polgári per ingóságok kiadására - birtokvédelem


alfateam # 2017.09.22. 07:57

Fennállhat jelen esetben a társasüzem javára a trafó tekintetében az elbirtoklás intézménye ?
Csinált valaki a 17 év alatt valamit a trafóval ?!
Üzemeltetés, karbantartás, legalább lefestette valaki?!
Vagy csak nézték(néztétek)?!

ispan29 # 2017.09.22. 07:48

Tisztelt Fórum!

Az alábbi témában kérném a segítségüket.
Társasüzem tulajdonában álló ingatlanban található egy trafó. A trafó korábbi tulajdonosa egy 1999-ben felszámolt cég volt. A felszámolás során elmaradt a trafó tulajdonjogának a rendezése. A területi áramszolgáltató nyilatkozata szerint nem került az ő tulajdonukba. A felszámolt cég hitelezőinek a jogutódjai nem tartják nyilván a könyveikben a trafót.

2000 óta gyakorlatilag senki nem kezdeményezett a tulajdonjoggal kapcsolatban semmit.

Fennállhat jelen esetben a társasüzem javára a trafó tekintetében az elbirtoklás intézménye ?

Köszönettel

alfateam # 2017.09.12. 16:13

Nyugi, foglalkozzál csak a saját ügyeddel.

Dati61 # 2017.09.12. 16:11

Nem tudom, miből gondolja bárki, hogy úgy hiszem, mindenkinél mindent jobban tudok. Kényszerből vágtam bele egyedül, jelenleg a létfenntartásomért küzdök. Éppen az ügy miatt és óta. Egyetlen ügyvédet sem fogyasztottam el. A történtek óta - másfél éve - éjszakákat töltök azzal, hogy próbáljak utána nézni a dolgoknak. Tök egyedül és pénz nélkül kell megpróbálnom. Ha lett volna ügyvédem, akkor a rendőrség sem meri megtenni, hogy olyan hatósági szemlét tart, ahol se jegyzőkönyvvezetés, se hatósági tanú nem volt, ellenben volt 2 rendőrségi személy, ahol a látható bizonyítékok (bútoraim maradványai) nem kerültek feljegyzésre, dokumentálásra...stb. Köszönöm az eddigi segítséget. :-(

alfateam # 2017.09.12. 15:16

Keresetlevelet adtam be a Bíróságra - telefonon történt tájékoztatás alapján - ingóságok kiadására, de ebben szerepel a jegyzői elutasító határozat és annak indoklása is, melyet jogsértőnek tartottam.
Csak ennyi, nem a jegyző határozatát kifogásolod, hanem az ingóságok kiadását kéred.
(rengeteg türelem kell hozzád) :-)))

Burn Out # 2017.09.12. 15:03

a nyakamat merném rá tenni, hogy Dati61 már jó pár ügyvéddel konzultált, illetve más jogvégzett személyeket is elfogyasztott, de laikusként mindenkinél mindent jobban tud, mások munkájával elégedetlen volt és így egyedül vágott bele az ügybe, mert így sokkal sikeresebb lehet :D

Dati61 # 2017.09.12. 15:01

Az iratmintát keresném, amiről említetted, hogy fent van. Azt nem találom sehol a neten. Nem részleteket keresek csak egy iránymutatást, hogy minek kell benne lennie, indoknak mit kell és egyáltalán.

alfateam # 2017.09.12. 14:42

Beleveszel a részletekbe.
Egy keresetlevél fejrésze és a Tárgy rovatba: Kereseti kérelem módosítása.

Dati61 # 2017.09.12. 14:26

Kedves alfateam! Egyenként végignéztem itt is, hátha másképp van fent, beírtam a magyarország.hu-n is, hogy kereseti kérelem módosítása és nem találom.

alfateam # 2017.09.12. 14:01

Itt van baloldalt.
De a Magyarország.hu-is találsz.

Dati61 # 2017.09.12. 13:51

Nagyon sok féle verzióban beírtam, sok olvasnivalóra is rátaláltam, de iratmintát nem találok. Esetleg kaphatnék ehhez segítséget?

alfateam # 2017.09.12. 13:39

Fejlécben Kereseti kérelem módosítása?
Tárgy:Kereseti kérelem módosítása.
3 példány , két tanú.

