Birtokba adási határidő


ObudaFan # 2018.02.16. 15:00

Ez tévedés, csak úgy lehet értelmezni, hogy addig akkor is át kell adni, ha egyébként nem telt volna le 28-ig a 10 nap.

drCornus (törölt felhasználó) # 2018.02.16. 08:34

Én is így gondolom. Azonban a szerződést elkészítő és ellenjegyző ügyvéd szerint a birtokba adásra nyitva álló határidő február 28, "hiszen ott van az a szó, hogy legkésőbb, és ezt csak úgy lehet értelmezni, hogy legkésőbb addig kell átadnia".

lajcsó # 2018.02.16. 07:57

Február 5-15 között.

drCornus (törölt felhasználó) # 2018.02.16. 07:32

Egyszerűbben megfogalmazva:

"az ingatlan birtokba bocsátására a teljes vételár megfizetését követő 10 napon belül, de legkésőbb 2018. február 28. napjáig sor kerül"

Ez alapján mikor kell sort keríteni a birtokba adásra akkor, ha a teljes vételár megfizetése megtörténik február 5. napján.

Február 15. napján, vagy február 28. napján?

ObudaFan # 2018.02.12. 21:39

Egészen pontosan milyen szövegről nem tudod eldönteni, hogy mit jelent?

drCornus (törölt felhasználó) # 2018.02.12. 16:44

Sokszor, sok helyen találkoztam már azzal a formulával (jogszabályban és szerződésben is), hogy "xy 'valamilyen teljesítésre' kötelezett a 'valamilyen esemény beálltát' követő 5 napon belül, de legkésőbb 2018........... napjáig."

A szubjektív-objektív határidőt a jogszabályokkal kapcsolatosan sokszor hallottam, de ez így a fentiek szerint szerződéses jogviszonyokban is működik?

Amennyiben a fenti mondat tartalmazná azt a kiegészítést, hogy "Eladó köteles kiköltözni a teljes vételár megfizetését követő 5 napon belül, de legkésőbb 2018. február 28-ig (amelyik időpont hamarabb bekövetkezik)", úgy gondolom teljesen egyértelmű lenne a helyzet. De mi van akkor, ha az "amelyik időpont hamarabb bekövetkezik" rész nincs rögzítve? Ebben az esetben a vételár megfizetésének időpontjától függetlenül (történjék az január 1-jén vagy február 26-án), mindenképpen február 28. napján jár le a birtokba adásra nyitva álló határidő?

Ha valakinek van álláspontja a dologgal kapcsolatban, kérem ossza meg. Köszönöm!