Gyermek lakcímének megváltoztatása


wers # 2017.08.19. 16:09

Ja, tényleg. Elég bonyolult az űrlap kitöltése, nem várható, hogy még a keret alatti apró betűt is olvassák. Az meg, hogy meg is értsék!?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.19. 16:05

Olvasni?!

wers # 2017.08.19. 15:53

Pedig a lakcímbejelentőre rá is írták. Hogy mondenki tudja.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.19. 15:47

:)
A régi nóta. Azt hiszik, hogy a bejegyzés jogokat keletkeztet, vagy jogokat szüntet meg.
Pedig nem a bejegyzés miatt lakik a gyerek ott, ahol.

wers # 2017.08.19. 11:50

Én is így értettem, csak annyira mégsem volt egyértelmű, hisz a kérdező mintha a bejelentést sérelmezné. Mintha az számítana az apa szempontjából.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.19. 11:38

Az előbbi. A többi aztán fonalas.

wers # 2017.08.19. 11:27

Melyik része nem jogszerű? Hogy elköltöztek, vagy, hogy költözés után oda be is jelentkeztek?

Ha az a lakcím lakóhely, és az anya is oda jelentkezik be, nem (mindig) kérik az okmányirodában a másik szülő hozzájárulását. Mivel tényleg oda költöztek. Azonban tartózkodási helynél szinte mindig kérik.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.19. 07:38

Lehet vitatkozni azon, hogy az anyuka magatartása jogszerű-e,
:) Szerintem nyilvánvaló, hogy nem jogszerű.

ObudaFan # 2017.08.18. 20:07

Azt teheti az apuka, hogy a perben kéri, hogy ő gyakorolhassa a szülői felügyeletet. Ha a leírtaknál nyomósabb oka is van erre, esetleg kérhet idegilenes intézkedést.
Lehet vitatkozni azon, hogy az anyuka magatartása jogszerű-e, de amit ténylegesen lehet is tenni, az ez.

Ronesz # 2017.08.14. 10:14

Tisztelt fórumozók! Érdeklődöm egy egyedi eset kapcsán.
Két szülő kapcsolata megromlott, majd egyik nap az anyuka amíg az apuka dolgozott megpattant a közös gyermekükkel, és még aznap átjelentette a saját és közös gyermekük állandó lakcímét egy másik ingatlanba az ország túl végén. A Ptk. 4:175.§. figyelembevételével, ezt jogilag megtehette az anyuka? Az egy dolog hogy az okmányirodák nem kérik már mindkét szülő hozzájárulását a kk. átjelentéséhez. Közös szülői felügyelet esete áll fenn, a bíróság elutasította az anyuka kizárólagos felügyeletre irányuló ideiglenes intézkedésre irányuló kérelmét. Mit tehet ilyenkor az apuka, és mennyire tekinthető jogellenesnek az anyuka magatartása?