telefon elvétele


Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.20. 11:10

Van más javaslatod?

PraetorLXXVI # 2017.01.20. 10:11

Még egy utolsó fontos dolog ezzel kapcsolatban: a nővér kötelezően pelenkát cserél alattam, közben infúziót cserél a három kezével stb., és eközben bejön a betegtárs és felveszi videóra a meztelen testemet, és ezzel a mozdulattal készül feltenni egy közösségi oldalra. Ha jól értem, akkor nem akadályozhatjuk meg,annak ellenére, hogy jogellenes. Később a bíróságtól kérem, hogy tiltsák el ettől a tevékenységtől, esetleg sérelemdíjat ítélnek nekem és töröltetik a felvételt, amit a fél ország látott... ez volna a jog védelme? Most komolyan!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.19. 19:51

Aki a bírósági ítélettel neki megtiltott magatartást tanúsítja, azt a bíróság 500 000 ezer forintig terjedő bírsággal sújthatja. Akárhányszor.

Adott esetben a bűncselekmény - zaklatás - gyanúja is felmerülhet, ha megrögzött az illető a jogsértő magatartásban.

Nem javasoltál más megoldást a bírósági út helyett. Esetleg az, akinek a személyiségi jogát sértették, kirúghassa az illető fogát? Jó. De max. hármat, és azt is csak egy rúgással - mégis csak emberek vagyunk...

efi99 # 2017.01.19. 19:29

"a jövőre nézve eltiltja"
:)

Jaj, ezt úgy szeretem, amikor a bíróság, valakinek valamit megtilt. Főleg, amit aztán ellenőrizni nem lehet, legjobb (legrosszabb) esetben is csak véletlenül derül ki. Idáig is el volt tiltva ettől, akkor miért pont a jövőben tartaná be?
Jogsi nélkül vezetett, eltiltották a további vezetéstől.
Káromkodott meztelenül a főtéren, eltiltották attól, hogy káromkodjon meztelenül a főtéren.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.19. 18:58

Ez nem erről szól.

Vadsuhanc # 2017.01.19. 16:07

BDT2009. 2126. kimondta: méltányolható magánérdeke fűződhet a jogsértő perbeli félnek a hangfelvétel elkészítéséhez abban az esetben, ha jogos érdekét más módon nem tudja bizonyítani. Ez esetben pedig a jogosulatlanul rögzített hangfelvétel anélkül, hogy az személyhez fűződő jogot sértene, perbeli bizonyítékként felhasználható a való tényállás és az igazság kiderítése és érvényesítése érdekében, azonban egyúttal azt is leszögezte: nem hivatkozhat sikerrel alanyi jogsértésre – hangfelvétellel való visszaélésre – a fél, ha e jogérvényesítéssel valótlan, hamis tényállítását akarja leplezni, és az igazságot tartalmazó nyilatkozatának a felhasználását kívánja személyiségi jogvédelem tárgyává tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.19. 15:36

Már a készítés is jogellenes.

Ha másképp nem boldogultok, akkor dokumentálod, hogy jogsértő magatartást tanúsított, beperled és majd a bíróság megállapítja a jogsértést, és a jövőre nézve eltiltja.

gerbera317 # 2017.01.19. 15:35

Ülj le, egyes!

Ja, bocs. Nem tudtam, hogy te vagy itt a tudós professzor, a kérdés pedig csak vizsgakérdés volt...

Vadsuhanc # 2017.01.19. 15:29

PraetorLXXVI

A felvétel készítése nem jogellenes.

Az jogellenes, ha azt felhasználják ellened. Én annak idején mindig azt mondtam a kollégáimnak, úgy viselkedjetek mint ha Isten nézne ( plusz egy szem )

Miért zavar, ha a munkavégzésed során " felvesz " egy ilyen kényszerbeteg ? Jogszerűen jársz el. Igen ! HA ezt felhasználja ellened akkor van jogalapod arra, hogy igazold Te jogszerűen jártál el + HA nem jogszerűen jártál el akkor meg ne haragudj mi a sértődés tárgya ?

Én értelek, nem ellened, hanem érted beszélek.

PraetorLXXVI # 2017.01.19. 15:15

Hogyan lehet megakadályozni jogszerűen, hogy más személyiségi jogát ne sértse azzal, hogy hozzájárulás nélkül személyes/különleges adatra vonatkozó adatkezelést folytasson?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.19. 15:08

Rendőrt kell hívni, hogy intézkedjen?
Rendőr sem fogja elvenni tőle a telefont, és nem is töröltethet vele semmit.

PraetorLXXVI # 2017.01.19. 15:03

Ülj le, egyes! Kizárólag komoly,érdemi hozzászólást várok, nem f...ságot.

gerbera317 # 2017.01.19. 14:49

Miért kellene abbahagynia? Ha a Colosseumnál fotózgatna, akkor is rászólnál, hogy hagyja abba?

PraetorLXXVI # 2017.01.19. 14:43

??? Mi a teendő, hogy abbahagyja?

PraetorLXXVI # 2017.01.18. 14:48

Rendőrt kell hívni, hogy intézkedjen?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.18. 14:34

Nem.

PraetorLXXVI # 2017.01.18. 12:36

A beteg önkényesen videó felvételt készít a telefonjával az osztályon, a felvételen más betegek és dolgozók is szerepelnek - senki nem járult hozzá! Kérdéseim: ha felszólításra nem hagyja abba, illetve nem adja át a telefonját, akkor elveheti-e tőle a biztonsági szolgálat(letétbe helyezik az ellátásvégéig), illetve törölhető-e róla a felvétel?
Köszi szépen!