Jogi képviselő (Ügyvéd) magatartása


Belatata # 2017.09.08. 11:59

Kedves Fórumozók!

Érdekes, saját tapasztalatú témában várom esetleges észrevételüket.

Társaságunk megbízott egy szakmai tapasztalata alapján részünkre ajánlott ügyvédet MNB engedélyezéshez.

Szakmailag eléggé felkészültek vagyunk, mindenben segítettük az ügyvéd munkáját.

A megbízás alapján az ügyvéd tartja a hatósággal a kapcsolatot.

Már több alkalommal eléggé lekezelően, sértően beszélt, illetve kommunikált velünk az ügyvéd.

Éppen a nyári szabadságok alatt állította ki a számláját, és mivel a cég még nem működik, mivel engedélyezésre vár, így megfeledkeztünk az utalásról, majd érkezett egy dörgedelmes levél (telefonos figyelmeztetés nélkül), hogy amennyiben következő munkanapon nem fizetjük ki a számlát, akkor felszámolást indít a cég ellen, és a megbízástárgyát képező engedélyezési kérelmünket, mint megbízott ügyvédünk a hatóságnál visszavonja.

Nyeltünk egyet, sűrű elnézések kérése mellett, azonnal átutaltuk a pénzt.

Ezt követően megírta nekünk email-ban, hogy a hiánypótló levelet elkészítette a hatóság, mely már aláírás és postázás alatt van, illetve ő már ismeri a hiánypótló levél tartalmát.

Természetesen azonnal visszakérdetünk írásban, hogy felhívhatjuk e telefonon beszélni pár szót a hiánypótló levél tartalmáról.

Kategorikus elutasítás érkezett, hogy ő semmilyen információt nem ad részünkre, várjuk meg a hiánypótló levelet, amelyet ha megkap, akkor majd megküldi.

Hát ennyi a rövid történet.

Igazából nem tudom, hogy mit csinálhatnánk.....

Jelenleg már 2 hete tudja, hogy mi lesz a levélben, de nem mondja el, és a levél sem érkezett még meg.

Van ehhez egy ügyvédnek joga????

A számla késedelme 8 nap volt.

Köszönettel.

Rexor # 2017.09.08. 12:49

Mivel nem kapta még meg a hiánypótlást írásban az érthető szerintem, hogy ezt megvárja mielőtt elküldi nektek. Előfordul olyan is, hogy szóban mondanak vaalmit, írásban más érkezik, tehát ha valaki foglalkozik ezzel azt feleselgesen tette (ennek gondolom nem örülnétek). A stílus egy másik kérdés, de ha nem tetszik bármikor kereshettek másik ügyvédet.

Belatata # 2017.09.08. 13:19

pontosan ezt írta: Én már tudom a hiánypótlás tartalmát, de egyrészről szabadságon vagyok (ami már egy hete volt), másrészről telefonon nem adok információt.

Persze személyesen is lehetne....., de fel sem ajánlja....

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.08. 15:12

Magánügyekben fordul elő ilyesmi: az egyik fél sorozatosan megalázza, megveri a másikat, de az mégis kitart mellette. Hát Istenem, szereti. :)

wers # 2017.09.08. 15:25

Ohhhhh Béla. Szomorúbb, mint képzeled.

Belatata # 2017.09.09. 13:13

A kellemetlen az a dologban, hogy a megbízó ki van szolgáltatva, egy folyamatban lévő bonyolult ügy esetén nem tud fel állni, és választani egy másik ügyvédet, illetve mint említettem ez egy engedélyeztetési eljárás, amelyben az ügyvéd szabályzatokat, stb.... készít. A szerződés szerint én a teljes összeget neki kell, hogy kifizessem, ha most elzavarom.

Tehát ez egy igen kényes, és problémás ügy ebből a szempontból.

Nem lehet egyszerűen váltani.

alfateam # 2017.09.09. 13:59

Pedig az ügyvéd úr minden elkövet( még emberileg is megaláz), azért, hogy elhajtsátok és akkor van pénz munka nélkül...
Ügyesek vagytok, tartalmas és megfontolt megbízást írtatok alá.

Belatata # 2017.09.09. 15:07

Elég speciális tevékenység engedélyezésről van szó.
A szerződés szerint két mérföldkő van, amikor fizetnünk kell, az egyik az engedélyezési dokumentáció benyújtása, a másik pedig az engedély megkapása.

De igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy van e valami lehetősége a megbízónak az ügyvéd ilyen fajta hozzáállásának szankcionálására, van e valakinek tapasztalata.

Abban az esetben, ha konkrétan leírja, hogy ő már tud valamit az én ügyemben, akkor azt köteles e velem megosztani .

Mert azt még megérteném, ha csendben maradna, nem mondaná el, hogy tudja, így nincs mit tenni, de ez elég felháborító viselkedés bruttó 6 Millió Ft összegű megbízás esetén.

Remélhetőleg mielőbb túl leszünk rajta, de az biztos, hogy soha többet, és senkinek nem fogom ajánlani, sőt ha meghallom, hogy dolgozik vele valaki, akkor elmondom a mi tapasztalatunkat.

Az már csak hab a tortán, hogy az együttműködésünk elején azt mondta, hogy van Budapesten irodája, majd kiderült, hogy azt az alirodát ő még soha nem használta, azt sem tudja, hogy hol van.

Így minden dokumentumot amit beszereztünk külön- külön ajánlott levélben küldözgettünk neki vidékre, illetve 2x találkoztunk kávézóban amikor aláírogattuk a dokumentumokat.

Ja, és 20 telefonhívásból 0 alkalommal hívott vissza, talán egyszer felvette a telefont.

Sajnos, ezt az elején nem tudja az ember.

Az biztos, hogy mivel a továbbiakban is több irodával fogunk szerződni a tevékenység során a szerződésben benne lesz a rendelkezésre állás telefonon, email-ban, levélben, személyesen, stb.......

A Hölgy egyébként jó szakember ! De nem lehet vele együtt dolgozni!

alfateam # 2017.09.09. 15:53

Lehet, hogy sejti, nem kapjátok meg az engedélyt, akkor ugrik az összeg, viszont ha eléri a kirúgást akkor jár a 6 milla.

Dr.Attika # 2017.09.10. 05:54

Belatata!
Vajon mi lehet az a speciális tevékenység aminek engedélyeztetési eljárásában 6 millió forintot kellett fizetni egy ügyvédnek? Nincs ilyen.
MNB engedélyeztetési eljárásban korrekt ügyvédi munkadíj cca. 300 ezer forint.

alfateam # 2017.09.10. 07:34

Vajon mi lehet az a speciális tevékenység aminek engedélyeztetési eljárásában 6 millió forintot kellett fizetni egy ügyvédnek? Nincs ilyen.
Már miért-ne lenne ,az Atomerőmű bővítése is lehet ilyen...

Dr.Attika # 2017.09.10. 08:30

Atomerőműhöz mi köze az MNB-nek?

Belatata # 2017.09.10. 10:40

Pénzügyi vállalkozás engedélyeztetése.

Ezen tevékenységi- alapítási engedélynek ennyi a piaci ára.

Dr.Attika # 2017.09.10. 15:58

Végül is minden annyit ér amennyit adnak érte.