ELMÜ számla


drbjozsef # 2018.09.13. 07:27

Tehát átlagosan évi 100.000.- forinttal kevesebbet fizettél úgy, hogy még visszautalások is voltak az áramszolgáltatótól. És nem vetted észre, hogy nem stimmel valami, nem kérdezted meg az ügyfélszolgálaton, hogy ez most mi?
Mindenesetre, a 2 éves elévülési határidőn belül, ahogy alfateam is irta, természetesen követelheti rendezést a szolgáltató. Igen, bosszantó a hiba, de valódi hátrány nem ér, azt remélem azért érzed.

alfateam # 2018.09.13. 06:18

Mit lehet ilyenkor tenni?
Elszámolsz a szolgáltatóval de csak 2 évre visszamenőleg.

de hogy nem derült ki ez előbb?
a szolgáltatónak több 10 ezer ügyfele van de neked csak egy szolgáltatód, figyelhettél volna Te-is....

nigi # 2018.09.13. 05:28

Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy levelet az áramszolgáltatómtól, amiben azt írják, hogy kb. 300 000 Ft-ot követelnek tőlem, mert az elmúlt 3 évben valaki tévesen az én felhasználói azonosítómra hivatkozva fizette a számláit, ami miatt nálam túlfizetés jelentkezett. A túlfizetést tévesen visszautalták nekem (vagy nem küldtek számlát). Az okozott kellemetlenségért pedig elnézést kérnek. A levélben tartozásként visszautalások illetve számlák szerepelnek az elmúlt három évből. A számlák megvannak tudom igazolni, hogy befizettem őket, illetve olyanok is vannak amit nem kaptam meg (amit kaptam biztos hogy fizettem).
Mit lehet ilyenkor tenni? Jogos hogy egy másik felhasználó és a szolgáltató tévedése miatt 3 év minden baját én viseljem, ők meg elnézést kérnek, illetve felszólítási díjat pluszban majd a következő számlával? Nyilván ami jogos visszaadom, de hogy nem derült ki ez előbb?
Köszönöm ha van ötletetek.

truckpapi # 2018.08.16. 07:16

Ohhhh. Hogy ez eddig nem jutott az eszembe!! Veled is csak tobben vagyunk Vazze! (:-)

nonolet # 2018.08.13. 12:03

Hát a bíróságon vazze!

truckpapi # 2018.08.13. 11:44

Tisztelt jogtudo ur! Felfogtam! On behatoan ismeri a jogot, en meg teljesen jaratlan vagyok a kerdesben. On biztosan felfogta , hogy pert kellene inditanom. Csak en mind korlatozott serult agyu ember fogalmam sincs hol melyik szervnel. Mind olvasta jartam a fogyasztovedelemnel ahol kozoltek ,hogy a kormanyhivatal illetekes. Voltam Dunakeszin ketszer a kormanyhivatalban. Mire kiderult Zugloba kell mennem a Komocsy u ba. Mind leirtam es on is olvashatta ott csak a problema egyik reszevel szeretnenek foglalkozni. On mind jogtudo ember megirhatta volna hogy hol tudom meginditani teljes mertekben a panaszt es hogyan. Szerintem akkor ha megirta volna elsore felfogtam volna! Mindenesetre koszonom a tokeletes jogi tanacsat.

nonolet # 2018.08.11. 16:30

Már vagy 3X írva volt!
Pert kell indítanod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hisz vita, van köztetek, amit már csak a bíróság tud eldönteni.
Mert nem jutottatok dűlőre egymással.

Tudod: egy vita 3 módon zárulhat le csak.

