ügyvéd és jegyzőkönyv nélküli bírói bizottságok


Bea1 # 2015.09.02. 10:04

a szélcsengő szintén kapcsolatban van a démonokkal, a tanítás szerint.

ezeket én nem hiszem, én is "baromságnak" tartom, de leírtam őket. sajnos, ez a valóság, ma, 2015-ben, egy egyházban, illetve egy jótékonysági szervezetben, amit én nem is értek, hiszen jótékonykodni nem szoktak, csak saját berkeiken belül.

Rexor # 2015.09.02. 07:16

Végülis nekem mindegy, de az tény és való hogy ennyi baromságot egy topicon belül látni ritkaságszámba megy.

Bea1 # 2015.09.02. 07:04

nem tudom. talán túl gyanakvó vagy? Sajnos nem mese, nem egy, nem két személyt tud mondani, aki hasonlóképpen járt, mint ő. Magyarországi fórumuk is van, amit hasonlóan járt sortársai alapítottak pár éve (2010) tudod mennyi magyar van angliába? aki itthon ennek a vallásszervezetnek a tagja volt, azt alapból oda irányították angliában, hogy tartsa továbbra is a kapcsolatot a szervezettel, mert ha nem... nos, akkor kiközösítik.

Rexor # 2015.09.02. 06:44

Bea: hát persze, a munkatársad, aki Magyarországon él "véletlenül" az angliai gyülekezet tagja (de csak azután történt ez, miután Business Law említette, hogy segít neked). Miért van olyan érzésem, hogy az egész történeted mese, habbal? :)

Bea1 # 2015.09.02. 06:11

kelvin

nem vélekednél így, ha te kerültél volna ilyen helyzetbe. Az ismerősöm csak Jézust akarta követni, és mivel ez egy teljesen szabályozatlan terület, beetették, miként beetetnek ma is, és holnap is másokat. szerintem nem az ismerősömmel vana baj, hanem az egyházak szabályozásával: ha valamely egyház a bibliára épül, nem kellene engedni, hogy felülírják azt, és a bibliából be nem bizonyítható ookok miatt közösítsenek ki valakit: ugyanis a biblia leírja, kiket lehet kiközösíteni: paráznákat, tolvajokat, falánkokat (ez a szervezet tele van nagy pocakú személyekkel, akikre azt mondják, nem falánkok, csak betegek,,a gyógyszermiatt híztak meg. a lényeg: ez egy világméretű szervezet, nem csak magyarországon van jelen, a világ szinte minden országában. ha ma mész az utcán, nagy valószínűség szerint találkozni fogsz velük.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.02. 05:39

Most komolyan minden vicc nélkül írom, hogy ez a topic elért egy olyan színvonalat, ami szinte már hihetetlen.

Bea: A szerencsétlen ismerősödet senki se kényszerítette, hogy csatlakozzon. Lépjen ki onnan, aztán éljen békében. Keressen magának másik világnézetet, vagy pedig ezt gyakorolja otthon egyedül a családjával.

Többet érdemben nem szólok a témához, max. trollkodni fogok.

Bea1 # 2015.09.02. 05:17

egy picit helyesbítenék, mert közben én is kommonikáltam az ismerősömmel: Kiderült, hogy habár jelenleg egyéb okok miatt magyarországon él, jelesül éppen Angliai gyülekezet tagja, ahol, és ezt nagyon érdekesnek találom, ez az egyház nem egyházként van bejegyezve (Magyarországon egyházként van bejegyezve) hanem: jótékonysági szervezetként. Ennyikiegészítést szerettem volna írni még, sajnos a kiközösítésekről is tudtam meg újjakat: kiközösítik azokat, akik pl egy asztalhoz ülnek vele, vagy beszélgetnek vele, azokat is, akik (ez nem vicc) a feng-shui szerint rendezik be a lakásukat, és ezt nem bánják meg. a feng-shui szerintük jóslás, és spiritizmus. Ezért nem lehet pl szélcsengő sem az otthonukon, de ha valaki tüsszent, annak nem mondhatják azt sem,hogy egészségedre, mert az pogány dolog. Ismerősöm szerint ezeket nem tudta, amikor belépett, ezeket utánna tudta meg, és még kismillió szabályt, amit nem tehet. de pl a bírói bizottságok működéséről, vagy a jogairól soha senki nem tájékoztatta. szerintem ez inkvizíció a javából: akkor és azért közösítenek ki bárkit, amikor akarnak: elég, ha szórja valakinek a szemét az illető: elmennek hozzá, az otthonába, és ott megállapítják például, hogy le van csukva a wc teteje, ami ugye a feng-shui alaptétele, meg hogy északi irányban van az ágy: és vége, kiközösítik, megvonják tölle a csaláttagjait, barátait: CSAK. nyílván ezeknek semmi bibliai alapja nincs, érdekes tétel ezen jótékonysági szervezet tanításában, hogyha az illető nem ért egyet a szervezet AKTUÁLIS tanításával, az is kiközösítési alap. Az aktuális szó nagyon fontos: ugyanis elég sűrűn változtatják a tanításukat: új világosság jön, mondják, és amiért addig emberek adták fel mindenüket, már nem is úgy van...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.01. 22:00

