Válóper,meghatalmazás


Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.02. 16:10

Ahogy elnézem, megérdemlitek egymást. Jó szórakozást!

Helga80 # 2016.09.02. 15:13

Szép jó napot mindenkinek!
Volt élettársammal megszüntettük a kapcsolatunkat. Mivel én Angliában élek a családja kért tőlem egy általános meghatalmazást, amiben (hogy minden gyorsabban haladjon) intézkedhetnek a közműveknél, hiteleknél. Szépen postázzak nekik, egy aláírt, részemről kitöltöttet, a meghatalmazott részt hagyjam szépen üresen... :D
Természetesen nem vagyok hülye, dehogy tettem meg. Most szerintük nem vagyok együttműködő, már ügyvédet is kerestek, hogy hogy lehetne engem erre rákényszeríteni...
Mivel ezek után tartok attól, hogy a nevemben, adataimat felhasználva elkezdtek esetleg "intézkedni" telefonon, írhatok e levelet a szolgáltatóknak, hogy telefonon, a közös ügyeinkbe ne adjanak felvilágosítást?
Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.22. 08:02

:D

Burn Out # 2016.06.22. 07:24

szerintem youtubos videók alapján is meg tudnád javítani :)

Dr.Attika # 2016.06.22. 06:49

Lajos!
Akkor ne is bajlódjak ugye vízvezeték szerelő megbízásával.

kcs1 # 2016.06.22. 06:38

Üdv!
Ha már rátaláltam erre a fórumra...
Éppen vagyonmegosztási per kellős közepén vagyok. Egy új építésű házról van szó. Értéke néhány 10 millió. Feleségem gyesen volt, én jobbára külföldön dolgoztam hivatalosan. Ahogy lenni szokott, kész a ház, válás. A feleségem szeretné megvenni a tulajdonrészem, de nevetségesen alacsony áron. Az ügyvédje szerint mindent az apósom fizetett ami baromság. Hitel is van rajta, szocpol illetve hát a külföldi keresetem. Kérhetem-e a bíróságot a tárgy időszakban adóügyi átvizsgálásra a volt apósomat? Fogalmam sincs hogy ebben a családban mindenki egy krőzus. Természetesen még a főiskolás öccse is milliókat adott ajándékba. Első fokon egy elszólás miatt kiderült hogy az ajándékozási levelek hamisak. Kérhetem-e ez ügyben az eljáró bíróságot hogy okirathamisítás miatt intézkedjen?

lajcsó # 2016.06.22. 06:26

"Hogyan tudom magam megjavítani a vizes csapot?"
Egyszerűbb meg gyorsabb is ha javítás helyett kicseréled! :D

lajcsó # 2016.06.22. 06:24

Az egyezséget a tárgyaláson szóban is előadhatjátok.

Dr.Attika # 2016.06.22. 05:26

Így helyes. Semmi szükség az ügyet csak túlbonyolító ügyvédekre. Tegnap elromlott az egyik vizes csapom. Most keresek a neten egy szakkönyvet: Hogyan tudom magam megjavítani a vizes csapot?

zsanrieta1231 # 2016.06.22. 05:10

Második.
Nincs Sok pénzünk ezért akarjuk.az ügyvédet kihagyni

Burn Out # 2016.06.22. 05:03

Ha nincsen közöttetek vitás kérdés, akkor egyszerűbb lenne az egyezséget leírni, vagy inkább ügyvédhez elmenni, ott leírni, és azt beadni a bíróságnak és kérni, hogy a bíróság hagyja jóvá.

Hányadik tárgyalás lesz?

zsanrieta1231 # 2016.06.22. 04:49

De Akkor jó a kézzel irott meghatalmazás?És Akkor a láthatásról szóló megegyezést másik lalirra irjuk?

Burn Out # 2016.06.22. 04:47

Az egymás közötti egyezséget ne a meghatalmazásba írjátok bele.

zsanrieta1231 # 2016.06.22. 04:30

Üdvözlök mindenkit
Az lenne a kérdezem,hogy meghatalmazhatja e a férjem pl. az édesapját 2. Válóperes tárgyalás során,mert külföldön kapott munkát és pont kinn lesz azon a napot amikorra idézve vagyunk.Ő a felperes,de egyébként közös megegyezéssel válunk.Nincs közös tulajdonunk.Ha meghatalmazhatja az apukáját abban az esetben jó e kézzel irott meghatalmazás tanukkal aláiratva?Valamint a birónő azt mondta hogy következő tárgyalásra beszéljük meg a gyerekek láthatását is,megbeszéltük,ezt is írjuk bele a meghatalmazásba?
Köszönöm a választ előre is.
Zsanett