  • beletörődéssel

vagy

  • közös megegyezéssel

vagy

  • perben ítélettel

Felfogod ezt végre?

truckpapi # 2018.08.11. 11:00

Voltam bent a Pestmegyei kormanyhivatal ban mind a fogyasztovedelem jogutodja. Tajekoztattak hogy a meresi jegyzokonyvvel ok nemtudnak foglakozni egyedul azt vizsgaljak ,hogy miert nem valaszolt az elmu az ajalott leveleinkre. Es kozoltek a fizetest meg kell kezdeni ettol fugetlenul az elmu fele ,megha vizsgalati is indul. Tehat gyakorlatilag semmit nem lehet intezni ebben az esetben? Most ilyenkor hova lehet fordulni aki majd megvizsgalja a problema targyat, a mero rol keszult szakertoi velemenyt ami a hiba forrasa!

nonolet # 2018.08.07. 11:00

A korábbi válaszban is ott van már, hogy:

Ez esetben pert kell indítani az igazadért!
Akkor, ha nem értesz egyet ez ELMŰ-vel...

Ekkor a számla a per ideje alatt
továbbra is vitatott marad az ítéletig
és ezért nem kikapcsolható a villany.

A per pedig az 5. pont alapján megnyerhető.

truckpapi # 2018.08.07. 09:40

A korabbi ugy uj fordulatot vett! A multheten megkaptuk az ajalott levelet az Elmu tol, mely szerint. a 158 000 ft os tartozast ha nemfizetjuk be, augusztus 16 an kikapcsolajk az aramot a lakasban.
Az elozmeny. Tavaly uj digitalis orat szereltek fel. Utanna 5 honap utan 158000 ft os szamlat kaptunk . Mivel ezt nemfogadtuk el az orat leszereltek es bevizsgaltattuk, kertuk hogy mindenre kitrerjedo vizsgalatot vegezzenek. A szakertoi velemeny a kovetkezo!
4.pont Az orat terhelesen megvizsgaltak es az ora a megadott erteken belul mert, tehat hibat nbem talaltak.
5. Pont. A meron kulso beavatkozas nem lathato. A mero belso szerkezete csak olyan merteku roncsolassal lenne hozzaferheto, amely a vizsgalat eredmenytelenseget okozza. Az 5 honap alatti 2800 Kwh fogyasztas tul nagynak tunik. Nem zarhato ki,hogy a mero hibasan mukodott, tobblet inpulzusok futottak a szamlaloban. s illeszkedik-e fogyasztasi kepbe.
Ezert ajalott levelben jeleztuk a meresugyi osztaly, tovabba a szamlavezetesi tartozaskovetelesi osztaly fele, hogy a szakertoi vizsgalat 5. pontjara valo tekintettel tovabbra sem fogadjuk el ezt a merteku tartozaskovetelest. Ezekre az ajalott levelekre mai napig semmi fele erdemi valaszt nem kaptunk. Sms ben es e mail ben folyamatosan fenyegettek a kikpacsolas t illetoen ha nem fizetunk. Hiaba hivatkoztunk minden alkalommal a szakertoi jegyzokony 5.pontjaban irtakra. Ezt folyamatosan figyelmen kivul hagytak ,mintha nem is lenne a papiron, csak a 4. pont elso mondata. Mindhogy a mero jol mert. Minden erofeszitesunkre, szemelyes ottjartunk utan, level ,telefon EWgyszeruen nemvesznek tudomast amire hivatkozunk. Megjegyzem. Ezen az ingatlanon jelenleg is egy beteg ember el aki most is korhazban van. Ezt megelozoen es azota sem volt ilyen magas fogyasztas. Az ora leszerelese utan a felszerelt szinten digitalis ora mar csak a fele fogyasztast meri az adott idoszakra mind a vitatott ora. Ebbol is latsztik hogy azzal az oraval valami nemlehett rendben. Az idos ember a jovoheten hazaterhet a korhazbol. De 16 a korul megtortenik a kikapcsolas ha nemfizetunk. Az ido rovidsege miatt nem lehetseges semmifele tovabbi vizsgalat. Megyozodesem , hogy az Elmu direkt ezert huzta az idot es nem adott valaszt a reklamacionkra hogy kifussunk az idobol ,mely utan ezt megtudjak lepni. .Most nemtudjuk mit is tehetunk a kikapcsolas ellen mivel en is csak 4 oras mukaban vagyok es beteg neveloapam aki az ingatlanban lakik keptelen meg 6 honapos reszletekkel is kiegyenliteni az Elmu altal kovetelt osszeget.

