Jogtalan idézés?


Vadsuhanc # 2017.01.19. 22:30

atillaahun

Vedd fel a telefont. Hívd az idézést kibocsátó bírót. Esélytelen, hogy vele beszélj, de előadod, hogy az idézésre nem tudsz megjelenni. ( nincs pénzed, köhögsz, a kiskutyád lázas stb.). Kéred, hogy a bíróság tekintsen el a megjelenésedtől, amennyiben ez nem lehetséges úgy a helyi bíróságon nagyon szívesen megteszed a vallomásod. Kérj írásos elérhetőséget és erősítsd meg kérelmedet úgy is. Nem fognak neki örülni.
Az eljáró bíró eldönti szükséges-e a személyes megjelenésed. ( pld szembesítés )

Ő döntése meg kell-e jelened vagy sem, de a kérelmed bizonyíthatóan legyen benyújtva.

Nem kizárt, hogy eltekint tőle, de az sem, hogy ragaszkodik hozzá.

Ha az idézésre nem mész el és nem mented ki magad kellemetlen meglepetések érhetnek. Mivel írtad, hogy több száz kilométer az elővezetéssel kapcsolatos költséged több lesz mint ha taxival mentél volna.

lajcsó # 2017.01.19. 20:31

"olyan dolgot mint jogtalan idézést
egy jogszabály sem ismer tudomásom szerint."
Arról nem is beszélve, hogy a tanú nem is jogosult az idézését minősíteni, vagy kifogásolni.

atillaahun # 2017.01.19. 15:42

drbjozsef,

így már tiszta, köszönöm. :)

drbjozsef # 2017.01.19. 14:18

atillahun,

elvileg lehetséges, miért is ne, főleg, ha Te is a felcsúti aréna mellett laksz...

A bíróságtól tanú idézését bizonyítási indítványként lehet csak kérni úgy, hogy pontosan megjelölöd, milyen tényeket tud a nevezett tanú bizonyítani, milyen vallomással/okirattal/akármivel tud szolgálni az ügy érdemi részére való tekintettel.

Ha a bíróság úgy ítéli meg, hogy nem szükséges vagy nem releváns a tanú, akkor nem fogja idézni.

Minden bizonnyal a munkáltatód megindokolta miért éppen téged akar kihallgattatni a bírósággal.

Vadsuhanc # 2017.01.19. 14:07

És még annyi, hogy olyan dolgot mint jogtalan idézést
egy jogszabály sem ismer tudomásom szerint.

Vadsuhanc # 2017.01.19. 13:54

Mellesleg a költségeid megtérítését kérheted a bíróságtól, akár a szállásdíjat is, ha jogos. A munkáltatódnak meg kötelessége elengedni az idézés bemutatása mellett.

Vadsuhanc # 2017.01.19. 13:52

atillaahun

Ne butáskodj már. Bíróság idézett. Ennek eleget kell tenni. Más lehetőségekről lentebb tájékoztatást kaptál.
( hogyan ne utazz több 100 kilometert )

atillaahun # 2017.01.19. 13:45

...illetve egy másik dolog ami eszembe jutott, ha valaki feljelent engem mert szerinte kiraboltam, akkor ahhoz hogy gyanúsított legyek és őrizetbe vegyenek, kell valami minimum bizonyítékot prezentálnia a szaván kívül, nem?

Azt nem értem, hogy idézésnél ezzel ellenben miért elég valakinek a szava?
Ráadásul egy polgári perben miért nem a felperesnek/alperesnek a felelőssége, hogy meggyőzzön engem arról, hogy én kiálljak az ő ügye mellett?
Miért a bíróság kötelez erre engem?

atillaahun # 2017.01.19. 13:29

Értem, köszönöm a válaszokat.

Akkor most már csak elméleti szinten: ha én keresetet adok be a szomszéd ellen, mert szeméttel fűt és rontja a levegőmet, akkor beidéztethetem az ügyemhez Orbán Viktort, mert szerintem miatta kellett odaköltöznöm?

Ő meg majd legfeljebb elmondja a bírságon, hogy szerinte meg nem miatta kellett odaköltöznöm, vagy hogy?

Dr.Attika # 2017.01.18. 06:35

"Csakhogy én annak a cégnek a projektjén soha egy másodpercet sem dolgoztam, azt sem tudom miről van szó."

Nem biztos, hogy a perben szereplő project kapcsán kéri a munkáltató a tanúmeghallgatást. Lehet, hogy általában a projectek megvalósítása kapcsán akarja,hogy Önt meghallgassa a bíróság.

drbjozsef # 2017.01.18. 06:19

atillaahun,

kérheted a bíróságot, hogy meghallgatás helyett írásban szeretnél vallomást tenni, ha van még időd. Ha engedélyezik, nem kell megjelenned, de ha a bíró úgy látja, hogy mégis szükséges a megjelenésed, utólag újra idézhet. Ha az általad ide írtakat írod meg, talán nem hívnak újra.

Ha megjelensz, kérheted az útiköltséget, és kérhetsz tanúköltséget is, utóbbit talán a szabadnapod megváltására is akár, de ebben nem lennék biztos, tanúskodni elvileg állampolgári kötelesség. De egy próbát megér.

lajcsó # 2017.01.17. 22:00

"A felperesnek nem kell bizonyítania valamivel, hogy nekem valóban közöm van az ő ügyéhez?"
A bizonyítási eszköz te vagy! A felperesnek a bizonyítási indítványában meg kellett határozni, hogy mely (releváns) tényt kívánja tanúval bizonyítani.
Majd a tárgylás kiderül, hogy alapos volt-e az indítvány.
Meg kell jelenned a tárgyaláson!

atillaahun # 2017.01.17. 21:19

A volt munkáltatóm tanunak jelölt meg egy perben, ahol egy ügyfél ellen adott be keresetet.
Csakhogy én annak a cégnek a projektjén soha egy másodpercet sem dolgoztam, azt sem tudom miről van szó.
Ilyenkor is köteles vagyok eleget tenni az idézésnek? Az ország másik végébe kellene utaznom és az új munkahelyemen is elég rosszul venné ki magát ez a dolog.

A felperesnek nem kell bizonyítania valamivel, hogy nekem valóban közöm van az ő ügyéhez? Mert ez elég furának tűnik nekem, hogy bárkit bárki csak úgy beidéztethet tetszőleges ügyéhez.