Válás után


Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.08. 15:50

A "lakás megosztása"?! Hiszen a lakás az állam tulajdona. Mit akarsz megosztani rajta?

Ha a lakáshasználat újraszabályozására gondolsz, ahhoz bizonyítanod kellene, hogy az egyezségkötés óta valamely lényeges körülmény jelentős mértékben megváltozott - és ha ez sikerül, akkor még mindig alig van esélyed, ha a szülői felügyeleti jogot a másik szülő gyakorolja.

janos72 # 2016.05.08. 13:00

Köszönöm. Azota utánnajártam hétfőn megyek az ügyvédhez és keresetet inditunk a lakás és a vagyonok megosztása iránt. Amennyiben nem vezet eredményre nem esek kétségbe mert egy telefon az eszközkezelőnek és repül a házbol. Mivel szerződést szegett azzal hogy ott lakik az élettársa aki nem lakhat ott. Igy szerződést bontanak mindenkivel és a házat kiadják másnak. Ő meg mehet ahova lát tud. Nem vagyok rosszindulatu de amit velem megcsinált kisemmizett ezt érdemli.

ObudaFan # 2016.05.08. 08:51

Ilyenkor mit tudok tenni?

A gyámhatóságon kérheted a kapcsolattartás végrehajtását.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.07. 19:39

Tehát a volt feleséged kapta a kizárólagos lakáshasználatot. Na, látod!

janos72 # 2016.05.07. 16:40

Tisztelt obudafan. A valasnal megegyeztem abban h 72000ret fizetek gyerektartaskent es aban az esetben megyek ki a hazbol ha egyik heten szombaton delelott masik heten szombaton delutan lathatom oket. Nos ezt az egyezseget megszegte kizavart a hazbol nem engedi latni a gyerekeket. Ilyenkor mit tudok tenni? Illetve inditottam gyerekelhelyezest mert veszelyezteti a gyermekeket. A gyerektartast nem rajuk kolti ez latszik a ruhazatukon illetve a 16éves fiamat hagya drogozni inni bulizni. Ugy kertem a gyerekeket hogy abba a hazba szeretnem nevelni. nekem 8eve egy munkahelyem van gyerek kedvezmenyel egyutt 270000ret keresnek eltudom tartani oket patikakartyara 22000ret kapok havonta plusz 8000kajajegyet illetve iskolakezdesnel gyerekenkent 30000ret. Az egyezseghez egyaltalan nem tartja magat. Az uj elettarsa miatt is.

ObudaFan # 2016.05.06. 16:52

Ha már elvaltatok, akkor vagy egyezseg vagy itelet van a lakashasznalatrol. Abban mi szerepel?

janos72 # 2016.05.06. 12:59

Tisztelt uram. Kicsivel bővebb választ kérhetnék. Illetve az eszközkezelő tulajdona. 100%ékba én voktam a tulajdonos. A bérbevevő mai napig én vagyok. Akkor miért is nem az eszközkezelő mondja meg? Nem birosági végzéssel nem lakok ott ilyen végzés nincsen. Tudom látom előitéletes de ha tudná h a válás azért vokt mert a vokt feleségem bulizni járt 6gyermrk mellet mig én éjszakás voktam......

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.06. 10:40

Felhivtam az eszközkezelòz aki azt mondta bármikor visszaköltözhetek.
Ezt azért nem az eszközkezelő dönti el.

janos72 # 2016.05.06. 07:41

Jó napot kivánok. Volt feleségem 2011ben eladósitatta a házat. Tudtom nélkül nem fizette be a jelzáloghitelt. Átvette az eszközkezelő a házat. Megkötöttük a szerződést. Mivel az én nevemen volt a ház èn èpitettem fel bérlő vagyok én is és a volt feleségem is. 2014.novemberében elváltunk. Elhagytam a házat a volt feleségem összeférhetetlensége miatt. Kijelentetni akart a házbol de nem tudott. Èn édesapámhoz költöztem egy kis lyukba sokkal rosszabb körülmények közé. Fizetem a gyerektartást havi 80000ft ot. Ezáltal albérletet nemtudok kivenni. Felhivtam az eszközkezelòz aki azt mondta bármikor visszaköltözhetek. Illetve ott lakik az élettársa a házban aki nem lakhatna ott. Mit tudom tenni hova tudok fordulni?