Magánokirat elfogadása végrehajtásban?


Parázs1 # 2018.01.13. 15:18

Két kérdésem volt ezen a fórumon. Habár a másik kérdésem is ezzel az üggyel kapcsolatos, mégis másról kérdeztem.
Szerintem nincs korlátozva a kérdéseimnek sem a száma, sem a tartalma. Ha problémás valami, az admin biztos figyelmeztetne és törölné.
Mindazonáltal köszi a választ gerbera317!

gerbera317 # 2018.01.13. 11:05

Ezt már megkérdezted rövidebben, és a választ is megkaptad.
Igen, követelhet tőled. Nulla sikerrel. Ha mégis végrehajtást kér ellened, sikerrel kérheted a végrehajtás megszüntetését (ld. Vht. 41.§).
Harmadszor már ne kérdezd meg!

Parázs1 # 2018.01.12. 21:10

Kedves ObudaFan!

Ha ezt a tartozásmenrességi igazolást az ítéletet követően állította ki a régi közösképviselő, majd több év múlva egy új közösképviselő vitatja tartalmának helyességét, az új közösképviselő kivel szemben érvényesítheti a követelését?
A társasházi törvény 46.§ (1) az ilyen dokumentum tartalmáért való felelősségre a Ptk. szabályai az irányadóak.

Fordulhat az új közösképviselő a vélt adóshoz igényérvényesítésével az igazolás tartalmával kapcsolatosan? Vagy a régi közösképviselő felelőssége az igazolás helyessége és előbb vele szemben kell igényt érvényesítenie?

Köszönöm a véleményét!

ObudaFan # 2018.01.12. 15:11

Akkor valószínűleg perre lesz szükség.

Parázs1 # 2018.01.11. 21:19

Igen, az ítélet utáni dokumentum.

ObudaFan # 2018.01.11. 20:58

Ha végrehajtást indítanak, akkor végrehajtási kifogás tételére ez a dokumentum nem lesz alkalmas, de nem a formája, hanem a tartalma miatt. Ha ugyanis a végrehajtható ítélet, meghagyás előtti dokumentum, akkor nincs jelentősége. Ha pedig ez utáni dokumentum, akkor nem végrehajtási kifogásnak, hanem a végrehajtás megszüntetése iránti pernek van helye.

Parázs1 # 2018.01.08. 21:34

Szeretném a véleményeteket kérni az alábbi ügyben. A közös képviselő igazolást állított ki a tartozásmentességemről. Lepecsételte, aláírta , bescennelte, majd emailen elküldte nekem. Eredetit nem küldte el. Amennyiben végrehajtást indítanak ellenem, a végrehajtó elfogadja-e az emailből nyomtatott dokumentumot, vagy a továbbított emailt, mint a végrehajtási kifogást alátámasztó dokumentumot?