truckpapi # 2018.04.10. 05:53

Koszi a valaszt. Igen itt mar az uj oras tortenet van csak. Az elmu reszerol csak olyan level jott hogy a szakertoi vizsgalat alapjan nemtalaltak tobblet meresre utalo dolgot. Tehat szerintuk az ora jol mert. Azt hogy kikapcsoljak a szolgaltatast ha nem fizetunk csak meg telefonon kozoltek. csak Megjegyzem amikor az orat leszereltek es elvittek bevizsgalni felszereltek egy masik orat. A mai napig az az ora van fenn. mindenap irjuk a fogyasztast. Es ez a jelenlegi ora kb a fele fogyasztast mutatja mind az amelyiket elvittek vizsgalatra.. De megegyszer irom a szakertoi vizsgalaton az is rajta van hogy nemzarhato ki hogy az oran tobblet inpulzusok futottak mely szerint lehet tobblet meres.

nonolet # 2018.04.06. 21:03

"az elmu jogosan jar e el jelen esetben ?"

Attól függ...

ÍRÁSBAN vitatott számla esetén
a kikapcsolás nem jogszerű, akkor
HA a reklamáció kivizsgálása
MÉG tart!!! a szolgáltatónál.

DE!!
HA az ELMŰ már írásba adta,
hogy
az ügyet a maga részéről

  • kivizsgálta, lezárta és
  • nem talált hibát, ezért nem korrigál
  • ígyhát azt a számlát fizesd be

De te továbbra sem fizetted be, akkor már jogosan jár el.
A 2016-os és 2017 februárig szól rész esetén biztosan.

Hisz neked ez esetben pert kellett volna indítanod
az igazadért!, ha nem értesz egyet ez ELMŰ-vel...
(ekkor a számla továbbra is vitatott lenne)

Érdekesebb kérdés az új órás időszak esete.
Első körben ott is lezárult az ügy.

Kivéve, ha írásban vontad kétségeb az óra vizsgálat eredményét és továbbra is vitatod a 2017 február utáni számla részt (és ezzel az egész számlát is).

nonolet # 2018.04.06. 20:51

Egyébként figyeld a napi fogyasztásokat.
Írd fel mindennap UGYAN abban az időpontban
az óraállást és számolj...

Ha előfordul INDOKOLATLANUL nagy fogyasztás,
akkor gyanús lehet az óra hiba.

nonolet # 2018.04.06. 20:47

Két külön ügy ez valójában...
Ezért külön is vitasd őket!

1.
A 2016-ra eső utólagos többlet és 2017. év eleji
azaz MÉG a régi órás időszak az egyik ügy.
Nézd meg a számlákon, hogy a még a régi óráról
LEOLVASOTT és rögzített óraállások alapján
az utólagos többlet jogos-e vajon?!

Két leolvasási pont biztosan volt! még a régi órával.

  • az egyik a 2016-os év végi az elszámoló számlához

(ez az óraállás a 2016-os elszámoló számlán van rajta)

  • a másik a 2017. februári az óra leszerelésekor

(ez az óraállás az elvitelkor írt jegyzőkönyvben van, amit adtak akkor az óracseréről)

HA ezek a leolvasások jók voltak
és számlázott többlet ezek miatt adódik
akkor
igazuk van 2016-ra illetve 2017 februárig.

Ha láthatóan téves (irreális) a rögzített óraállás,
akkor pedig vitasd és kérd a kijavítást.

2.
Az új óra időszaka.
Azt igazából kétlem, hogy az óra rosszul mér...

Csapd le a leplombált kismegszakítót, azaz ÁRAMTALANÍTS!
Az óra megáll.., MEG KELL ÁLLNIA!
Aztán figyeld pár órán át, hogy mozdul-e?!
HA mozdul gond van a szolgáltatói részen.
Hívd ki őket.

Ha nem mozdul akkor kapcsold vissza.

Aztán...
Kapcsolj ki és húzz ki mindent!
Addig keresd a cuccokat amíg az óra meg nem áll!!!

Aztán hagyd úgy legalább 10-12 órára.
Kb. óránként nézz rá...
Az óra számlálója most sem mozdulhat időközben.

