Gondnokolt lakását fél áron adták ki


stellar124 # 2018.01.15. 07:51

Sajnos messze voltunk egymastol a rokonommal, de koszonom az erkolcsi utmutatast, az nlcafe-n folytathatjuk a beszelgetest :)

Kovacs Bela Sandornak meg koszonom a szakmai tanacsot, tehat a gyamugynem tudok elsosorban panasszal elni, ott majd eligazitanak.

Koszonettel

Burn Out # 2018.01.14. 15:50

gyámja, helyesen gondnoka :)

Burn Out # 2018.01.14. 15:43

lettél volna te a gyámja, akkor most nem lenne problémád

Burn Out # 2018.01.14. 15:28

ahhoz az adásvételhez biztos, hogy csatolni kellett egy adó- és értékbizonyítványt. azt meg nem a gyámügy állítja ki.

stellar124 # 2018.01.14. 14:08

SolnesM

Biztos, hogy ezt a nyugalmat a piaci ar 40%-val lehet csak elerni? Ha pl 80%-ert adta volna ki, bolintottam volna, hogy ertheto, igy nem kell sokat foglalkozni az uggyel (bar ez a dolga ugye, nem szivesseget tesz), es nem jelentos a differencia. De sajnos el tudom kepzelni, h papiron a piaci ertek 40%-a, es a masik 30-40% meg zsebbe, erre is gyorsan talalt volna berloket, hisz tulkereslet van, nem olyan nehez alberloket talalni foleg ezen a kornyeken... Ez a gondnok eladta a rokonom kerteshazat is a kornyeken (ezek utan ezt is megvizsgalom majd tuzetesebben), nyilvan azert nezi a gyamugy a vetelarat, hogy ne erje kar a gondnokoltat, nem a gondnok nyugodt elete a prioritas.

SolnesM # 2018.01.11. 13:27

stellar124 ! stellar124 !

Te úgy véled, hogy áron alul.
Adtál már ki ingatlant ?
Valószínűleg nem. A kiadott lakással azért gond is akad és a gondnok nyilván ilyennel nem akar foglalkozni.
Akárcsak én. Én is kiadok lakásokat és bizony a 'kibicek' megjegyzik hogy áron alul. Nos így általában kevés a gond. Ha magasabb a lakbér, akkor jönnek mennek a bérlők.

De hát stellar124 hamarosan tulaj leszel és így kipróbálhatod a kiadás trükjeit/örömeit !!
Ha a tulajdonos társ is úgy gondolja.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.09. 15:58

A gyámhivatalnál tehetsz panaszt, ha úgy véled, a gondnok nem megfelelően látta el a feladatát.

stellar124 # 2018.01.09. 14:02

Hivatásos gondnoka volt, tehát nem hozzátartozó, és én (az egyik) örökös vagyok.

Burn Out # 2018.01.08. 16:49

Te örökös lennél a hagyatéki eljárásban? Hivatásos gondnoka volt?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.08. 16:17

Ki az a "mi"?

stellar124 # 2018.01.08. 14:52

Tisztelt Szakértők!

Nem rég elhunyt rokonom ingatlanával kapcsolatban érdeklődnék. Az ingatlan Bp. Zugló egyik legelőnyösebb részén található, kívül-belül rendezett, és (papíron) havi 50e ft -ért adta ki a gondnoka, kb 3 éve, és ma is ennyiért laknak ott a hagyatéki eljárásig persze. Megnéztem a környéken a hasonló feltételekkel bíró lakásokat, és átlagosan 110-120e ft-ért vannak meghirdetve. Ha jól tudom a gyámügy kontrollálja ezeket az ügyleteket, és ennek olvastam több olyan esetet is, ahol ennek ellenére az ingatlan rossz állapotára és hasonló akár saját "szakértő" által megerősített körülmény miatt nyomták le az egyes ingatlanok árát, és fogadtaták el a gyámüggyel. A kérdésem, hogyha a végszámadás nem győz meg minket a helyes gazdálkodásról, a gyámügyet megkerülve van-e lehetőségünk polgári peres úton megpróbálni rendezni a vélt anyagi veszteséget?

Köszönettel