Bírósági határozatok határideje.


Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.10. 10:34

Rossz kérdésre nehéz jól válaszolni.

Burn Out # 2016.12.10. 09:16

a két időpont között persze romlik az állapoota

Burn Out # 2016.12.10. 09:15

elkövet egy bűncselekményt mondjuk 2016 januárban, azzal összefüggésben megállapítják, hogy kényszer-gyógykezelés nem indokolt. elkövet egy újabb bűncselekményt 2017 januárban, akkor meg már megállapítják, hogy indokolt - én valami ilyesmi érvényességre gondoltam a kérdés alapján

groszfater@gmail.com # 2016.12.10. 09:10

ez szakorvosi kérdés...

a kényszer-gyógykezelés lényege, hogy ne következzen be "esemény"

Burn Out # 2016.12.10. 09:07

mondjuk én úgy értelmeztem, hogy nincs bent az intézetben, szóval nem felülvizsgálatot kérdez.

Burn Out # 2016.12.10. 09:03

miért mennyi ideig érvényes?

groszfater@gmail.com # 2016.12.10. 09:01

amíg kényszergyógykezelésre okot adó újabb esemény be nem következik

hát ez bizony tévedés,

Burn Out # 2016.12.10. 08:35

amíg kényszergyógykezelésre okot adó újabb esemény be nem következik

jogiügy # 2016.12.10. 08:32

A kényszergyógykezelésről indított üggyel kapcsolatban a bíróság úgy határozott, hogy nincs veszélyeztető magatartás. Meddig érvényes a határozat?

ObudaFan # 2016.12.10. 08:12

Milyen eljárásban hozott milyen határozatról van szó?

jogiügy # 2016.12.10. 07:52

Üdv, ha a bíróság szerint nincs veszélyeztető magatartás, meddig érvényes a bíróság határozata?

Sherlock # 2014.09.17. 18:13

Mindenkivel megesik sajnos, nem lehet vele mit kezdeni. Ha nagyon sokáig húzódik a per emiatt, akkor majd mehetsz Strasbourgba kártérítésért - de csak emiatt ne kezdd húzni a pert.

zebracsiko # 2014.09.17. 16:10

Kedves Hozzáértők! 2013. áprilisában indítottunk egy kártérítési pert, de a bírót - aki megkapta az ügyet - áthelyezték, mielőtt kitűzhette volna az első tárgyalást. 2014. áprilisára (egy évvel később!) sikerült csak másik bírót találni, júniusban meg is tartotta az első tárgyalást. A másodikat szeptemberre tűzte ki, de most ez elmarad, mert már megint bírócsere lesz. (Nem fővárosi, hanem járásbíróságról van szó.) Mással is fordult már elő ilyen? Ez így rendben van? Ilyenkor az a feladat, hogy türelmet kell gyakorolni?
Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2005.12.16. 16:47

Határidőben volt akkor, hiszen még ha a tárgyaláson hozta volna, akkor is csak 30 nap múlva kellett volna postáznia, a posta meg nem hozza ki azonnal. Közben folyik a végrehajtás, vagy miért ennyire fontos az időmúlás?

woodslave (törölt felhasználó) # 2005.12.16. 07:43

tovább pontosítok. Tartott tárgyalást, de nem hozott határozatot. Most kb 40 nap után (a tárgyalástól) kaptuk meg a "tárgyaláson kívül hozott végzést" melyben elutasította a perújítási kérelmet. Erre van-e vmiféle törvényi határidő?

ObudaFan # 2005.12.15. 21:01

Egyrészt ugye, megengedés esetén nem is kell alakszerű határozatot hozni. Másrészt viszont sztem perújításra is vonatkoznak a következők:

124. § (1) A bíróság a keresetlevelet nyomban, de legkésôbb a bírósághoz érkezésétôl számított harminc napon belül megvizsgálja annak megállapítása érdekében, hogy nem kell-e azt a félnek hiánypótlásra visszaadni (95. §), nincs-e helye az ügy áttételének (129. §), illetôleg a keresetlevél idézés kibocsátása nélküli elutasításának (130. §), és a szükséges intézkedéseket megteszi.

125. § (1) A bíróság legkésôbb a keresetlevélnek a bírósághoz való érkezését követô harminc napon belül intézkedik a tárgyalási határnap kitûzésérôl, mely határnapra a feleket a keresetlevél, illetôleg a 94. § értelmében készült jegyzôkönyv másolatának egyidejû kézbesítése mellett megidézi. Ha a keresetlevél csak a bíróság intézkedése alapján válik alkalmassá a tárgyalás kitûzésére (124. §), a tárgyalás kitûzésére elôírt határidô kezdô idôpontját ettôl az idôponttól kell számítani.

woodslave (törölt felhasználó) # 2005.12.15. 07:50

Perújítás megengedhetőségének kérdésében tárgyaláson kívül hozott végzés esetén kötve van-e a bíró vmilyen törvényi határidőhöz, vagy elvielg lehetősége van akármeddig ülni az ügyön.

autojogasz (törölt felhasználó) # 2005.12.14. 21:59

Én még a kérdést sem értem... Mi számít határozatnak a kérdés szerint, milyen határozatokról van szó, és mikortól mennyi határidő? És egyáltalán milyen ügyszakban?

(nagyságrendi különbségek vannak pl. egy idéző végzés, a keresetlevél idézés kibocsájtása nélküli elutasítása, az igazolási kérelemnek való helytadás, a végrehajtási eljárás felfüggesztése és a büntetés megkezdésének elhalasztásával kapcsolatban hozott végzés, stbXstb. között)

ObudaFan # 2005.12.14. 18:31

A Pp. 218. § 8 napjának ehhez semmi köze, az maga is ítéletet említ, ítéletet meg nem tárgyaláson kívül hoznak. Attól függ, hogy milyen határozatot kell meghozni, az adott határozatra vonatkozó jogszabály rendezi általában ezt a kérdést. Majd a kifogás intézménye lesz az erre való megoldás, jelenleg a Pp. 2. § az erre szóló eszköz leginkább. Viszont a postázás időtartama pl. nem számít bele a határidőbe, úgyhogy a bíróságon is érdeklődj, nincs-e még határozat.

woodslave (törölt felhasználó) # 2005.12.14. 08:51

A kérdés az lenne, hogy a tárgyaláson kívül hozott határozatok meghozatalára mennyi idő áll a bíróság rendelkezésére. Ezekre a pp 218 § érvényes, tehát 8 napon belül? Hol van szabályozva a bíróságok eljárási jogszabálysértése esetén való teendők?