HA mégis mozdul, akkor

  • nem kapcsoltál/húztál ki mindent, ellenőrizd!
  • ha úgy látod, de igen és már biztosan semmi nem fogyaszt

AKKOR

  • vagy mégsem kapcsoltál ki valamit! (ellenőrizd újra)
  • vagy valahol van egy kis áram szivárgás

(pl. hibás szigetelés, nedvesedő cucc, stb.)

  • vagy lopja a szomszéd az áramot

HA halálbiztos vagy benne, ogy
tényleg semmi nem fogyaszt és mégis mér az óra,
akkor hívj villanyszerelőt és vizsgáltasd át a házat.

HA ő sem talál semmit, akkor esetleg tényleg az óra hibás...

- -

Ha a fentiek szerint jónak tűnik, azaz
nem mér semmit, ha nincs semmi bekapcsolva-bedugva.

Az óra pontosságát is tudod ellenőrizni, nagyjából.

Veszel egy konnektoros fogyasztásmérőt (párezer Ft)
Mindent kikapcsolsz-kihúzol, az óra megáll...

Ekkor a konnektoros mérőn át bedugsz valami komolyabb fogyasztót(villanyrezsó, hősugárzó, ilyesmi)

Hagyod működni 4-5 órán át.
A két mérőnek nagyjából azonos fogyasztást kell mutatni.
(villanyóra és a konnektoros mérő)

HA nagyon eltérnek, akkor valamelyik csal...
Ki kell deríteni, hogy melyik csal.
(kontroll mérés máshol is a konnektorossal)

Amennyiben kiderül, hogy a villanyóra csal, akkor reklamálhatsz.
De erre nem számítok, hisz a szakértő is
ezt az összehasonlító mérést csinálta igazából.

- -

Szóval,
annak a legkisebb az esélye,
hogy a mérőóra csal vagy hibás.

A bibi máshol lesz inkább.

  • hibás óra leolvasás/adatrögzítés, ezért hibás számlázás
  • valami tényleg megeszi az áramot, pl.

egy bekapcsolva hagyott cucc
egy szigetelési hiba
netán lopják az áramot

truckpapi # 2018.04.06. 17:31

2016 ev vegen az ev vegi zarasnal 12000 ft ot kaptunk vissza a villanyszamlabol, mivel altalanyt fizettunk.2017 februarban uj digitalis villanyorat szereltek fel. Majd 5 honap mulva kaptunk ket villanyszamlat osszesen 158 000 ft befizetesere. Ez a szamla a szamlan 2016 ev bol tartozas es az uj 2017 februarban felszerelt mero eltelt 5 honapjara vonatkozott. Ezert kertuk a februarban felszerelt mero leszereleset es vizsgalatat. Mivel ezen az ingatlanon egy idos szemely lakik es soha ilyen merteku fogyasztas nem volt. Az elmu az orat szakertovel megvizsgaltattA szakertoi velemeny a kovetkezo. A mero bizonyos terheleseknel mert adatai elfogadhato hatarokban vannak, 5. pontban irva van hogy ellemben nem zarhato ki hogy a mero tobblet inpulzusokat kaphatott ami tobbletmerest okozhatott.. Tovabba a mero tovabbi szerkezeti egysegenek vizsgalata csak olyan modon lenne vizsgalhato ami a mero roncsolasat eredmenyezne ami a mero hasznalhatatlansagahoz vezetne. Tovabba figyelembe kell venni , hogy ez a tobblet fogyasztas illik e a fogyasztasi kepbe. Hosszas levelezesekbe telefonalasokba sok esetben szemelyes ugyintezesre kerult sor. Fenyegeto email ek sms ek es egy par sima postai level uta, multheten
sima levelben kozoltek hogy a tobblet fogyasztas
jelenleg is fenn al. Erre mi ajalott levelben valaszoltunk hogy a szakertoi vizsgalat eredmenye keppen
a tulszamlazast mi nemfoadjuk el. Ma napon telefonon kozoltek velunk hogy ha jovohetig ha nem rendezzuk a tartozast kikapcsoljak az aramot. Most kihez fordulhatnank ilyen esetben es az elmu jogosan jar e el jelen esetben ?

nonolet # 2017.10.11. 17:45

Egy halott nevében eljárni... nem jó ötlet!
Felvet néhány jogi gondot.

