Átvert az építési vállakozó???


SolnesM # 2017.03.17. 14:32

Pill !
tehát már kettő helyre is szórjátok a pénzt foglaló címén !

1. „ami a szerződésben rögzítve is volt, a foglaló tényével együtt.

2. „albérletben vagyunk és már le is foglalóztunk vidéken egy házat de a

Máskor jobban meg kelélgondolni a dolgot. Foglalót pedig nagyon nagyon ritka esetben adjatok. Én majd nem 8 x után még sohasem adtam foglalót senkinek.

Pill # 2017.03.12. 10:15

Tisztelt Válaszadó!

Köszönöm válaszát.
Voltunk ügyvédnél... De nagyon kellene vissza a pénz hogy el tudjunk költözni... a per meg hát hosszú-hosszú hónapok. A telefont sem hajlandóak felvenni... Közben már sok cég volt a nevükön, mind bedőlt... most is apeh végrehajtás van ellenük...

Tudom későn okos az ember, de ha valaki ezt elolvasta más nyertünk vele annyit,hogy körültekintőbb lesz...

ObudaFan # 2017.03.11. 13:43

A "behajtó cégekkel" leginkább az időt húzod, rosszabb esetben bűncselekményt követsz el. Az összes irattal fel kellene keresned egy ügyvédet.

Pill # 2017.03.09. 08:08

Tisztelt Fórumozók!

pár mondatban az alap történet... szerettünk volna CSokra vásárolni újépítésü ingatlant. az ingatlan nem készült el határidőre és a póthatáridő is eredménytelenül telt el.
a szeződést egyoldalúan felakartuk mondani ami a szerződésben rögzítve is volt, a foglaló tényével együtt. Ezt nem igazán akarták érteni így a szerződés felbontás megtörtént és a foglaló+előleg elvileg visszajár.

Az ügyvédük egy inkorrekt Nő aki elég sokmindenről elfelejtett tájékoztatni így a fiztésre 3 hónapjuk maradt.

ebből eltelt 1... De!!! egy kis oknyomozás után kiderült,hogy az üv. és ezek a retkek már felemésztettek pár céget .a mostani ellen is APEH végrehajtás zajlik.

Mit lehetne tenni? mi közben albérletben vagyunk és már le is foglalóztunk vidéken egy házat de a fizetési hajlandóság nem biztos,hogy fenn áll...

Tudom,hogy a dupla foglaló és stb... már nemhogy az erdeti összeget amit adtunk nem kapjuk vissza hanem kevesebbet...De egy a baj... a pénzünk ami volt náluk van... . így nehéz ,hogy de igazunk van....

a megállapodásban elismerte ,hogy ennyivel tartozik... de ha már APEH dolgok játszanak akkor az nem jó jel...

Hívjak behajtó céget? a bíróság hosszú és nekünmk az albiból menni kell....
hogyan lehetne motiválni őket? a származást tekintve nem fehér bűrűek...

Kérem ha valaki tud segíteni segítsen!!!!

szép napot!