közös tulajdon, közös számlák


mégegyhülye # 2016.07.18. 17:27

Köszönöm a választ. :)

ObudaFan # 2016.07.16. 07:16

Az illetékkötelezettség keletkezésekor a 35. életévét be nem töltött fiatal az első lakástulajdonának (tulajdoni hányadának) megszerzése esetén az egyébként fizetendő illeték 50%-ig terjedő kedvezményre jogosult, ha az egész lakástulajdon forgalmi értéke a 15 000 000 forintot nem haladja meg. Ilyen forgalmi értékű lakás tulajdoni hányadának megszerzése esetén a vagyonszerzőt a szerzett tulajdoni hányaddal arányos mértékű kedvezmény illeti meg.

mégegyhülye # 2016.07.15. 12:27

...és azt nem tudnád megírni, hogy ebben az esetben hány százalék? :) Keresgéltem a neten, de nekem nem egyértelmű.

ObudaFan # 2016.07.13. 20:17

Ez nem illetékmentesség, csak kedvezmény és az is csak visszterhes illetékre.

mégegyhülye # 2016.07.13. 14:35

Értem. Kicsit konkrétabban...?

ObudaFan # 2016.07.13. 13:43

Rosszul gondolod.

mégegyhülye # 2016.07.13. 06:33

Bocsánat, sokat agyalok. Még egy kérdés:

jól gondolom-e, hogy illetékmentes a nagybácsi utáni öröklés, ha az örökös kevesebb, mint 35 éves, nincs semmiféle ingatlana, ingatlanrésze, haszonélvezeti joga? Az ingatlan értéke hozzávetőlegesen 12-15 millió Forint.

mégegyhülye # 2016.07.11. 16:02

Dorka, ObudaFan:

Köszönöm. Mondjuk az is valami, hogy nem hasraütéses alapon követelőzhetnek a felek. Sajnos, számítottam rá, hogy elhúzódhat a dolog.

ObudaFan # 2016.07.10. 11:21

Helyesen: a bíróság állapítja meg, szakvélemény alapján.

dorka11 # 2016.07.09. 18:37

mégegyhülye!

"Olvasgattam a közös tulajdon megszüntetéséről. Nem tűnnek olyan rossznak a kilátások, ha a bírósági ítélet kötelező érvényű a felekre, és persze, ha nem húzódik évekig." Ne reménykedj, évekig tart. Tapasztalatból irom.
A megváltási árat szakértő állapitja meg, nem a biróság.

ObudaFan # 2016.07.09. 10:28

Nem minősül annak.

mégegyhülye # 2016.07.07. 16:03

...valamint hivatalos személy elleni erőszaknak, vagy valami hasonlónak minősül-e az, ha egy rendőri segítséget kérő személy nyomdafestéket nem tűrő hangon követelőzik , szitkozódik, ordibál, mert szerinte nem elég gyors a rendőr érkezése. Mindezt a rendőrség kiérkezésig többször megismétli. Nem von maga után automatikus feljelentést a rendőrség részéről?

mégegyhülye # 2016.07.07. 10:49

..és a "tűrhetetlen viselkedés"? Azzal nem lehetne gyorsítani a dolgokat?

ObudaFan # 2016.07.06. 10:28

Figyelembe kell venni a ráfordításokat.

mégegyhülye # 2016.07.05. 22:27

Hát ez is megtörtént. Apa újfent indokolatlanul hívta a rendőrséget, végre bírságot szabtak ki rá.

Olvasgattam a közös tulajdon megszüntetéséről. Nem tűnnek olyan rossznak a kilátások, ha a bírósági ítélet kötelező érvényű a felekre, és persze, ha nem húzódik évekig.
Nagybácsi nemrég milliókat költött az ingatlanra, és volt olyan körültekintő, hogy a nevére szóló számlákat megőrizte. Más dokumentumokból bizonyítható, hogy apának soha nem volt rendes jövedelme, maga nyilatkozta más ügyben, hogy az akkor még élő Nagyapa és Nagybácsi tartja el. Állítólagos feleségének szintén nincs jövedelme, így merem remélni, hogy a ház fenntartásának költségei nem igazán képezhetnek vitaalapot.
Ha jól gondolom, a bíróság mindezeket figyelembe veszi a megváltási ár megállapításánál.
Megakadt a szemem még azon a kifejezésen, hogy "tűrhetetlen magatartás". Ezt a szomszédok is alá tudják támasztani, és hajlandóak is tanúskodni.

