M35 - ös autópálya


Sandra32 # 2017.05.17. 17:04

Tisztelt Fórumozók!
Szeretnék tanácsot kérni.
Tavaly elkezdődött az M35-ös autópálya további szakaszainak építése, sajnos. Mivel a mi kis településünkön jár az a temérdek kamion, teherautó, ami a homoktól, kőtől kezdve minden alapanyagot szállít. Percenként min. 3-4 kamion ami 100%, hogy elmegy előttünk, ez reggel 6 órától este 5-6 órágig tart.
Szeptemberben mindenhol voltak az épületfelmérők fényképeket készíteni, az házak állapotáról.
Az elmúlt héten tapasztaltam, hogy az utca felőli oldalon a ház nemesvakolata repedezni kezdett. 4-5 éve lett hőszigetelve és ekkor kapta a nemesvakolatot is. Sokszor erős remegés érezhető a házban, a padlón állva.
Bementem a polgármesteri hivatalba megérdeklődni, hogy mi a teendő. Azt mondták, hogy hívjam fel azt az épületfelmérőt aki nálunk járt, és az majd megmondja.
Felhívtam. Az illető már másik cégnél dolgozik. De azt tanácsolta, hogy mivel ő már nem tudja, melyik cég bérelte fel erre a munkára, álljak ki a kapuba és állítsak meg néhány kamiont, és a sofőrtől kérdezzem meg a főnöküknek a telefonszámát, és az őt alkalmazó cég elérhetőségét.
Ez vicces, mert szerintem, még ha meg is állnának, akkor sem adnák meg a telefonszámokat stb...
Szóval tanácstalan vagyok, kinél és hogyan kell egy ilyen panaszt bejelenteni? (az épület állagának a romlásáról), hol tudok utána nézni ezeknek a dolgoknak? Egyáltalán milyen jogaim vannak?
Egyébként az épületfelmérés során tavaly, semmilyen dokumentumot, tájékoztatót, névjegykártyát nem kaptam,
Előre is köszönök, minden választ, segítséget!

MajorDomus # 2017.05.17. 17:11

Ez hülyeség!
Mármint a kamiont megállitani!

Keresd meg a beruházót és jelentsd be a károdat és hogy rendezzék az igényedet !
Ha nem tudod ki,nézd meg a táblán ki a beruházó!
Nyugi,idén elkészül!

lajcsó # 2017.05.17. 20:51

Az önkormányzat vajon miért nem tiltja ki a belterületi utakról a kamionokat? Egy súlykorlátozó tábla elegendő lenne.

nonolet # 2017.05.18. 00:08

Talán, mert... ez a legkisebb rossz esete éppen?

Amúgy meg nem fáj az önkorinak.

Hisz a végén ő is kap egy felújított utat vélhetően.
És lakók is kártérítést...

A beruházótól!

  • * -

Az persze megeshet, hogy
a reális kártérítésért pereskedni is kell majd.

lajcsó # 2017.05.18. 07:35

"Amúgy meg nem fáj az önkorinak."
Ténylegesen nem, de a lakosok hozzá mennek panaszkodni.
"Hisz a végén ő is kap egy felújított utat vélhetően."
Nem ez a gyakorlat.
"És lakók is kártérítést..."
Ebben sem vagyok biztos.

Egyszerűbb lenn a járműveket kitiltani a belterületi utakról. Korábban jegyző voltam egy M3 melletti településen. Ott az önkormányzat nem engedte a belterületen való szállítást. Ezért a cég kénytelen volt a külterületi utakon szállítani.

Sandra32 # 2017.05.18. 10:45

Hát...ez jó kérdés.... Én sejtem is a választ, hogy valakinek "jó" érdeke fűződött ehhez a dologhoz.
Egyébként, az összes környező település megtiltotta, hogy az teherautók ott szállítsák az anyagokat. Csak a mi településünk engedte meg, és ráadásul csak a mi utcánkon mehetnek át. Így a forgalom még nagyobb.... Van hogy emiatt plusz 20-40 km-t kerülnek a kocsik, hogy az anyagot a "célhelyre" eljuttassák!
:-)
Annyit kérdeznék még, hogy érdemes volna egy statikust hívni és a szakvéleménnyel a kézben indítani a reklamációt.?? Mert így esetleg azt mondják a beruházók, hogy bizonyítsam be...stb...

lajcsó # 2017.05.18. 13:02

"érdemes volna egy statikust hívni és a szakvéleménnyel a kézben indítani a reklamációt.??"
Egyértelműen igen!

alfateam # 2017.05.18. 13:06

Még nem, csak-ha a beruházó vitatja a károkozást,

lajcsó # 2017.05.18. 13:08

Egy káresemény előtti állapotrögzítés nem haszontalan!

alfateam # 2017.05.18. 13:11

Az volt a kérdező szerint!

nonolet # 2017.05.18. 15:41

"Egy káresemény előtti állapotrögzítés nem haszontalan!"

Bizony...

Mégpedig a közjegyzőnél indítva.
Előzetes bizonyítási eljárásként.
(ez persze némi költséggel jár)

  • * -

De a bizonyíthatón! helyes dátumú
saját képek is sokat érnek majd
egy vitában.