Vezetői felelősség biztosítás


ObudaFan # 2017.06.21. 15:52

Elképzelhető a karfelelosseged és látni kellene a biztosítási kötvényt és feltételeket annak a megítéléséhez, hogy a biztosítóval szemben fellephetsz-e, valamint tudni kellene, hogy pontosan milyen magatartasod miatt aggodsz.

ObudaFan # 2017.06.21. 15:52

Elképzelhető a karfelelosseged és látni kellene a biztosítási kötvényt és feltételeket annak a megítéléséhez, hogy a biztosítóval szemben fellephetsz-e, valamint tudni kellene, hogy pontosan milyen magatartasod miatt aggodsz.

Kralj # 2017.06.20. 20:34

Tisztelt Jogi Fórum!

Egy Nyrt.-nél töltöttem be vezető tisztséget, a cégben lévő tisztségemről lemondtam 2016 februárjában, amikor még volt AIG vezetői felelősség biztosítása a cégnek. Ezt követően 2017 júniusában felszámolást indítottak a cég ellen. Tudomásom szerint az AIG felelősség biztosítást nem hosszabbították meg 2016 áprilisában megszűnt, de a kilépett vezetőkre a kötvény szerint kiterjesztett biztosítás van korlátlan ideig. Felelek e bármi kárért a cégben, úgy, hogy az én időszakomban sem felszámolás, sem egyéb eljárás nem volt a cég ellen folyamatban, ha igen abban az esetben a vezetői felelősségbiztosítás helytáll e ilyen esetekre, ha igen mi módon lehet azt érvényesíteni, ki kezdeményezhet a biztosító felé? Kinek az esetleges kárát fedezi az ilyen biztosítás, amennyiben engem ért kér kezesi helytállás esetén megtéríti e a biztosító azt nekem?
Válaszukat előre is köszönöm!