ObudaFan # 2016.07.05. 16:11

A rendőrnek erre nincs hatásköre.
A kozos tulajdon megszüntetéset pedig a bíróságtól bármelyik tulajdonostárs kérheti.

mégegyhülye # 2016.07.04. 18:29

Köszönöm.
Viszont így a gyerek(ek)nek, akiket a másik tulajdonos hív oda, ugyanannyi alapjuk van ott tartózkodni, amit apáék nem hajlandóak tudomásul venni. A rendőr mégis gyereknek mondta, hogy ne menjen oda. Tudom, a tényállás, az hogy apa "kétségbeesetten" hívta a rendőröket, de attól még ők támadták meg a gyereket, és ezt a rendőrök is tudják.
Köszönöm a válaszokat. Sajnos, ennek a helyzetnek, úgy látszik, csak a közös tulajdon megszüntetése vetne véget. Amihez szintén kell apa beleegyezése.... Ördögi kör.

ObudaFan # 2016.07.04. 16:04

Mivel az egyik tulajdonos engedte be, nem lehet a nőt kitenni. Legalábbis a másik tulajdonos ehhez kevés.
Van szankcioja annak, ha valaki valótlan bejelentést, feljelentest tesz.

mégegyhülye # 2016.07.04. 10:39

Még egy kérdés:
ha valaki indokolatlanul riadóztatja a rendőrséget, nyilvánvalóan megtévesztve őket (tekintve, hogy eleve két felnőtt volt egy 20 éves vékony srácra), akkor nem jár ezért valamilyen szankció? Mert amíg az ő hülyesége miatt 2 autóval 4-5-en is mennek oda feleslegesen, addig mást esetleg valóban meg kellene védeni.

mégegyhülye # 2016.07.04. 09:59

Bonyolódik a dolog. Lehet, hogy már nem is ide kéne írni. :/

Megtörtént, ami megtörténhetett. Apa tettleg is bántalmazta nagybácsit, amiről egy éppen ott tartózkodó személy felvételt is készített. Nagybácsi eddig nem tett semmit az ügyben. A személyt apa életveszélyesen megfenyegette, a nője azt állítja, alvilági kapcsolatai vannak. (simán lehet, ahogy elnézem)
Később ment az egyik gyerek nagybácsihoz, de csak apát és a nőjét találta otthon, akik rögön neki estek, mit keres ott, finoman szólva keresetlen szavakkal illették, lökdösték, takarodjon a házuk(!)ból, ki is lökték az ajtón úgy, hogy kisebb sérülései keletkeztek. A gyerek közben egyet lekevert apának, aki természetesen rendőrséget hívott. Meglepő módon mindjárt 2 (!) autó is érkezett. Intézkedés megint nem történt, természetesen apa feljelentést fog tenni. Ezen felül a rendőrök közölték a gyerekkel, hogy nem mehet oda. Közben meg kulcsa van a házhoz, tudja nagybácsi hol tartja a pénzt, nagybácsi úgy vásárol, mintha a gyerekek életvitel szerűen ott élnének. ja, és a nő a gyereknek is azt ordibálta, hogy meg fogja öletni. Tanúk nélkül lehet ezzel valamit kezdeni?
Apa és a nője viselkedésének szép lenyomata, hogy nagybácsi zárja a szobáját, ha elmegy otthonról.
A nő pillanatnyilag azt állítja, ő ott már feleség, és nem megy sehova, és ő fog örökölni apa után... Igazából itt tényleg már az örökség lenne az utolsó. Nagybácsinak egy perc nyugta nincs apáéktól. Nem lehet a nőt valahogy kitenni? Előtte sem volt rózsás a helyzet, de mióta ő megjelent egyre durvább...

mamamacoka # 2016.06.24. 21:04

köszönöm elismerésed, - a szellemesség nincs megtiltva a fórumon, sőt! ;

mégegyhülye # 2016.06.24. 18:34

mamamacoka:

Ez nem az a hely, ahol ezt kéne csinálnod. Menj valami szuper bulvár fórumra, ott a helyed, ott biztosan díjazzák az "szellemességed"!
Részemről befejeztem.

mégegyhülye # 2016.06.24. 18:32

ObudaFan:

Köszönöm a választ!

mamamacoka # 2016.06.23. 23:10

mégegyhülye - 2016.06.23. 16:37
mamamacoka:
mamakocának olvastam :) Talán ez a név is kötelez. ;)
De kösz a hozzászólást, sokat segített!

a te olvasási zavarod - nem az én nevem, az csak a te problémád ...

ObudaFan # 2016.06.23. 16:14

Ilyen tényállás mellett ha az apa kitagadja a gyerekeit, holott igazolhatóan o provokálta ki ezt a helyzetet, igen kétséges a kitagadas érvényessége.