Tértivevényes levél ?


monalisa1 # 2010.12.09. 15:00

Szerintem a rendőr ügyintéző elfelejthette melyik címedre is kéred a határozat megküldését - nem biztos hogy a beszélgetéstek napján borítékolt, de az is lehet hogy az állandó lakcím a hivatalos.

Ha a levél az állandó címeden "elkallódott" - annyi, nem tudsz tenni semmit.

Azt meg nehéz bizonyítani hogy ha vissza is jutatták a levelet a feladónak, hol ill. ki kiváncsiskodott annak tartalmát illetően, ha egyáltalán...

Foglalkozz azzal a levéllel ami végül is eljutott hozzád, "a" lényegi abban van.

Ami az esetleges utcai rutin igazoltatást illeti, nos ez azért nem általános, engem pl. még soha pedig sok tavaszt megéltem már.

Üdv.

chsaba # 2010.12.09. 13:41

Én is erre gondolok , nem mondom hogy keressen persze az nem az ő dolga . De én is azt hiszem hogy vissza kell küldenie felbontás nélkül mert ugye van levéltitok meg ugye ennek vannak jogi következményei .
Egyébként én a rendőrnek mondtam hogy hova küldje de nem oda postázta ez is érdekes azért .
Ha teszem azt én nem hivom fel őket akkor mi lett volna? Az utcán leigazolnak és visznek a börtönbe? Mert nem oda küldte ahova mondtam?

monalisa1 # 2010.12.09. 13:31

Bocs, az állandó címedre küldték és nem a levelezésidre.

monalisa1 # 2010.12.09. 13:30

Neked az a levelezési címed - te adtad meg előzőekben., "a" postázó jogosult volt a hivatalos levelet átvenni, azonban téged Mo.-szerte keresni már nem az ő tiszte. (Címzett "ismeretlen helyen tartózkodik" - kellett volna a levelet a postással visszajuttatnia a feladónak.)

Külön: ha valaki netán felbontotta (?) akkor levéltitok megsértése címén feljelentést tehetsz a rendőrségen, de ez bizonyítást igényel.

Az egyes levelek postai "sebessége" mondjuk 4-6 nap is lehet, kivéve ha jelölték a kék elsőbbségivel.

chsaba # 2010.12.09. 12:43

Tértivevénnyel adták fel az én nevemre szól az van a boritékon is. A büntetésröl értesitenek benne meg arrol mi lessz ha nem fizetem be iletve mért kaptam büntetést.
Ha nem tudom átvenni akkor és más átveszi megnézi ebböl bajom is lehet elvileg . Azért gondolom hoyg ezt nem ézhti meg illetve vissza kell küldenie vagy tévedek?

ObudaFan # 2010.12.09. 11:39

Attól függ, hogyan postázta a rendőrség, az meg főleg attól függ, milyen természetű irat volt. A büntetőügyekben pl. gyakran "sk" postáznak, amit nem vehet át más.

chsaba # 2010.12.08. 18:02

Akkor tovább folytatom a sajátmagamal való beszélgetést :D
A rendőr nő akivel beszéltem természetessen nem küldte ujra az iratott, felhivtam mert már meg kellet volna jönnie simán letagadta azt mondta ő ugy emlékezett emlékezett azt mondtam személyessen megyek be érte holott erröl szó sem volt. Szerintem elfelejtette ...
Mindegy bementem érte
Ha esetleg valaki még is válaszolna az eddigi kérdéseimre megköszönném :D

chsaba # 2010.12.08. 07:46

Egyébként ha multhét csütörtökön postázták a tértivevényes levelet 100 km re akkor azt péteken vagy hétfőn meg kellet kapniuk?
Illetve utána olvatam hogy át veheti a meghatalmazott de ha nem vagyok a cimen és 1 napon belül nem tudja nekem át adni vissza kell küldje a feladónak.
Ha jól értem akkor át veheti de nincs joga másnak felbontani egy hivatalos levelet

chsaba # 2010.12.06. 16:41

Azt értem hogy az intézménynek szóló leveleket átveheti.
De ez a levél tértivevényel az én nevemre szól , hivatalos iratott tartalmaz. Ezt elvileg nem veheti át főleg hogy nem is lakom ott ami ugye a nyilvántartásbol kiderül gondolom én.
Ilyenkor vissza kell küldeni a rendőrségre vagy tévedek?
A postás sem adhatja oda mert ugye hivatalos levél amiböl nekem joghátrányom származhat és fog is.
Azt sem tudtam hogy oda küldték csak felhivtam a rendőrséget és akkor mondta a hölgy.
Ha én othon várok nagy nyugottan egyszer egy igazoltatásnál lecsuknak mert nem fizettem be a büntatést.

chsaba # 2010.12.06. 12:30

olyasmi.
De a postás oda adhatja ha nem is tartózkodom azon a cimen?
Mert ugye ebböl nekem bajom is lehetne ha nem én vesze m át.
Nem kell neki leelenőrizni ott tartózkodom e?
Nekem nagyon nem mindegy ki olvassa és ugye a következmények sem..

kovacsz # 2010.12.06. 12:04

Mondjuk gyermekotthon?

monalisa1 # 2010.12.06. 11:27

A mi postásunk az ajánlott levelet simán bedobja a levélszekrénybe, a tértivevényeset meg aláíratja azzal akit éppen talál a házban, vagyis nemigen fárasztja magát itthon van-e a küldemény címzettje. Szerencsére jó a lakóközösség, eddig még problémája senkinek nem szármozott a dologból.

