Biztosítás KGFB kár


Szomorú örökös # 2017.11.22. 18:17

F.Laca

AKI EGÉSZ ÉVBEN NEM OKOZOTT ANYAGI KÁRT, AZ A TÁRGY ÉV VÉGEZTÉVEL KAPJA SZÉPEN VISSZA A MÁR BEFIZETETT BIZTOSÍTÁSI ÖSSZEGET

Aki pedig okozott balesetet, az meg a teljes összeget fizesse ki? Hány éves is vagy, fiam? És még hiszel a mesékben? :-D

Ugyan ne nevettesd már ki magad! Te is tudod, hogy ha véletlen balestet okozol, akkor hiába a két kategória visszasorolás, attól még sosem fogod a kár teljes összegét rendezni, azt a biztosító teszi meg helyetted...és ahhoz az éves befizetendő díjat is édes kevés sok esetben. No ilyenkor nyúlnak azokhoz a pénzekhez, amelyeket a balesetmentesen vezetők fizettek be. ;-)

Fizetsz sok esetben balesetbiztosítást. Ezek szerint ezen elv alapján ha nem ér semmilyen baleset, akkor kapjad vissza az egész befizetett összeget? Szerinted az lenne a reális? Holott te a kockázatot csökkented, amikor a biztosító szolgáltatásait igénybe veszed.

aequumF1 # 2017.11.22. 17:05

drbjozsef

Kgfb megszüntetve közös megegyezéssel a kért határidőre (igaz, két levélváltást igényelt).

drbjozsef # 2017.11.17. 20:10

Hát akkor pont ezzel aztán nem nagyon fogsz megállapodni.
De próbáld meg.

aequumF1 # 2017.11.17. 18:49

nonolet

Gondolom a biztosítókat nem kell bemutatnom. Némelyik nagyon packázik az ügyfelekkel és mohók.

aequumF1 # 2017.11.17. 18:47

drbjozsef

Köszönöm a segítő paragrafus helyet. Hivatkozom rá.

nonolet # 2017.11.17. 09:03

aequumF1

Mi erre az indokod vajon ?
Mert nem tudok elképzelni valós indokot...

drbjozsef # 2017.11.17. 06:28

Igen. Közös megegyezéssel engedi a törvény.

De miért tenne szerinted ilyet a biztosító? Esetleg akkor, ha kifizeted a hátralévő időre a díjat.

De egy próbát megér.

2009. évi LXII. törvény
a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról
...
7. §
...
(2) A biztosítási időszakon belül - az e törvényben meghatározott eseteken túl - a szerződés csak a felek közös megegyezésével szüntethető meg.

aequumF1 # 2017.11.16. 16:47

Tisztelt Szakértők!

Kötelező biztosítás megszüntethető-, felmondható-e (nem évfordulóra) év közben? Mondjuk közös megegyezéssel megszüntethető?
Köszönöm a segítséget előre is.

profi0710 # 2017.07.20. 05:35

Az ügy iratainak kikérését már próbáltam, de személyiségi jogokra hivatkozva nem adták ki

nonolet # 2017.07.19. 12:48

Biztosítási évfordulóra keresni kell másik biztosítót...
(előtte 30 nappal pedig felmondani a mostanit)

-

Ha azt nyilatkoztad, hogy
"nem ismered el" az igényt,
akkor ezt végig kell vinni.

Kérd ki az ügy iratait... és értékeld.

Mert, az hogy

  • a rendőr szerint nem volt kár
  • SEMMIT NEM JELENT!!!

Az csak egy vélemény, hisz nincs röntgen szeme...

Az íratok alapján eldöntöd, hogy jogos-e a kár kifizetés.

Ha igen belenyugszol, ha nem akkor vitázol.
A vita vége jó eséllyel per lesz.

Azonban 80 ezer Ft-ért aligha érdemes sokat küzdeni.

