Kiskorú levelezése magántitok


lajcsó # 2017.04.25. 08:55

"Gondoltam beszélek a másik szülővel erről, de mivel nem jó a viszonyunk, ő feljelenthet-e ezért."
Ez jó ötlet, de az információforrást nem szükséges fölfedni! A problémát más oldalról is meg lehet közelíteni.

alfateam # 2017.04.25. 07:35

Ha nem jutok eredményre a családsegítőnél próbálkoznék, de megint az a kérdés, hogy ezt felhasználhatom-e.

Ha ezt felhasználod egy életre kiírod magad a gyereked életéből!

napfenyteto # 2017.04.25. 07:24

Hétvégén hazavittem a gyereket.
Hazaértem és a számítógépen megnyitottam a közösségi oldalt, ahonnan ő nem jelentkezett ki.
Felugrott egy üzenet, amit egy barátjával beszélt és én végig olvastam, a tartalma, hogy a gyerekem panaszkodik, hogy a nagypapa akivel együtt él állandóan részeg és vitázik vele, neki ebből elege van a másik szülő meg sosincs otthon. Ezt hosszan panaszolja a barátjának a napi incidenseket.

Én ezt lementettem, de tanácstalan vagyok, mert a gyerek nekem nem beszél az otthoni dolgokról, ezekről nem tudtam.

Gondoltam beszélek a másik szülővel erről, de mivel nem jó a viszonyunk, ő feljelenthet-e ezért.

Ha nem jutok eredményre a családsegítőnél próbálkoznék, de megint az a kérdés, hogy ezt felhasználhatom-e.

Burn Out # 2017.04.25. 05:44

és miért szeretne hozzáférni?

ObudaFan # 2017.04.25. 04:56

Ez a szülő pontosan hogyan szeretne hozzáférni ehhez a levelezéshez?

napfenyteto # 2017.04.24. 14:20

Jó napot!

A szülő "jogilag" elolvashatja-e 14 év alatti gyermeke levelezését (közösségi portálon)?

Illetve választól függően, van e jelentősége, hogy ő a különélő szülő, akinek szünetel a szülői felügyeleti joga (2 hetente van vele a gyerek).