Változtasd meg a levelezési címedet pl. postafiókra igaz havonta némi pénzbe kerül.

Amúgy sok munkahelyen/intézménynél ki van jelölve egy személy aki a napi postát átveszi - mindet, azt hogy egyik-másik levél tartalmán netán "elcsemegézik"-e, nos 3 nap a világ...

chsaba # 2010.12.06. 11:18

Nem nem hülyéskedem ! Tudom hogy bonyolult . Mikor ott laktam akkor is volt ott az intézmény és egyéb lehetőség hijján oda jelentettem be az álandó lakcimem ,persze legálissan engedélyel. Idő közben az intézmény zárt intézménnyé alakult át. Én már nem tartózkodom ott 10 éve , azóta több helyen is laktam de az álandó lakcimem ott van. Igy remélem érthetőbb a dolog.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.06. 11:06

Ugye, csak hülyéskedsz?

chsaba # 2010.12.06. 09:59

Megköszönném ha valaki tudna segiteni... :)

chsaba # 2010.12.05. 15:24

Lenne egy kérdésem. volt egy kis dolgom a rendőrséggel és a határozatott nem az általam megadot levelezési cimre , hanem az álandó lakcimemre küldte ahol időközben egy hivatalos szerv üzemel ugyan azon a cimen.
Érdekelne hogy a postás átadhatja nekik az én levelemet vagy köteles meggyőződni arrol hogy én ott tartózkodom vagy van ott ilyen nevű személy?
Időközben én felhivtam a rendőrséget hogy nem tudom átvenni a levelet azon a cimen , a hölgy mondta küld egy másik határozatott a mostani cimemre.
Érdekelne ilynekor mi lessz a másik határozattal, nem szeretném ha vadidegenek olvasgatnák az én hivatalos irataimat.
Kiváncsi lennék ilyenkor a postás köteles e a portán kersni engem vagy simán átadhatja egy otani dolgozónak az én levelemet ,aki ott dolgozik és a levelezést intézi?
Olvastam valahol hogy át adhatja olyanak aki szállást ad nekem meg ilyenek, meg akivel egy cimen vagyok.
De ugye én nem lakom ott .
Tudom bonyolultan irtam le de egyszerübben nem tudtam.
Segitséget előre is köszönöm!!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.13. 14:40

OFF
Csak beszélgettünk... De már jobban vagyok.
ON

bolondmelós # 2010.11.13. 12:53

Értem kbs, köszi....
kismukk eseténél tehát akkor nem az eljáró hatóság küldött tértivevényes levelet, hanem a felperes az alperesnek?

OFF: jogász és ügyvéd buli volt?????
ON:

guba # 2010.11.13. 09:34

OFF

Ezek szerint túlélted a tegnap estét?

ON

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.13. 08:53

Szerintem egyszerre küldik - bár konkrét előírás nincs rá.

bolondmelós # 2010.11.12. 18:34

Ez érdekes vita, belekérdeznék.

Polgári pernél, vagy akár munkajoginál előbb küldik ki az idézést az alperesnek, mint a felperesnek?
Mert ez megvilágít pár dolgot az ügyemben.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.11. 22:53

Miről beszélsz? Én a bizonyításra mondtam, hogy nehéz lesz.

ragyasdezso # 2010.11.11. 21:15

kbs
Az FMH-nál működik. A közjegyző végzésben állapítja meg, hogy 2x nem kereste és jogerős.

kismukk # 2010.11.07. 17:05

Mariga
Írhatsz felvilágosítást kérő levelet a postahivatal vezetőjének. Azt kell megkérdezni, mikor volt az ELSŐ kézbesítési kísérlet, a kézbesítő mit tapasztalt és arra mit tett. Aztán, mikor volt a MÁSODIK kézbesítési kísérlet, kézbesítő mit tapasztalt és mit tett.

Nálunk ez segített.
A címzett postafiókra kérte a kézbesítést és 8 napos volt a határidőnk. De címzett szándékosan nem vette át KÉT HÉTIG, hogy bennünket késedelembe ejtsen. Postahiv.vezetője kérelmünkre szépen leírta, hogy a címzett mikor tekintette meg a levelünket és megtagadta az átvételét, majd csak két hét múlva vitte el. Igy sikerült bizonyítanunk, hogy vétlenek vagyunk.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.04. 20:27

Az nehéz lesz.
Egyébként a keresetbe mindig bele kell írni, hogy "ha valamely tárgyalási napon megjelenni nem tudnánk, szíveskedjenek a tárgyalást a távollétünkben is folytatni".