ittas vezetés - balesettel


Ittasvezetes.hu # 2015.12.21. 16:48

Ha ismernénk néhány adatot (az elkövetés körülményeit, helyét, idejét, mérési eredményt), akkor a várható következményekről is lehetne megközelítő értéket adni.

A biztosító a károsultat kifizeti, ha annak volt érvényes kötelező felelősségbiztosítása a gépkocsin. Azonban mint a biztosítók stratégiáját ismerjük (már nem ittas vezetés esetén is sokszor annyival megemelik a díjat, hogy szinte közvetlen az okozóra terhelik a kárösszeget), így az ittas vezetésnél is kijelenthető, hogy a kárérték összegét szeretnék viszontlátni részben, vagy egészében. Ez egy hosszadalmas - akár peres eljárás - is lehet.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

mégegyhülye # 2015.12.21. 11:41

Kedves Ittasvezetés.hu!

Köszönöm a választ!
A tulajdonos nem volt jelen, csak kölcsönadta néhány napra az autót a károkozónak, akiről nem tudta, hogy nincs jogosítványa, és a korábbi dolgokról sem tudott. Ő fizette anno a károkozó tanulmányait a jogosítvány megszerzéséhez is. Így teljesen érthető a jóhiszeműsége.

Ittasvezetes.hu # 2015.12.20. 19:39

Ha a tulajdonos a gépkocsiban volt utasként, ő is felel. Az ő felelőssége átengedni a volánt. Ha nem győződött meg arról, hogy kinek engedi át, akkor ennek a levesnek a levéből ő is inni fog sajnos.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2015.12.20. 19:37

Cserbenhagyás és az egyéb körülmények miatt egy felfüggesztett szabadságvesztés esélye 90%.-nál magasabb.
Nem keverendő a segítségnyújtás elmúlasztása-val.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

wers # 2015.12.20. 12:57

jóslással nem foglalkozom, minimum a pénzbüntetés

mégegyhülye # 2015.12.20. 12:47

Oké, nyilvánvaló, hogy eltiltják a vezetéstől. De ilyen "bűnlajtsrommal", gondolom, nem csak ennyi lesz...

wers # 2015.12.20. 12:41

A károsultnak végső esetben a MABISZ fizetni fog, a tulajon ők majd behajtják.
A biztosítót kell kérdezni, azt gyanítom nem fog fizetni. Majd a károkozótól kell követelni.
Egyébként viccesen hangzik, de tényleg el fogják tiltani a vezetéstől.

mégegyhülye # 2015.12.20. 12:38

Jó, hagyjuk már szerencsétlen autótulajdonost. Nem foglalkoznál azzal is amit kérdeztem? :)

wers # 2015.12.20. 12:33

no no. Majd ezt előadhatja. Kap rá lehetőséget. Azért én csak tudnám, kinek adom oda a kocsimat.

mégegyhülye # 2015.12.20. 12:32

Esetleg arról is írnál, hogy mire számítson a károkozó, és a károsult? Azt még én is sejtettem, hogy nem veszik el a jogsiját, ami nincs, ezért nyilván más bünti lesz. Biztosítással mi a helyzet?

mégegyhülye # 2015.12.20. 12:29

Az autó tulajdonosának sejtelme sem volt a jogsi hiányáról, sem az ittasságról.

wers # 2015.12.20. 12:25

Szerintem annak is számolnia kell büntetéssel, aki engedte a kocsiját vezetni.
Jogsi nélküli vezetés ittasan, cserbenhagyás, túl enyhe lesz a büntetés az én megítélésem szerint. Milyen büntetés eltiltani attól, amihez eleve joga sincs?

wers # 2015.12.20. 12:25

Szerintem annak is számolnia kell büntetéssel, aki engedte a kocsiját vezetni.
Jogsi nélküli vezetés ittasan, cserbenhagyás, túl enyhe lesz a büntetés az én megítélésem szerint. Milyen büntetés eltiltani attól, amihez eleve joga sincs?

mégegyhülye # 2015.12.20. 11:09

Kedves Hölgyek, Urak!

Mire kell számítania annak a személynek, aki más autóját vezette ittasan, jogosítvány nélkül, személyi sérülés nélküli balesetet okozott, azonban megállás nélkül elhajtott. Hamarosan megtalálták a rendőrök, el is vitték a baleset helyszínére. Feltételezem, hogy készült jegyzőkönyv is, de az ittas vezető azt mondja, semmit nem írattak alá vele. Lehetséges ilyen? Baleseti bejelentőt akkor nem töltöttek ki. A biztosító most kereste meg levélben az autó tulajdonosát, felszólítva a bejelentő kitöltésére. Kérdéseim:

  1. Milyen büntetésre számíthat a baleset okozója, ha volt már ittas vezetése kb. 5-6 évvel ezelőtt(akkor is jogosítvány nélkül)?
  2. Lehetséges, hogy a károsultnak nem fizet a biztosítója, mert a károkozó ittas volt?