Közjegyző előtti nyilatkozat érvényessége


Vadsuhanc # 2017.03.14. 09:48

Tisztelt ObudaFan!

Köszönöm válaszod. Sok dolgot olvastam és majdnem minden a szerződés megkötésével kapcsolatosan írja ezt.

Én esetemben a a végrehajtási záradék törlése miatt adtam be kérelmet a közjegyzőhöz, többek között azért mert a szerződés felmondása a bank álképviselőjétől származik.

A közjegyző a bankot nyilatkoztatta, aki a felhívásra nem nyilatkozott. A közjegyző a végrehajtási záradékot visszavonta. A közjegyző döntése ellen a bank fellebbezéssel élt és kijelentette, hogy a szerződés felmondását jóváhagyja utólag.

Röviden a kérdés:

a jóváhagyással kapcsolatos nyilatkozatot meddig lehet megtenni? ( mint írtam a közjegyzőnek nem válaszolt a bank )

Köszönöm.

ObudaFan # 2017.03.14. 05:29

Amennyiben a képviselt jóváhagyja a nyilatkozatot az joghatást mikortól vált ki ? A nyilatkozat megtételétől vagy a képviselt által történt jóváhagyástól?

A nyilatkozat megtételétől.

Vadsuhanc # 2017.03.13. 14:46

Tudna valaki segíteni a kérdésben? Sürgős lenne ....

Köszönöm.

Vadsuhanc # 2017.03.06. 21:08

Tudna valaki segíteni a kérdésben? Sürgős lenne ....

Köszönöm.

Vadsuhanc # 2017.03.02. 17:32

Telefonon a Mokk levéltárból megerősítették. Nincs meghatalmazás.

Az álképviselő szerződésfelmondása így mikortól érvényes ? ( a képviselt 6.5 éve nem nyilatkozott. )

Vadsuhanc # 2017.02.28. 16:45

Tisztelt ObudaFan!

A MOKK irattárból kikértem az egész ügyirat másolatát és nincs benne meghatalmazás egyáltalán. A kérdésemben idézettek szerint lett a képviselő jogosultsága megállapítva a közjegyző által a nyilatkozatban foglalva.

Amennyiben a képviselt jóváhagyja a nyilatkozatot az joghatást mikortól vált ki ? A nyilatkozat megtételétől vagy a képviselt által történt jóváhagyástól?

( A szerződés felmondása mikortól érvényes )

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

ObudaFan # 2017.02.28. 15:28

Az álképviseletre vonatkozó szabályok szerint pótolható a meghatalmazás. HA jóváhagyja a képviselt személy a nyilatkozatot, az érvényes és hatályos. HA nem, akkor érvénytelen.
De azért nézz utána még egyszer, hogy tényleg születhetett-e ilyen körülmények között közjegyzői irat.

Vadsuhanc # 2017.02.27. 18:02

Tisztelt Fórumozók!

A jogi képviselő közjegyző előtt szerződéssel kapcsolatosan nyilatkozatot tett a másik szerződő fél irányába.

A közjegyzői okiratba a jogi képviselő meghatalmazása nem került becsatolásra. A nyilatkozatról szóló közjegyzői okirat az alábbiakat tartalmazza:

...a megjelent fél cégképviseleti jogosultságát igazolta és büntetőjogi felelőssége tudatában kijelentette, hogy Ő, mint a fentiek szerint képviseleti joggal rendelkező képviselő, e közjegyzői okirat elkészítésekor is jogosult a jelen okiratba foglalt kért jognyilatkozat megtételére....

A jogi képviselő meghatalmazás nélküli nyilatkozata hatályosulhat-e a másik félhez történt megküldéssel?

Pótolható-e a meghatalmazás időkorlát nélkül ?

Amennyiben a nyilatkozat ilyen formában nem hatályos annak mi a következménye.

A nyilatkozat szerződés felmondásáról szól.

Köszönöm a megtisztelő válaszokat.