feljelentés visszavonása


bajussz # 2007.02.22. 12:55

olyan lehetséges-e, hogy a sts-nél alkalmazzák a mediációt, garázdaságnál pedig nem? ha egy eljárásban tárgyaják majd

(a mediációtól függetlenül kérdezem, hogy a k/s testi sértés és a garázdaság nem olvadhat egymásba?)

ObudaFan # 2007.02.21. 16:24

Az a baj, hogy a garázdaság sem nem közlekedési, sem nem személy elleni, sem nem vagyon elleni bűncselekmény, így a jelenlegi szabályok szerint ebben az esetben mediációnak nincs helye.

bajussz # 2007.02.21. 10:55

köszönöm a gyors választ.

a közvetítői eljárást leghamarabb mikor, mliyen szakaszban lehet elkezdeni?

úgy látom, hogy max 3év esetén nem büntethető, max 5év esetén pedig korlátlanul enyhítHETÕ a büntetés.

mi van olyankor pl, ha sts és garázdaság (vétség - 2év) párosul? akkor a 3 évet, avgy az 5 évet kell nézni? és ha csoportos a garázdaság?(bűntett - 3év)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.21. 08:25

Azt nem lehet visszavonni.
Egyébként Btk. 36. §, de súlyos testi sértésnek csak az alapesetére alkalmazható - a minúősítettekre már nem.

bajussz # 2007.02.21. 07:44

sts miatt hivatalból tett feljeletést hogy lehet visszavonatni? vagy ilyenkor minden esetben elindul az ügy? kihallgatás is volt már.

ez a 2007.01.01-i dolog mi is pontosan? hol találom meg jogszabályban?

ObudaFan # 2007.02.14. 19:43

Tudomásom szerint nem fér bele, mert a szabs. törvényt nem érintette, csak a Be-t, de nincs előttem a törvény, cáfoljatok.

Főlökött # 2007.02.13. 15:40

Tisztelettel

Ne feledjük a mediáció intézményét, mely 2007.01.01-el létezik, él és virul.
Ha az eljárás során a sértettet az elkövető kártalanítja, eredeti állapotot helyreállítja, akkor az korlátlanul enyhítő körülmény. Lényeg, hogy a feltételeknek megfeleljen a cselekmény. Nem részletezem, mik a feltételek, mert akkor az oldal nem lenne elég, de vélelmezem, hogy belefér az olvasatomban felvetett cselekmény. Kártalanítás köre széles lehet, véleményem szerint, ebbe egy bocsánatkérés is belefér, ha azóta nem történt zaklatás - fenyegetés.

----------------------
  • Löki
ObudaFan # 2007.02.10. 13:08

Tudomásom szerint a veszélyes fenyegetés nem magánindítványos szabálysértés, így nem vonható vissza a feljelentés. A tárgyaláson ő kérjen bocsánatot, te meg ezt fogadd el, az enyhítő körülmény.

Maryke2 # 2007.02.09. 20:20

A bíróság veszélyes fenyegetés szabálysértése miatt indított eljárást a volt férjem ellen és márciusban lenne az első tárgyalás, ahova engem tanúként beidéztek.
Én jelentettem fel, mert többször életveszélyessen megfenyegetett, de ez kb fél ével ezelőtt történt és azóta eltünt az életemből............
Én nem szeretném az alvó oroszlánt felébreszteni és arra gondoltam, hogyha lenne rá lehetőségem visszavonnám a feljelentésemet.
Tudnátok segíteni, hogy mit tehetnék és mik a következmények???????????????????
/soha nem voltam még ilyen helyzetben/
Előre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!