A gyermek ebédje


drbjozsef # 2017.01.13. 07:46

Megnyugodtam.

Dr.Attika # 2017.01.13. 07:40

"Nem írsz kicsit sommás hülyeségeket néha?"
Nem írok soha sommás hülyeségeket drbjozsef.

Egyjogász # 2017.01.13. 06:43

"Egyébként jogilag indíthat az iskola ellen dolog kiadása iránti pert."

Az biztos. Aztán majd ha a per 4 év múlva lezárul (természetesen az ügy horderejére figyelemmel a fellebbezést is belekalkuláltam), a jogerős ítélettel majd visszamehet az iskolába a híg, betűtésztás paradicsomlevesért, és a sótlan törtkrumpli + egy szelet (már újkorában is) kiszáradt sülthús kombóért (melyet a per időtartamára az iskolának természetesen elkülönítve kell tárolni, de azt nem mondta senki, hogy hűtve.)

Jó étvágyat (és azonnali orvosi ellátást) kívánok!!:))

facsiga77 # 2017.01.12. 22:57

Persze amit le kell mondani az le illik.

Jobb helyeken a nem lekajált napokat jóváírják a következő befizetéskor.
Persze amit nem mondanak le azt nem.

Tundi # 2017.01.12. 19:23

Fizetek az ebédért. Azt gondolom így az ebéd a tulajdonommá válik, és meg kell, hogy kapjam. A tízórait és az uzsonnát is kérhetném mert azt is kifizettetik velem. Arra hivatkoznak, hogy ételesbe nincs ebédkiadás, nem is rendszeres dologról van szó, de ODAADNI az ebédet miért volna baj ?

drbjozsef # 2016.12.14. 06:17

Dr.Attika,

"Nyilván, ha a gyerek nincs az iskolában, akkor a szülővel van otthon."

Nyilván. A tied látott már utcát élőben is, vagy csak tv-ben?

Nem írsz kicsit sommás hülyeségeket néha?

Vadsuhanc # 2016.12.13. 18:49

Természetesen azt tudni kellene, hogy gyermeke a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény mely pontja alapján kapta-e meg a kedvezményt, de ez is általában az intézményben ( iskolában ) történő ellátásra vonatkozik.

Vadsuhanc # 2016.12.13. 18:39

Tundi

Amennyiben térítést fizet az ebédért kérem olvassa ismét el és értelmezze gerbera 317 válaszét.

Amennyiben az étkezést gyermeke térítésmentesen veszi illetve vette - akár szociális helyzete miatt - igénybe az ebéd sajnos valóban nem jár csak az iskolában töltött napokra.

Sajnálom, de így van.

gerbera317 # 2016.12.13. 17:51

Jobb helyeken az a szabály, hogy az első hiányzási napon az ebéd elvihető, a többi napon már nem, mondván, hogy addigra le lehet mondani.

Burn Out # 2016.12.13. 17:45

már ha nem zavarják el panasznapon a bíróságról, mondván, hogy szóban nem mondhatja jegyzőkönyvbe és ezzel a lendülettel át is küldik a jogi segítségnyújtó szolgálathoz, hogy majd ott kap "ingyen ügyvédet" ehhez, meg bármihez...

lajcsó # 2016.12.13. 17:44

A logikus úgy lenne, ha fizetett érte akkor el is viheti. Én arra gondolok, hogy az intézmény házirendje nem teszi lehetővé az étel elvitelét, mondván a tanuló az ételt az iskola éttermében jogosult elfogyasztani.

Dr.Attika # 2016.12.13. 16:44

Főzzön neki otthon.Nincs jobb az édesanya főztjénél. Nyilván, ha a gyerek nincs az iskolában, akkor a szülővel van otthon. Így hogyan is tudna elmenni ételhordóval az iskolai menzára.
Egyébként jogilag indíthat az iskola ellen dolog kiadása iránti pert. Minimum illeték 15.000,- Ft. Keresetlevelet a lakóhelye szerinti járásbíróságon panasznapon jegyzőkönyvbe mondva ingyen előterjesztheti.

Tundi # 2016.12.13. 11:26

Ha a gyermekem hiányzik az iskolából az ebédjét elvihetem az iskolából? Vannak intézmények ahol ételhordóban kiadják és ezt a házirendben rögzítik, de nekem megtagadták az ebéd kiadását.