Kedves Business Law,
Bevallom őszintén, hogy Bea1 által felvetett esetben én semmilyen mélyen gyökeredző problémát, illetve semmilyen elvi összeférhetetlenséget sem látok.
Amit látok nagyon leegyszerűsítve: van egy csoport (jelen esetben vallási felekezet), amely a saját szabályai szerint működik, a saját szabályai szerint zárja ki a tagjait. A vallási felekezet hitéleti kérdésben az államtól független, ebbe az állam nem szólhat bele. Így ha a vallási felekezet hite szerint az interneten vannak tiltott oldalak, melyek böngészése tilos és ezek látogatása kizárást vonhat maga után, kizárás esetén ebben a kérdésben az állam (bíróság) nem jogosult eljárni. (A hitéleti kérdés bizonyos esetben korlátozható, pl.: nem valósíthat meg bűncselekményt.) Hozzáteszem még azt is, hogy a felekezethez való csatlakozással az ember elfogadja a felekezet szabályait.

A strandosnál jókedvem volt :) Már nem igazán tudom, hogy honnan jött. :)

Jöhet az Eu-s oktatás nyugodtan ;)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.01. 19:42

Rexor :))))

Business Law: Tanultam. Felnyitottad a szemem és szeretném beperelni három barátomat, mert tavasszal elmentek sörözni és engem erre nem hívtak meg. Nem számít, hogy a születésnapomat szervezték. Szerintem biztos azért nem hívtak meg, mert közülük csak én vagyok jogász és csak én olvasom a Magyar Közlönyt. Ez a Magyar Közlöny a szemükben tiltott kiadvány.

Rexor # 2015.09.01. 18:00

Ráadásul ott van még az Anakin Skywalker versus Jedi tanács ügy is. Anakin Skywalkertől diszkriminatív módon megtagadták, hogy a Jedi tanács tagja legyen, ezért indokolatlanul agresszív lett. Ráadásul a sötét Sith szekta tagja lett és fekete maszkot kellett viselnie. A végén a felek bíróságon kívül rendezték az ügyet.

Sherlock # 2015.09.01. 17:45

Akkor retteghetnek :)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.01. 13:33

Business Law: Csak azért írtam, mert azt írtad, hogy eljárnál az ügyükben.

Rexor # 2015.09.01. 13:10

El sem hiszem, hogy ezt az épületes topicot még tovább lehet fokozni :).

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.01. 12:56

Business Law: Szerintem ez magyarországi jogvita lenne. A topic nyitása alapján vélelmezem.

ius latratus # 2015.09.01. 12:08

Legyen átkozott, ki az egyház dogmái ellen vét!
Az ismerősödön nem látsz valami oda nem illőt? Pukli a homlokán, piros folt a bal füle mögött, vagy éppen egy Yoda-szerű lény a szeme mögött? Megvan még a szeme?
Nagyon figyelj rá!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.01. 10:53

:D
Hát az szép lesz.

Bea1 # 2015.09.01. 10:34

érdeklődve várom, az ismerősöm peren gondolkozik a történtek miatt.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.31. 19:14

Business Law: a hozzászólásod első sora hibátlan:D
a többit kár volt leírni ;)

Sherlock # 2015.08.31. 19:07

Ne add már alá a lovat ezzel a hülyeséggel.

Bea1 # 2015.08.31. 05:51

és nem szándékosan teszem:-)

Bea1 # 2015.08.30. 07:54

kbs felvetésére reagáltam.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.30. 07:45

Szerintem nem szándékosan teszi :)

Rexor # 2015.08.30. 07:33

Bea miért van egy olyan érzésem, hogy szándékosan játszod a hülyét? :)

Sherlock # 2015.08.30. 07:31

És?

Bea1 # 2015.08.30. 06:09

szerinted az illető családja nem akar vele szóba állni???

a gyerekei, a házastársa a barátai???

Akarnának, de ha megteszik, őket is kiközösítik, mint engedetleneket.