Inkább döntsd el, hogy

  • megtéríted a 80 ezret a biztosítónak és marad a díjad
  • nem téríted meg, de felmondod a biztosítást a biztosítási évfordulóra a kirótt magasabbá tett díj okán és máshol kötsz újat olcsóbban
  • vitázol, perelsz
Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.19. 12:33

Ne viccelj már, hogy 80K-s kár miatt évi 90K-val emelték meg a biztosításodat! Mid van? Mazeratti?

ObudaFan # 2017.07.19. 12:30

Polgári perben.

profi0710 # 2017.07.19. 12:20

Tisztelt Fórumozók!

2016. december 27-én egy koccanás miatt kihívta a rendőrséget az előttem haladó gépjármű tulajdonosa.
A rendőrség megállapította, hogy kár nem történt, de követési távolság be nem tartása miatt helyszíni bírságot rótt ki.
2017. januárjában a biztosítóm értesített, hogy kárigénnyel léptek fel, miszerint a decemberi koccanás miatt 80.000,- forint kára keletkezett és ezt elismerem-e.
válaszoltam, hogy károkozás nem történt.
Több hónappal később arról értesítettek, hogy a kárt kifizették, és nekem a következő évi biztosítási díjamat kb. 90000,-forinttal megemelték.
Van arra megoldás, hogy a kifizetést mivel támasztja alá a biztosító társaság, mikor én nem okoztam kárt.
Ha fizetett anélkül, hogy bizonyítottam én okoztam a kárt, hogyan tudom ezt érvényesíteni, és mivel a biztosítási díjat fizetnem kell, ha ezek alapján ténylegesen fény derül a vétlenségemre, hogyan tudom a befizetett plusz biztosítási díjat visszaigényelni

ObudaFan # 2017.07.11. 15:17

3 év az elévülési idő a fokozott veszéllyel járó tevékenység esetén, a kgfb igények pedig ilyen igények.

premike # 2017.07.10. 14:30

Köszönöm a válaszod alfateam!

Az általad adott linken a Ptk. általános elévülési szabályára hivatkoznak.
"A kötelező biztosítást érintő keletkezett kártérítési igények a Polgári Törvénykönyv elévülési szabályai szerint évülnek el. A Ptk. 324. §. (1) bek. szerint a kártérítési követelések öt év alatt elévülnek, ha jogszabály másként nem rendelkezik. "

Akkor nem helytálló az amit találtam?
Vagy van valami jogszabály ami alapján "ha jogszabály másként nem rendelkezik."?

alfateam # 2017.07.10. 14:10
premike # 2017.07.10. 13:48

A Ptk. mely szakaszában találom, hogy a kártérítési igény elévülése a baleset bekövetkeztétől számított 1 év?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

premike # 2017.07.10. 13:38

Tisztelt Fórumozók!

A KGFB káresemény bekövetkeztétől számított hány éven belül lehet kárigényt érvényesíteni a Köbe biztosítónál?
Az okozó és az üzembentartó (ha nem ugyanaz a személy) biztosításból eredő felelőssége mennyi idő múltán évül el?

Ezt találtam:
http://www.karrendezes.eu/…oldas-buszi/

"A polgári törvénykönyv viszont úgy módosult, hogy bár az egy év elévülési határidő megmaradt, ám a kártérítési igény elévülése a baleset bekövetkeztétől számított egy éven belül akkor is megtörténik, ha közben bármiféle levélváltás történik, vagy bármiféle iratanyag beszerzése van folyamatban. Ez most már nem szakítja meg a folyamatot, s anélkül, hogy szándékosságot próbálnánk feltételezni a biztosítók oldaláról, vitathatatlan és tényként megállapítható, hogy akár érdeke is fűződhet egy biztosítónak ahhoz, egy éven túl csússzon a kárrendezés, mert ekkor már nem áll be a fizetési kötelezettség."

"Egyetlen egy mentesülési lehetőség van a kártérítési igény elévülése alól

Ha egy éven belül keresetet nyújtanak be az illetékes bírósághoz a kártérítési igénnyel kapcsolatosan. Nagyon oda kell figyelni arra, hogy mondjuk a 11. hónapban megtegyük ezt a lépést. Hiszen, ha addig nem rendeződött az ügy, akkor egy hónap alatt aligha fog."