Dati61 # 2017.09.12. 13:23

Köszönöm, feltétlenül megteszem. Fejlécben Kereseti kérelem módosítása? 3 példány, és ugyanúgy két tanú mindegyiken, mint a keresetlevélen? Egy eredeti és 2 másolat elég?

alfateam # 2017.09.12. 13:16

Módosítod a kereseti kérelmedet.
Összefogottan, tömören,tárgyilagosan. (kihagyod belőle a szánalmat keltő megnyilvánulásokat.)
Három példányban viszed a tárgyalásra, a tárgyalás megnyitása után átadod a bírónak.
Ha szerencséd van és a bíró elég rugalmas és nemigen érdekli az alperes joga, tárgyalni fogja az ügyet.
(a kereseti kérelem módosításához találsz a net-en iratmintát.)
Olvasd a Pp.-t, hogy legalább egy kicsit képben legyél, tudd, hogy mi történik veled.

Dati61 # 2017.09.12. 12:50

Most elolvastam a keresetlevelem elejét és bizony valóban így van. Hogyan fordíthatom a javamra?

alfateam # 2017.09.12. 12:27

A keresőbe: ingó dolog iránti kereset.

de azt valaki meg tudná mondani, hogy miért módosította a bíróság a keresetlevelemet?
Nem módosította, Te nem voltál egyértelmű, belekeverted a jegyzővel való csörtédet úgy értelmezte azzal van bajod.
De ezt még átfordíthatod a javadra

Dati61 # 2017.09.12. 12:18

Nem nyitható meg, szerverhibát ír. Volna esetleg másik link?

Dati61 # 2017.09.12. 12:16

Köszönöm. Azonnal olvasom, de azt valaki meg tudná mondani, hogy miért módosította a bíróság a keresetlevelemet? Az alapján adtam be ingóságok kiadására, amit a bíróságon tájékoztatást kaptam, miután röviden vázoltam a helyzetet.

alfateam # 2017.09.12. 12:00

Olvasgasd és olvasd el a Pp. keresetmódosítását is
mert nagyon elvagy tévedve.

http://www.tankonyvtar.hu/…ch05s04.html

Dati61 # 2017.09.12. 11:49

Kérjem a per megnevezésének módosítását arra, amire én beadtam a keresetet? Tehát kérjem ingóságok kiadására, hivatkozva arra, hogy én a keresetet arra adtam be?

Dati61 # 2017.09.12. 11:46

Ugyanakkor a lakat lecserélését ő a zsarolásomra használta, bizonyos feltételeket szabott azért, hogy néhány személyes holmimat, tárgyamat, amiket személyautóval el tudtam vinni egyáltalán elvihessem. Ez a lakat lecserélése és a bántalmazás közötti 3 hétben 1 alkalom volt, a bántalmazás azért, mert akkor nem engedtem a zsarolásának. Ugyanakkor a bántalmazásig jó kapcsolatban maradtunk, kommunikáltunk - miközben én a házamat csináltam. Fotókat küldött a facebookon arról, hogy mit csinál éppen, ahogy én is arról, hogy haladok. Az általa küldött fotókon pedig jó néhány bútorom látszik, amelyekről később azt állította, hogy azokat már hetekkel korábban elszállítottam. A lakat lecserélése előtt a volt élettársamnál laktam! Az ágyamon aludtunk, a ruháim is a ruhásszekrényemben, onnan jártam dolgozni stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.12. 11:35

(Pedig ez nem is jogi kérdés, tulajdonképpen elemi logika.)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.12. 11:35

Nem érted te ezt. Én szóltam.

Dati61 # 2017.09.12. 11:28

A pert a volt élettársam ellen indítottam. (az idéző végzésben is az ő neve van feltüntetve, mint alperes, tehát ez a része rendben van) Sok-sok fényképekkel, de más egyébbel is tudom bizonyítani, hogy a listában felsorolt tárgyak, ingóságok már a kapcsolatunk előtt is a tulajdonomban voltak, ahogy azt is, hogy odaköltözésemtől ezek nagy része közös használatba került, illetve "raktározva" az ő ingatlanán voltak, mert arról is sok fénykép van. De ezt ő sem vitatta. Azzal ismerte el, hogy minden felsorolt tárgyról, bútorról (tanúként, hamisan) úgy nyilatkozott, hogy azokat már a bántalmazás előtt 3 héttel korábban, a kapu lakatjának általa történt lecserélése előtt elszállítottam. Ezt akkor tette meg, mikor én a május 1-i hosszú hétvégén lementem a vidéki házamat csinálni, hogy valamennyire lakhatóvá próbáljam tenni.

alfateam # 2017.09.12. 10:37

Igen, persze, én csak erre akartam utalni.

birtokvédelmi határozat megváltoztatása iránt indított perében