Jogosan adja el egy telefontársaság a követelést?


ObudaFan # 2017.03.23. 05:58

Az, hogy a Vodafone eladta a követelését, nem kifogásolható.
Az, hogy az engedményes cég felhív a teljesítésre téged, és jelzi, hogy amennyiben nem teljesítesz, jogi úton fogják azt érvényesíteni, nem kifogásolható.
Természetesen az eset összes körülményétől függően ha ezt zaklató módon teszik, az lehet kifogásolható.
HA ellentmondasz a fizetési meghagyásnak, perré fogják alakítani.

Vickey32 # 2017.03.22. 09:56

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy jogos-e, hogy egy telefontársaság eladja a tartozásomat?

Önhibámon kivül nem tudtam fizetni az előfizetésem, így felmondta a tel.társaság ... Majd mivel kikapcsolták a telefonszámomat, nem is kerestek ...

Én probáltam őket hívni egy nem előfizetéses náluk szolgáltatásban lévő számról, de sosem értem el a behajtási osztályt ... Így nem tudtunk tovább egyezkedni.

Ha küldtek is részemre levelet (nem a bejelentett lakcímemen laktam, lakom) nem kaptam meg ...

Eladták egy behajtó cégnek ...

Konkrétan a facebookon talált meg 2 kislány ... Ami eleve gusztustalan ...

Kicsalták a telefonszámomat és így vették fel velem a kapcsolatot...

Külföldön tartozkodom 1 hónapja a barátomnál vagyok kint ... Ő oda adta nekem az egyik telefonszámát, mert itt olcsóbb azt hívnia, mintha a magyar számomat hívná ha bármi van ...

Persze a kislányok ezt a számot csalták ki tőlem ...
Azóta zaklatnak...

Írtam nekik, hogy jelenleg nem rendelkezem munkaviszonnyal, nincs jövedelmem, nincs semmim, mindent elveszítettem ..

240 e ft-ot 4 részletben lettek volna hajlandóak engedni a törlesztést ...

Mondtam, hogy egy 3-4 hónapig fizetek 20 ezret aztán lehet, hogy egyben tudom is rendezni a többit, hadd álljak lábra... ez számukra elfogadhatatlan volt, mert Svájcban tartozkodom és azt hiszik, hogy most megfogták az Isten lábát, és itt dolgozom ...

Európai fizetési meghagyás kibocsájtásával fenyegetnek meg bírósági perrel...

1 a vodafonenak nem engem kellett volna megkeresnie mielőtt eladja a tartozásomat?
Én kerestem őket többször, nem értem el őket...

Jogos-e hogy eladták?
Ha nem, mit tehetnék?

Ha jogos és ez a pióca cég nem tágít, mit tehetnék?
Mi van ha ellent mondok a fizetési meghagyásnak? És mi van ha nem?

Ha lenne pénzem kifizetném az egészet egyben, csak hogy hagyjanak már békén ... De már egyben követelik a pénzt, és nem értik, h nincs semmim. Várni nem hajlandóak ...

Érdekes ...