Végrehajtás, felszámolás vagy feljelentés?


James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2017.03.03. 14:48

Majd hétfőn odacsörgök és megkérdezem. Biztos sietett haza az adminisztrátor és lefelejtette az összesítést.

gerbera317 # 2017.03.03. 14:32

Na de végül mennyi a megfizetendő? Ez kötelező tartalmi eleme a díjjegyzéknek.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2017.03.03. 14:13

Nem akarok mindenáron nyomoztatni és kifogást emelni, nyilván először bemegyek tisztázni a dolgot. Én 73252 - 38530 - 16521 = 18201 forint tartozást számolok, ha kihagyom a jutalékot és levonom az előleget.

Átnéztem még egyszer a törvényt, találtam még paragrafusokat (ahol én ÉS helyett VAGY-ot értettem), ez alapján a költségszámítások rendben vannak.

Amúgy a hazugság vádjáért elnézést kérek, de KBS válaszát úgy értettem, hogy minden kérdésemre igen a válasz.

gerbera317 # 2017.03.03. 13:53

Egy felszámolással befejeződő végrehajtás díjjegyzékéken jegyzékrésze nem ott ér véget, hogy "befolyt összeg", hanem három sorral lejjebb azzal, hogy "ebből a végrehajtást kérő által Dsz. 22. § alapján megfizetendő munkadíj:" az összeg pedig az eddig meg nem fizetett munkadíj, amit én olyan 8-12 ezer forintra taksálok.

Amit a csalásról írsz, marhaság. És a nyomozóhatóság nem döntheti el, törvényt sértett-e a végrehajtó az intézkedésével, úgyhogy, ha minden áron nyomoztatni akarsz, nem úszhatod meg a végrehajtási kifogást.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2017.03.03. 13:37

Ha figyelmeztetem, hogy helytelen a díjjegyzéke és utána sem javítja ki, akkor az szerintem szándékos csalásnak minősül. És arra mi a garancia, hogy továbbítja a kifogásomat a bíróságra és nem tépi össze, amint kilépek az ajtón? Vicc ez is, hogy neki kell intéznie az ellene beadott kifogást.

Begépeltem neked az összes sort, de itt sokkal szebben formázódik, a valóságban szinte ömlesztve vannak. Értelmetlen és zavaros az egész, ez tény, de akárhányszor nézzük át, nem tudjuk másképp értelmezni.

Végrehajtási ügyérték:

  • Főkövetelés: 450 850
  • Kamat: 4 755
  • Költség (nem végrehajtót megillető): 26 025

Összesen: 481 630

A bírósági végrehajtót megillető végrehajtási költség:

  • 35/2015 Im. (továbbiakban Dsz.) 8§: 15 361

munkadíj:

  • Munkadíj Dsz.9§: 0
  • Munkadíj Dsz.10§: 4 000
  • 14/1994 Im. rendelet 10.§ munkadíj: 0
  • Költségátalány: 9 681
  • Készkiadás: 3 180
  • Utazási költségátalány: 2 500
  • Behajtási jutalék: 38 530

A végrehajtási eljárás teljes költsége mindösszesen: 73 252

A végrehajtás során előlegezett költségek:

  • munkadíj: 8 130
  • költségátalány: 5 326
  • készkiadás: 3 065
  • utazási költségátalány: 0

Összesen: 16 521

Befolyt összeg: 16 521
Adós teljesítéséből elszámolt végrehajtási költség: 0

Ennyi. Két mondat még a végén: 1. a végrehajtás befejezésre került, mert a bíróság felszámolás miatt megszüntette és 2. 15 napon belül utaljuk a "fenti összeget" ide és ide. Nem lehet igazán beazonosítani, hogy melyik összeg az, nincs Fizetendő, Egyenleg és semmi hasonló.

gerbera317 # 2017.03.03. 13:07

Rendőrség? Attól nem fog megijedni. A rendőrség, ügyészség nem nyomozhatnak annak kiderítésére, hogy a végrehajtó díjjegyzéke helyes-e vagy sem. Ha nyomozás indul, ezek először azt vizsgálják, hogy az arra jogosult szerv, nevezetesen a foganatosító bíróság megállapította-e, hogy a díjjegyzék helytelen. Ha van ilyen, akkor kezdik csak el vizsgálni, történt-e bűncselekmény. Ha nincs ilyen, akkor a nyomozást megszüntetik, neked pedig k. fognak örülni. LOL

Az ügyérték 481.630 Ft
munkadíj 15449, k.átalány 7725, készkiadás (amennyit felszámít, legyen 10e Ft) jutalék 38.530 Ft. Ha volt helyszíni eljárása, az további 8500 vagy 9500 Ft, ezt neked kell tudnod, nem nekem. Összesen 81.204 Ft, jutalék nélkül 42.674 Ft. Ebből lejön, amit már megelőlegeztél.
Ha volt megtérülés, akkor megilleti a behajtott ügyérték utáni 8% jutalék, egyébként nem.

