajánlatot stb. Azt hiszem, ez egy lezárt jogügylet, melyben nekem utólag semmilyen kötelezettségem nem merül fel)

Valójában az a kérdésem, hogy van-e esetleg bármilyen joga ( no és igaza ) egy általam nem kért, nem felügyelt díj utólagos megfizetésével és persze milyen jogcímen ?

Köszönettel: