Képmáshoz való jog


Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.24. 06:58

a jogsértéseiket keresik, hogy pereskedni tudjanak.
Jaj...

Bea1 # 2016.07.24. 04:08

Csak példaként hoztam fel.

Ha jól tudom, azt is jelezni kellene, hogy videófelvétel készül az épületben, de az egyházak termeiben nincs ilyen jelzés.

Van egy két ismerősöm, akik rájöttek, hogy megvezette őket az eddig követett vallásuk,és a jogsértéseiket keresik, hogy pereskedni tudjanak. Mert a vallás állítása szerint mindent törvényesen végeznek.

ius latratus # 2016.07.23. 11:46

Igen, valószínű, hogy tudják: kép-és hangfelvétel készül.

Off

De tegyük fel, hogy nem tudják. Szerinted pont a vidámvasárnapos Főatyaúristennel menne szembe az IQ-light gyülekezet?
Azoknak nem mindegy már?

On

Bea1 # 2016.07.23. 11:24

Elnézést, ez engem is érdekel!!

Kicsit továbbgondolom:

A vidám vasárnap esetében minden jelenlévő hozzá járul, hogy
lejátszhatják a tv-ben a felvételeket, amin rajta vannak?

Egyes gyülekezetekben az összejöveteleket elküldik olyanoknak, akik nem lehettek ott... és senkit nem kérdeznek meg erről, a facebookon is terjed... akkor ez nem legális?

bimbus # 2016.07.23. 10:25

KBS!
Köszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.23. 08:46

Nem; igen. (Más jogsértése senkit nem jogosít fel arra, hogy ő is hasonlót kövessen el.)

bimbus # 2016.07.23. 08:34

Gyülekezetünk nyári tábort szervez fiatalkorúak részére. A tábor alatt fénykép és videófelvételek készülnek (játék, sport, túrázás, stb.) Ezeket a felvételeket meg lehet-e osztani a felvételeken látható személyek, illetve kiskorú esetén a szülő beleegyezése nélkül? Sértünk-e személyiségi jogot, ha előre nem kérünk engedélyt és úgy tesszük fel? (Az oktatási intézmények honlapján gyakran lehet látni, hogy olyan képeket tesznek fel, ahol versenyek, ünnepségek vannak, ahol nem csak az intézmény tanulói vannak, hanem szülők is. Gondolom, a mi esetünk is hasonló.)