Tippmix segéd ÁSZF megszegése


Burn Out # 2017.04.20. 17:16

vajon a jogász barátod akkor is szívesen bíróságra vinné-e az ügyet, ha ő fizetné a perköltséget és az ő saját pénzén menne a per?

Immaculata # 2017.04.20. 16:28

Ha felvettek a csoportba, már nincs elállási jogod.

Ha felvettek, akkor belülről kapod az információt, ezért a befizetésedért kapsz ellenszolgáltatást.

Inkább az ÁSZF-ben azt nézegesd, hogyan tudod a tagságodat megszüntetni, mert jelenleg tag vagy, és ha időben nem mondasz fel, akkor még egy darabig az is maradsz.

papper20 # 2017.04.18. 17:48

Tisztelt fórumozók!

Befizettem egy tippmix segéd csoportba. A tagsági díj 5500 forint.
A helyzet, hogy az egész egy nagy átverés. Van egy összetákolt ÁSZF, melyben kötelezik magukat, hogy a befizetéstől legfeljebb 24 órán belül felvesznek a csoportba, ami nem történt meg hanem csak jóval később.

Ezzel megszegték a szerződési feltételeket.

Elviekben a PTK így rendelkezik:
"6:154. § [A kötelezett késedelmének jogkövetkezményei]
(1) Ha a kötelezett késedelembe esik, a jogosult követelheti a teljesítést, vagy ha a késedelem következtében a szerződés teljesítéséhez fűződő érdeke megszűnt, elállhat a szerződéstől."

Nos nekem az érdekem már nem áll fent, igy kértem az összeg visszautalását, ezt nem tették meg.

Van egy jogász barátom, aki szerint érdemes ezt bíróságra vinni ( nem az 5500 forintért ), azért mert az ilyenek egyre többen lesznek és nem csak engem, hanem egyre több mindenkit fognak átverni.

Kérdezem Önöket, ezt tényleg megéri? Már csak a becsület miatt.

Köszönettel: Kovács Dániel