Szívességből felvett hitel


lajcsó # 2016.10.27. 21:53

"a román vámosok lefoglalták."
Ráadásul még csempésztek vagy valami egyéb "csínyt" is elkövettek vele! Tényleg ajajjj!

wers # 2016.10.27. 16:07

Uhh, azért minden nap tanul valamit az ember, mit nem szabad csinálni. Konkrétan nem is értem a bankot, hogy hozhatott létre ilyn konstrukciót.
Az egyiké az élvezet, a másiké a költség. Azt nem mondom, hogy nem csináltm már hülyeséget, és védőoltást sem kaptam azóta sem ellene, de ez azért.... ajjjajjjjj

ius latratus # 2016.10.27. 13:51

Hát ez így a lehető legrosszabb.
Sehogy sem jössz ki jól belőle. Talán fizetési meghagyás. Talán.

ireland70 # 2016.10.27. 13:46

Egy régi ismerős volt aki megkért, mert ő nem volt hitelképes. A banknál mindketten szerepeltünk a papirokon, az én nevemen volt a hitel, az autó az ő nevére került, ez volt a fedezete a hitelnek.
Egy ideig semmi baj nem volt, majd a bank követelte az autót, mivel nem fizette a törlesztést és a szerződést felmondták. Az autót nem adta át a banknak, ezért arra tárgykörözést adtak ki, a rendőrség megállapította, hogy a román vámosok lefoglalták. Az illető nem akar fizetni, a kocsit nem tudom tőle megszerezni, így én a bankkal kötött megállapodás alapján fizetem a kölcsönt. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami lehetőségem valamikor visszakapni azt a pénzt, vagy legalább egy részét, amit miatta kell kifizetnem.

Immaculata # 2016.10.27. 13:38

ius latratus

ma jó napom van, olyan segítőkésznek érzem magam.

Segíthetnél nekem is. Egy ember sem volt a fórumon, aki segített volna nekem. A kedvem is elment a fórumtól, de ha te segítesz, talán marad némi remény.

http://www.jogiforum.hu/forum/32/43435

lajcsó # 2016.10.27. 13:26

Ez a szívességi autóvásárlás valószínűleg úgy történt, hogy mivel az ismerős nem volt hitelképes, a kérdező adta a nevét hitelhez. Az ismerős meg becsszóra vállalta, hogy fizeti majd a törlesztéseket, amit utólag elfelejtett.
A törlesztéseket így már a kérdezőnek kell teljesítenie, bár eddig is névleg ő teljesített.
Vissza kell venni az autót az ismerőstől, közben elszámolni egymással! A törlesztéseket meg tovább fizetni!

wers # 2016.10.27. 13:03

Nekem úgy jött le, hogy gépjármühitelt vett fel, akkor pedig csak az ő tulajdona lehet, max. más az üzembentartó.
Rosszabb eset, amikor más hitelt, pl. szemályi kölcsönt vett fel, de azt nagyobb összegre nehezebben osztogatják - főként fedezet nélkül -, és a kamatok is igen borsosak.

ius latratus # 2016.10.27. 12:57

ireland70

Kié az autó?
Kérem a többieket, ne ugorjatok nekem, hátha úgy vette, hogy legalább az autó a nevén van.
Persze, nem reménykedem, de ma jó napom van, olyan segítőkésznek érzem magam.
:)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.27. 12:40

Ezt ne nagyon emlegesd a banknak, mert a végén még el is ítélhetnek csalásért. (Félreértés ne essék: szerintem nem az, de úgy tapasztaltam, hogy a bíróságok szerint nagyon is az.)

wers # 2016.10.27. 12:20

Nekem mért nem vesz valaki csak úgy szivességből egy autót?

wers # 2016.10.27. 12:18

ja, tényleg

drbjozsef # 2016.10.27. 11:27

Ha szívességből vetted neki, akkor miért kellene egyáltalán bármit is fizetnie?

wers # 2016.10.27. 11:26

Ki máson követelné? A "valaki"-től te követelheted. (elég nagy butaság volt, sokba fog kerülni)

ireland70 # 2016.10.27. 11:22

Tisztelt fórumozók!
Van-e valakinek ötlete, hogy mit lehet tenni olyankor, ha valakinek szívességből vettem hitelre egy autót, de nem fizeti a törlesztő részleteket és a bank rajtam követeli a tartozást?