Ehhez képest mennyit kell megfizetni a díjjegyzék szerint? És biztos, hogy jó helyen nézed azt a díjjegyzéket? Azon kismillió részösszeg van feltüntetve, de a végén csak egy azaz 1 számösszeg az, ami a megfizetendőről szól!

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2017.03.03. 12:29

Gondolom arra játszik, hogy hátha nem fizetem ki a 15 ezer forint fellebbezési illetéket. Meglátjuk hétfőn, hogy mennyire fél a rendőrségtől.

A díjjegyzék többi részébe is mindenféle véletlenszámot írt. Például a munkadíj 4000 Ft, ami egy óra munkáért jár. De a költségátalányhoz 9681 forintot írt, pedig ott 2000+2500 Ft lehet csak a törvény szerint.

gerbera317 # 2017.03.03. 12:25

Ha nem történt teljesíétés, és mégis felszámít jutalékot, mi közöm nekem ahhoz? Az az ő dolga, meg a tied. Támadd meg a díjjegyzéket, valószínűleg sikerrel fogsz járni.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2017.03.03. 11:54

gerbera317: Az ügyérték annyi a díjjegyzéken is. Főkövetelés 450850, kamat, 4755, költségek 26025.

Szóval a végrehajtó is valahogy úgy működik, mint amikor a nyugdíjasnak eladják a mágneses paplant 500 ezerért? Mert akkor elkezdem írni a feljelentést.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2017.03.03. 11:50

De a "jutalék" szó a magyar nyelvben azt jelenti, hogy valaminek, jelen esetben a behajtott összegnek egy része. A behajtott összeg nulla, akkor a jutalék is nulla.

(4) Jutalék a végrehajtási eljárás eredményessége vagy részbeni eredményessége esetén jár a végrehajtónak függetlenül attól, hogy a teljesítés a végrehajtóhoz vagy a végrehajtást kérőhöz pénzben vagy természetben történt.

A második részmondat arra utal, hogy az adós teljesített.

Miért számít az egyszeri sikertelen helyszíni látogatás majd felszámolás miatt az eljárás megszüntetése eredményesnek? Hol van ez leírva a törvényben?

gerbera317 # 2017.03.03. 11:48

Hazudni? Egy ilyen fórumon legfeljebb tévedni lehet.
Fenntartom, hogy 450 ezres ügyértéknél kb. 35 ezer a bukható vh-költség. Ha ennek egy részét (több mint a felét) már az eljárás kezdetén megelőlegezted, és most még 55 ezret követel a végrehajtó, akkor vagy az ügyérték nem 450 ezer, vagy csak szimplán nem jó helyen nézed azt a díjjegyzéket. Vagy palira vesz a végrehajtó, de az meg a te dolgod, és nem gondolnám, hogy nekem ahhoz bármi közöm is volna.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.03. 11:45

Az összeggel én nem foglalkozom. A válaszom arra vonatkozott, hogy a végrehajtás megszüntetésekor a végrehajtást kérőtől követelhet a végrehajtó.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2017.03.03. 11:28

Akkor gerbera317 hazudott?

"LOL, 450 ezres követelésnél (ha tényleg csak ennyi), behajthatatlanság esetén kb. 35 ezer Ft a max. bukható vh-költség. Hol beszélték tele a fejedet ennyi marhasággal?"

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.03. 11:24

Igen.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2017.03.03. 11:14

A céget, amely ellen végrehajtást kértem, felszámolták, így a bíróság a VH eljárást megszüntette. A végrehajtó a felszámolási határozat megjelenése után egy héttel gyorsan kiment még elkölteni a költségátalányt (előtte 2 hónapig nem csinált semmit). Megállapította, hogy van ott egy iroda, de zárva van.

De nem is ez a lényeg. Kiküldött egy díjjegyzéket, amin további munkadíjakat és behajtási jutalékot számít fel a semmire, összesen 55 ezer forint értékben. És csak 15 ezerért fellebbezhetek. Ehhez joga van?

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2016.11.29. 09:42

Hát, így ahogy olvasgatok, a keresetre lehet, hogy felesleges pénzt költeni. A korlátlan felelősség szerződéses viszonyon kívül okozott károkra érvényes. Meg magamnak kellene bíróságra járni, mert az ügyvédi díj több lenne, mint a tőkekövetelés és ha ügyesen eltüntette a vagyont, sose térülne meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.29. 06:51
  1. Bejelenteni a hitelezői igényt; befizetni az 1%-ot.
  2. Éppenséggel még a felszámolás befejezése előtt. Szóval minél hamarabb.
James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2016.11.29. 06:49

Amúgy mindegy is, mert pár nappal azelőtt, hogy én kifizettem a végrehajtót, valaki felszámolási kérelmet adott be, és három hónap után múlt pénteken el is rendelték azt.

