Pereskedés szerződés nélkül


Denton # 2015.09.07. 07:15

Lola56:
Nem írtam le minden körülményt, mert van ami ne publikus, ennyi, ha ismernéd a többit, akkor te is tudnád, miért nem lesz belőle semmi.

Amúgy meg nem tudom miért válaszolgattok egy trollnak. Sokkal jobban fáj neki ha nincs aki reagál rá.

wers # 2015.09.07. 07:15

aki valamire valo munkaero, azt pillanatok alatt felveszi egy jo ceg, amely legalisan foglalkoztat, szerzodest ad, elore jutasi lehetosegt biztosit :))

hmmm...
Inkább így néz ki: szia, xy ajánlott, most lenne egy megüresedés, döntsd el gyorsan, mert ha meghirdetem, lesz kb. 200 jelentkező. (ez szó szerint így hangzott el)

Bori Bori # 2015.09.06. 20:27

Az úri közönség táncol.

Bori Bori # 2015.09.06. 19:29

"5 evig WC -t takaritottal valami jogaszoknal"
Szövegkörnyezet hiányzik. A humor forrása az intelligencia. Ezért nem értheti mindenki.

Bori Bori # 2015.09.06. 19:27

Jelenlegi munkáltatómnál a takarítók is tisztességes munkakörülményeket kapnak. Kifejtenéd, mi a piramis alja? Gondolom, te vagy a csúcsdísz.

Bori Bori # 2015.09.06. 19:09

Oszt' milyen egy "valamirevaló munkaerő"? Akit a semmirekellő adócsaló cégek felvesznek egy hónap alatt? Mint írtam másfél év alatt egy olyan cég volt, aki tisztességes feltételeket kínált, és az fel is vett. A többi mind a fekete és szürke gazdaságot gyarapította. Minimálbér + a túlóra zsebbe. Túlórát nem fizetik. Nem jelentenek be. Nem adnak szabadságot. Reggelig sorolhatnám. Ha ezek közül bármelyiket elvállaltam volna, most leadócsalóznál. Szeretnélek ismételni:

"Mindketten penzbuntetest erdemeltek, a munka illegalis vegzese miatt. Az ilyen formaban tevekenykedok hozzajarulnak a munkaero piac szinvonalanak lesulyedesehez. Mert a 'munkaltato' feketen foglalkoztat, a munkavallalo sem fizet adot a jovedelme utan, raadasul egy fel kontar kap olyan feladatot, amely normalis esetben vegzettseget igenyel: Undorito"

Busines Law, te a fellegekben élsz, a jómódú világodban fingod sincs, milyen munkalehetőségek állnak itt rendelkezésre.

Denton # 2015.09.06. 18:20

Még így is úgy gondolom, hogy felém billenne a mérce.
De ez már nem fog kiderülni.

Immaculata # 2015.09.06. 18:07

és biztonságossá tételét blabla

A felelősségedet szerződésben nem zárhatod ki, az ilyen feltétel semmis.
A felelősség objektív,"a szerződésszegő csak abban az esetben mentesül a felelősség alól, ha szerződésszegést ellenőrzési körén kívül eső, a szerződéskötés időpontjában előre nem látható körülmény okozta, és nem volt elvárható, hogy a körülményt elkerülje, vagy a kárt elhárítsa"

Denton # 2015.09.06. 18:02

Lola56:

Mondjuk ez megérne egy vitát az tuti.
Megkérlek ,hogy telepítsed újra a gépemet, de te állítod, nem vagy benne biztos, hogy megoldod adatveszés nélkül, mert még sohasem csináltál ilyet. A vége adatvesztés. Akkor most pereskedésnél mi lenne? Amerikában biztos lenne esély benne, de itthon eléggé érdekes egy folyamatnak tűnik.

Vagy ugyanezt játsza el a főnököd, mikor te csak titkárnő vagy a cégnél. Csináld meg, ha nem, akkor kirőg, de nem is a szakterületed, stb. Ha kár keletkezik ebből, akkor jogosan rúg e ki?

Tudom, hogy nem ugyanazok a példák, de hasonló problémára mutatnak rá.

Nekem is ez csak a magánvéleményem.

