teljesítés megtévesztéssel


Ronesz # 2017.01.18. 11:36

Hát,az hogy "ügyes" az túlzás sztem, mert a bíróságon tett nyilatkozataival ellentétesek a cselekményei az adóstársnak...A kérdésem konkrétan az lenne,hogy ilyen jellegű megtévesztéssel a háttérben teljesítés esetén(tehát egyértelmű rosszhiszeműséggel hiszen erről nem tájékoztatott sem engem sem a bíróságot a fellebbezésében) is jogos lehet a követelése ha a részemet is kifizette,vagy ezt nagy valószínűséggel elutasíthatják neki?Ismét leszögezem hogy az elsőfok csupán a fele hitelösszegért állapította meg felelősként,tehát amennyiben a bank egyösszegben követel,úgy az adóstárs érvelhet az ítélettel hogy csak a felét hajtsák be rajta...nem volt köteles az én részemet a hozzájárulásom nélkül teljesíteni,ráadásul így,hogy velem azt közölte előtte hogy nem fizet...Szóval,szerintetek így jogos lehet a követelése?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.18. 11:04

Legfeljebb ügyes próbálkozás.

Dr.Attika # 2017.01.18. 10:42

"Ügyes" az adóstárs. A "só visszanyal" esete áll fenn.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.18. 10:16

Mi a kérdés?

Ronesz # 2017.01.18. 08:50

Tisztelt Fórumozók!Segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben.Egykori társammal közösen hitelt vettünk fel adós/adós viszonyban.A társam a törlesztést nem teljesítette,helyette én voltam kénytelen.A bank végül szerződést bontott egyéb okból.Pert indítottam az adóstársam ellen az általam kifizetett részletek fele értékéig,melyet a bíróság meg is ítélt nekem.A perben az adóstársam vitatta a tartozást,közölte velem hogy Ő semmilyen körülmények között sem fizet,semmi köze sincs a hitelhez...Ennek ellenére az elsőfokú ítéletet követően a tudomásom nélkül a háttérben kifizette a felmondott hitel egyetemleges tartozást,amiről csak hónapok múltán szereztem tudomást.A dolog fintora,hogy az egykori társam a megtévesztő háttérbeli teljesítésekor fellebbezett az elsőfokú ítélettel szemben,továbbra is állítva hogy semmi köze a hitelhez.Most pert indított ellenem az általa kifizetett egyetemleges tartozás fele összegének követelésére....