Ha jól értem, most két teendőm van:

  1. Jelentkezni a felszámolóbiztosnál.
  2. A cégnek tuti, hogy nem lesz vagyona, ezért a felszámolás lezárulta után bíróságon keresetben kérni az ügyvezető korlátlan felelősségének megállapítását.

Utóbbinál mivel tudok érvelni a keresetben? A rosszhiszeműséget kell ilyenkor bizonyítani?

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2016.11.23. 17:24

A végrehajtást elindítottam, a számla a költségekről villámgyorsan megérkezett természetesen. Aztán néma csend és hullaszag, már három hónapja. Hiába, kis összeg, kis jutalék, tojik a végrehajtó az egészre.

Vagy le is kell fizetnem, hogy csináljon valamit?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.20. 18:55

Nincs.

elfmage999 # 2016.08.20. 17:38

Azért van egy kis különbség az egyszemélyes kft és a többes kft között a hitelezők felé való felelősségben.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.20. 14:14

Azért lenne érdemes felszámoltatni, mert akkor az egyszemélyes tulaj lesz a későbbiekben az adósod.
Ez így nem igaz. (Amennyire igaz, annyira pedig igaz a nem egyszemélyes kft.-re is.)

elfmage999 # 2016.08.20. 12:25

Ha jól látom egyszemélyes kft az ellenfeled.

Azért lenne érdemes felszámoltatni, mert akkor az egyszemélyes tulaj lesz a későbbiekben az adósod.

Magánszemélyen pedig könnyebb fogáspontot találni
(ingóság foglalással pl ha elmész személyesen amikor a végrehajtó foglal és kardoskodsz hogy mindent vegyen csak fel amit talál, és nézzen körül rendesen).

Az egyszemélyes Kft-nek nem lesz semmije frankón.
Mérleget megnézheted.

Egy tippem van még, ha 500eFt-os Kft akkor 2017 márc után fel kell emelni az alaptőkét.
Ez egy követelése a cégnek a taggal szemben ami valamikor esedékes lesz.

James Bond 007 (törölt felhasználó) # 2016.07.01. 15:38

Nyomozok, de nem sokra megyek vele. A cégközlöny bejegyzéseket valóban kigyűjtöttem a feljelentéshez, hogy a csalás rendszerességét (üzletszerűségét) bizonyítsam. Azt is innen tudom, hogy az előlegszámlán lévő bankszámlaszámot nem jelentette be a cégbíróságnak.

Ezen kívül lekértem a tulajdoni lapot és megtudtam, hogy a cégbírósághoz bejelentett lakcímén lévő házat 10 éve eladta egy ügyvédnek. Azt már nem tudom lekérdezni, hogy ott lakik-e, mert a lakcímnyilvántartáshoz nem férek hozzá. Maximum ha ott leskelődök egy hétig, hogy látom-e.

De ennél sokkal többre nem mentem. Ezeknek maximum a rendőrség nyomozója veheti hasznát, a pénz visszaszerzésében nem sokat segítenek.

Köszönöm az infókat. Elgondolkodom akkor a végrehajtás elindításán. (Bár én felszámolás párti voltam, mert úgy éreztem, azzal sokkal komolyabban akadályozom a csalás folytatását. De az tényleg drága mulatság.)

gerbera317 # 2016.07.01. 14:58

Vannak olyan országok, tőlünk nyugatabbra, ahol a végrehajtónak még ennyi jogosultsága sincs. Na, ott legyél vh-kérő!

A kezdeti költség valóban annyinak tűnik
Az az összköltség. Bocs.

De nem találom a szünetelés/újraindítás költségét

18. § (7) Ha a Vht. 52. § d) pontja alapján szünetelő végrehajtási eljárást a szünetelését követően a végrehajtást kérő kérelmére folytatni kell, a végrehajtót a 6. § szerinti költségátalány 50%-a, de legfeljebb 35 000 forint ismételten megilleti.
Ez 450 ezres ügyértéknél 3625 Ft + némi készkiadás. Újra megkérdezem: Hol beszélték tele a fejedet ennyi marhasággal?

Cégközlöny? Áááh, szóval nyomozol az adósod után? Nagyon helyes, de akkor meg mit károgsz itt?
Egyébként pedig, ha az adós cég ellen érdemben befejeződik a végrehajtás, a végrehajtás elrendelésekor hivatalból bejegyzett végrehajtást törlik, ld. Ctv. 26. § (5) + 26. § (1) i) pont. behajthatatlanság esetében a bejegyzés ott marad, és csak az elévülés beálltával, vh-megszüntetés iránti per eredményeképpen túnhet el onnan. Egyúttal, ez egyfajta indikátora annak, hogy a cég teljesít-e végrehajtási kényszerre, és ezek a követelések mennyi idő alatt térülnek meg. Ezek szerint a korábbi végrehajtások sikeresek voltak. A 2005-ös bejegyzés valószínűleg csak ottmaradt.