Írasd át.

Burn Out # 2016.11.03. 22:47

Egyszerűbb ha leírja a panaszát és átveteti írásban.

Talán még ide fordulhatnátok, ha nem halad az ügy: http://www.mekh.hu/kapcsolat

CaptanAhab # 2016.11.03. 22:43

Szevasztok
Segítséget szeretnék kérni, a napokban kaptnk egy éves elszámolót az ELMŰ-ÉMÁSZ-tól az ingatlanukra amiben nem lakunk több mint 800ezer FT-ról. Gyakorlatilag egy elektromos bojleren és egy gázkazánon kívül csa a ledes világítást használtuk ha néha elmentünk szétnézni. Májusban óracsere volt és azóta valami oknál fogva 25 ezer KW fogyaztást mért az új óra. A telefonos őgyfélszolgálaton mondták is hogy látják a májusi óracsere előtt gyakorlatilag 0 volt a fogyasztásunk és csak utánna ugrott meg. Sosem néztük az óraállást csak mikor kikaptuk a számlát. Felhívtuk az ügyfélszolgálatot, ott ők is mondták hogy irrelális a fogyasztás és hogy jelentsük be. Ez megtörtént online, de feleségem személyesen is bement az illetékes ügyfélszolgálathoz bejelenteni.
Ott nem hogy nem voltak segítőkésze a pultban lévő hölgyek de egyenesen lekezelőek voltak párommal szemben. Kijelentették hogy a mostani új dgitális órák nem tévednek és nem hibásdnak meg, amit mutat azt ki kell fizetni. Mellesleg mikor kérte az óra felülvizsgálatát azt mondták neki hogy mit képzel az sokba kerül... a panaszát nem rögzítették jegyzőkönyvet nem vettek fel.
Holnap visszamegy és újra próbálkozik, illetve online hibabejelentést tett.
Sajnos én külföldön vagyok és nem tudok lépni az ügyben.

Immaculata # 2015.09.05. 20:12

BabyLoo

Bíróság. Követelni 5 évre visszamenőleg a túlszámlázást az ELMÜ-től.

Immaculata # 2015.09.05. 20:10

Nem gondolkodunk önállóan és nem cselekszünk érzésből.

Lehetnek tévedések az ELMÜ-nél, elképzelhető, hogy káosz van náluk és 2-3x is intézkedést kell kérni, de még mindig kisebb bosszúság, mintha a bíróság előtt kell peres eljárási illetéket, meg perköltséget fizetni.

sy76 # 2015.09.01. 19:38

Kis segítségre lenne szükségem!

Tavaly év végi leolvasást követöen az elmü kiszámlázott 104 ezer forint villanyszámlát , elegem lett a hihetetlen összegekből és erre részletfizetést kértem védendő fogyasztóként és feltöltőkártyás órát.Ezt követően az órát felszerelték az utólsó leolvasás megtörtént, a részletfizetéshez szükséges csekkek is megérkeztek másnap mentünk feltölteni az órát mikor is azt tapasztaltuk hogy vonják belőle a tartozást. Ezen felháborodva nem fizettem a csekkeket hiszen még a befizetési határidő le sem telt a közelében sincs és már is vonnak , most akkor vonják is meg fizessem is ? Ezek utánn kaptuk a feltöltések utánni elszámolót és egy két levelet amiben követelték a tartozást én erre fel hivtam az ügyfélszolgálatot hogy neharagudjanak de még ki se vettem a levelet a ládából önök már vonták is az feltöltött összeg x százalékát , miért is fizetném kétszer ? A mai nap kaptam egy levelet ha nem fizetem be a megnevezett összeget 8 napon belül bírósághoz fordúlnak és feltöltő kódot sem kapunk?Kérdem én ha vonják akkor mi a probléma? Nem értem hogy mért gondolják hogy majd duplán fogom nekik kifizetni a tartozásom ami tulajdonképpen nem is tartozás mert még időben kértem a részletet rá.Szeretném kérdezni ezt így ebben a formában megtehetik e ?