Denton # 2015.09.06. 17:56

Immaculata:
Ha lett volna szerződés, az is állhatott volna benne, hogy? "a szerver telepítését, beállítását xyz vállalja, de a további üzemeltetést és biztonságossá tételét blabla külön szakemberrel kell megoldani, ennek a hiányából keletkező károkért xyz fél nem tehető felelőssé"

Erről volt szó. Amúgy szerintem szolgáltató gond volt, ugyanígy már egy halom szervert üzemeltettem, és üzemeltetek magamnak is, és semmi gond nincs vele. Az az egy különbség volt, hogy ez egy totál másik szolgáltatónál volt, amire állítólag már volt panasz régebben is. Szinte biztos, hogy velük van a gond, a szerver felelősséget azért írtam elsősorban, mert még abban se vagyok hibás ha ott a gond.

A párbeszéd kb így zajlott le:

  • Ha kell, be tudom állítani, telepíteni, de én felelősséget nem vállalok érte, bízzatok meg egy rendszergazda céget.
  • Oké, majd 2 hét múlva lesz egy aki foglalkozik vele, de telepítsed fel most te.

Ennyi. Egy szerződésben ki lehet kötni, hogy a teljesítés mire vonatkozik, és ki mennyit vállal. Mellesleg ha lenne írott szerződés, akkor abban csak a fejlesztésről lenne szó, a szerverről nem. Én csak a fejlesztésről állapodtam meg vele, arra adtam árajánlatot. Ennyi.

Immaculata # 2015.09.06. 17:15

Azt érdemes lenne átgondolni, hogy mit írtál neki e-mailban. Követelted a munkadíjat, ebből világos, volt volt közöttetek egy megállapodás. Az a fajta feladat, amit végeztél, vállalkozás jellegű, tehát eredményt kell produkálnod, nem elég a "tőlem minden telhetőt megtettem" féle megbízás jelleg.
A kár és a károkozás közötti összefüggés szakértői kérdés, nem szívesen vennék részt egy ilyen perben.

Denton # 2015.09.06. 17:05

Lola56:
Igen amit Obudafan írt az tuti így is van és valóban korrekt válasz volt az övé. Viszont tényleg biztos vagyok benne, hogy nem lesz per. Ahogy ő is írta, bizonyítani kell a szerződés tartalmát meg egyebeket, illetve egyéb dolgok is vannak ami miatt tudom, hogy nem kell félni, de a miértje már nem publikus dolog.

Bori Bori # 2015.09.06. 14:43

Másfél évig kerestem munkát. Ez idő alatt 1 db olyan cég volt, amelyik tisztességes munkafeltételeket kínált, pedig megfordultam néhány helyen.
Na persze, ha BL ebbe a helyzetbe kerülne, megváltaná a világot, és éhen halna.

Bori Bori # 2015.09.06. 14:26

Business Law megoldotta a férje munkaszerződését, mert arra egy programozó nem képes. Anyu mindent megold, papucsot is visz apunak meg minden.

Denton # 2015.09.06. 07:07

Sajnálom, hogy nincs meg a megfelelő értelmi színvonalad ahhoz, hogy megértsed: nem akarok kommunikálni tovább.

Mondom, fogjad fel úgy, hogy nyertél, úgy könnyebb!

Denton # 2015.09.06. 05:25

Nincs is több kérdésem, már mindent értek veled kapcs :)

Ne értsed félre, tudnék reagálni, de felismerem amikor nincs értelme már. Ha jobban érzed magad tőle, akkor gondold azt, hogy nyertél meg igazad van stb :)

Noh, szép napot!

Immaculata # 2015.09.05. 20:28

Hány hónapig tart?

Reggelig fogok dolgozni, mert van egy hétfői határidős munkám, úgyhogy időm végtelen.

ius latratus # 2015.09.05. 20:23

A Kint az orosz vadonban-t nézem, amíg ez a sok csőrös izé felneveli a fiókáit, csak megjön az a dörgedelmes intelem Denton herceghez.
:)

ius latratus # 2015.09.05. 20:15

Már hárman vagyunk...

Immaculata # 2015.09.05. 20:05

:)lassan időszerű lenne.

wers # 2015.09.05. 19:36

Mikor lesz este? Tűkön ūlök.

groszfater@gmail.com # 2015.09.05. 18:04

Akarsz még-egyet a szemedalá ? :))))

Bori Bori # 2015.09.05. 17:02

Én is itt leszek :)

Bea1 # 2015.09.05. 16:20

ha privátot írsz, a denton tuti lenyomoz, és feltöri a gépedet...

Bea1 # 2015.09.05. 16:19

na. remélem, a fórumon keresztül írod. kíváncsi vagyok...