Banki átutalás rendőrségi határozat alapján


Toth998 # 2017.08.05. 05:41

Időközben megpróbáltam az ide vonatkozó jogszabályt megkeresni:
Ha minden igaz, akkor a 2009. évi LXXXV. törvény
a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról lesz az.

A hatósági átutalás és az átutalási végzés alapján történő átutalás, mint fizetési számlák közötti fizetés
64. § (1) A bírósági végrehajtási eljárásban, valamint a közigazgatási végrehajtási és adóvégrehajtási eljárásban a pénzkövetelést a hatósági átutalási megbízás adására vagy átutalási végzés meghozatalára jogosult erre irányuló kezdeményezésére hatósági átutalással vagy a hatósági végzésben foglaltak szerint kell teljesíteni.

Ha olvassa ezt a posztot jogban járatos, kérem erősítse meg, hogy a törvény a 64. szakaszban taxative 3 eljárást nevez meg amikor hatósági átutalás indítható !

Toth998 # 2017.08.04. 16:29

Egy csalási ügy sértettje vagyok, amelyben egy másik sértett átutalt a számlámra egy összeget.
A büntetőügyet most a rendőrség felfüggesztette, egyben értesítette a bankomat, hogy az összeget utalja át a másik sértett részére.
Büntetőjogilag értem, hogy annak kell visszaszolgáltatni a lefoglalt dolgot akié eredetileg volt, azonban polgár jogilag nem vagyok benne biztos, hogy a bankom egy szimpla rendőrségi határozat alapján a számlámon lévő pénzzel szabadon rendelkezhet (főleg, hogy vitatom a visszautalás jogosságát).
Mit mond erről a jog, ki férhet hozzá egy bankszámlához a végrehajtón kívül?