Szomszéd kutyája által utcán okozott kár


Burn Out # 2016.12.09. 22:29

fordulj a jegyzőhöz, helyi állattartási rendelet is biztos van

groszfater@gmail.com # 2016.12.09. 20:45

Kemény legény vagy. Bátran nekimész egy "primitív,félbolond"
öregasszonynak.
Csak úgy halkan megjegyzem, a macska amelyet egy kutya kikészít csak egy elkényeztettet szobacicus...

készülékes sugárzás # 2016.12.09. 20:16

Értem amire célzol, de ez így akkor sem maradhat! Félbolond ez, tehát tisztában van avval, hogy normálisan kellene viselkednie, de nem akar normálisan viselkedni. Primitív, de jogilag minden bizonnyal beszámítható.

groszfater@gmail.com # 2016.12.09. 20:09

egy nem normális idősebb nő,

és egy ilyen embert milyen eszközökkel akarsz rábírni az emberi együttélés szabályainak betartására ?

készülékes sugárzás # 2016.12.09. 18:37

Tisztelt Fórumozók!

Van az utcánkban egy nem normális idősebb nő, aki a kutyáját rendszeresen kiengedi csak úgy rohangálni a flaszterra, gyakorlatilag felügyelet nélkül.

A nyomorult korcs támadja a járókelőket is (csendes, családi házas környék ez), többen szóvá is tették ezt az állat tulajdonosának, de nem változott semmi.

Pár napja viszont az anyám kedvenc macskáját kapta el kint az utcán a kutya, úgy megharapta hogy hiába vitték állatorvoshoz, nem tudtak rajta segíteni.

Milyen jogalapon tudnám feljelenteni ezt az idióta nőt, és lehet-e ilyenkor valamiféle pénzbeli kártérítést is követelni? (sajnos a macsekot ez már nem adja vissza..)

Állítólag vannak tanúk a macska-ügyre is, meg hát az utcából jó pár embernek nekiment a korcs, talán őket is össze tudnám szedni egy tanúskodás erejéig..

Még sosem csináltam ilyet, nem vagyok a jogban járatos, viszont ezt nem szeretném annyiban hagyni semmiképpen!
előre is köszönöm a tanácsokat!