BabyLoo # 2008.09.30. 13:18

Kérnék egy kis segítséget!
2007. év végén egyik hónapról a másikra az egyik villanyórámon a fogyasztás 3x annyi lett, mint az előző hónapokban (éjszakai mérő). Bejelentettem, kb. 2 hónap volt a procedúra mire kijöttek, leszerelték, elvitték bevizsgáltatni. (A helyére feltett új mérővel most kevesebb a havi fogyasztásom mint az elmúlt 5 évben.) Újabb két hónap eltelt azóta és most kaptam meg a bevizsgálás eredményét. Ez alapján elismeri az áramszolgáltató, hogy több mint 170%-kal mért többet az órám, de ez az eltérés szerintük a mérő külső szándékos befolyásolása miatt van, így az ügyet mint szerződésszegéses villamos energia vételezési ügyet kezelik.
A mérő sértetlen volt (ez a vizsgálati jegyzőkönyvben is és a leszerelők által adott nyomtatványon is rögzítve van), a plombák sértetlenek voltak ami szintén rögzítésre került.
Lopom az áramot, de úgy, hogy havonta 10 - 15000 ft-tal többet fizetek, mint amennyit fogyasztottam!!! Szerintem ez nevetséges! De mégsem az!
Személyes egyeztetést kezdeményeztem, mivel ha nem reagálok 15 napon belül, akkor kiszámolják a követelésüket irányomba. Mit tegyek?

BabyLoo # 2008.09.30. 13:17

Kérnék egy kis segítséget!
2007. év végén egyik hónapról a másikra az egyik villanyórámon a fogyasztás 3x annyi lett, mint az előző hónapokban (éjszakai mérő). Bejelentettem, kb. 2 hónap volt a procedúra mire kijöttek, leszerelték, elvitték bevizsgáltatni. (A helyére feltett új mérővel most kevesebb a havi fogyasztásom mint az elmúlt 5 évben.) Újabb két hónap eltelt azóta és most kaptam meg a bevizsgálás eredményét. Ez alapján elismeri az áramszolgáltató, hogy több mint 170%-kal mért többet az órám, de ez az eltérés szerintük a mérő külső szándékos befolyásolása miatt van, így az ügyet mint szerződésszegéses villamos energia vételezési ügyet kezelik.
A mérő sértetlen volt (ez a vizsgálati jegyzőkönyvben is és a leszerelők által adott nyomtatványon is rögzítve van), a plombák sértetlenek voltak ami szintén rögzítésre került.
Lopom az áramot, de úgy, hogy havonta 10 - 15000 ft-tal többet fizetek, mint amennyit fogyasztottam!!! Szerintem ez nevetséges! De mégsem az!
Személyes egyeztetést kezdeményeztem, mivel ha nem reagálok 15 napon belül, akkor kiszámolják a követelésüket irányomba. Mit tegyek?

SolnesM # 2008.05.03. 19:25

Kedves ever25 !!4

Itt valami nem stimmel :

és hitelesítés történt minden évben.

Az elektromos mérő órák hitelesítése nem évenként - hanem, kapaszkodj meg - : 15 évente esedékes.
A vízmérőé : 4 ill. 6 év, a gázóráé 10 év. stb.

Ettől függetlenül az áramszolgáltatók , hogy finoman mondjam : "disznók", közülük is az ELMŰjeleskedik. Dupla disznó , hazudozó senkiházik !
Ennyi !

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.29. 16:27

Azért 5 év, mert 5 évnél további követelése nem lehet visszamenőlegesen, a követelés 5 év után elévül.

éves villanyóra leolvasás és hitelesítés történt

A leolvasás nem egyenlő a hitelesítéssel, a leolvasó nem szakember, feladata az óraállás leolvasása, viszont ha tényleg hitelesítés történt és megvannak a papírjaid róla, akkor csak a hitelesítésig kérhetik visszamenőlegesen az átalány megállapítását.